... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sewen
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 11.6.2023
Auto: BMW e60 525d m57n2
Kraj: Žilinský

Vibracie pri udrzovani rychlosti

Nedeľa, 11. Júna 2023, 20:26

Zdravim, na fore som novy a skusal som hladat ale nic som nenasiel co by presne suviselo s mojim problem, tak zakladam novu temu.

Moj problem je nasledovny, kupil som 525d e60 m57n2.
Hned po kupe som zistil ze v aute bola namontovana zla prevodovka(teda to mi tvrdili v servise) a mal som speceny hydromenic.
Auto pred vymenou prevodovky a hydromenicu radilo jak keby som mal CVT prevodovku a doslo to do takeho stadia ze po ceste do servisu som ostal stat uprostred cesty s chybou prevodovky.
Kazdopadne po vymene prevodovky a hydromenica sa urobila adaptacia, auto radi pekne, ale auto odkedy odislo z servisu ma problem s vibraciami.
Najprv som si myslel ze to robi tempomat ale dnes som prisiel na to ze to dokazem nasimulovat aj ja s plynom. Ked idem aspon 80kmh a stlacim plyn tak ze mam momentalku okolo 1l/h tak autom vibruje jak keby som siel po malych kopcekoch. Najcastejsie sa mi to stava na dialnici na tempomate ked idem mierne dole kopcom. Vibracie ako keby vychadzali z pod zadnych sedaciek. Neviem ale urcit ci vyfuk ci kardan ci diferak ci prevodovka

Neviete mi poradit cim by to mohlo byt?

Na aute som zatial menil:
Prevodovka, hydromenic, separator oleja, vaha vzduchu.
Vstreky boli na parametroch a su ok.
Auto ked dlhsie jazdi po meste pri starte vypluje trocha modreho dymu ale nic hrozne.

Vopred vsetkym dakujem za pomoc, to auto mam strasne rad ale uz ma zacina poriadne s*at 😔.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Vibracie pri udrzovani rychlosti

Nedeľa, 11. Júna 2023, 20:32

to je tazko takto riesit od pocitaca, ja by som sa snazil to nasimulovat na zdvihaku a zameral by som sa na veci okolo kardanu (ulozenie, hardy,...)
 
sewen
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 11.6.2023
Auto: BMW e60 525d m57n2
Kraj: Žilinský

Re: Vibracie pri udrzovani rychlosti

Piatok, 16. Júna 2023, 06:45

Dakujem za radu. Siel som teda k mechanikovi a zistil ze som mal volu na hardyspojke, bolo to ale este v pociatocnom stadiu. 😊 Tak uvidime ci to pomoze.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných