... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Mili09
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 24.5.2009
Kraj: Trnavský

Rada pri kúpe BMW E60 520i

Nedeľa, 14. Marca 2010, 19:16

Ahojte poskulujem po tomto aute http://bmw-rada-5.autobazar.eu/520i-id1417798.html
Neviem ci tie KM sú realne ale nejak mi to nesedi nevidel nahodou niekto z Vas toto auto?A naco dat pozor pri kupe tohto auticka?A vase skusenosti s tymto motorom?Kazivost atd.Za kazdu odpoved dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Nedeľa, 14. Marca 2010, 21:28

No tak tie KM na 99% niesu real, skor by som povedal 190 000KM. Jedno co mozem poradit, nikdy by som nekupoval auto s bazaru, ani s takych ako AAA, autoalles (aaa ponuka malu vykup. cenu preto tam ludia daju iba buracku, raz sme urobily taku fintu zavolaly sme tam ze chceme BMW take a take tak vybava, cena 200-230tis. na druhy den ze mame take na predaj, cena 80-120tis.) vacsina bazarov oblbuje (stocene KM, 90% aut bolo buranych, vselico zataja a pod.) Mam s tym zle skusenosti a nie len ja.

Osobne ked ja kupujem auto tak burane, samozrejme nie velmi ale aspon viem preco ho doticny predava a skor sa dostanem k podstivym KM, pravidelnemu servisu a pod. Samozrejme si ho opravujem sam ale co mozem poradit tak kupovat jedine od sukromnej osoby, ziaden bazar alebo firma zaoberajuca sa dovozom.

A k tej 520i, bracho ma taku tiez vyhodna kupa max. spokojnost len ten motor je na tu karoseriu slaby, spotrebou sa moze rovnat 525i alebo 530i a vykon je oproti nim mensi, cize ziadne muchy to nema len radsej vacsi obsah, spotreba skoro ta ista a vykon porovnatelne lepsi. Automat ma vzdy o 1 az 1.5 litra vacsiu spotrebu ako manual.
 
Užívateľov profilový obrázok
kardenas
Príspevky: 25
Registrovaný: 26.2.2010
Auto: E46 320d
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Utorok, 16. Marca 2010, 16:40

Mili09 napísal:
Ahojte poskulujem po tomto aute http://bmw-rada-5.autobazar.eu/520i-id1417798.html
Neviem ci tie KM sú realne ale nejak mi to nesedi nevidel nahodou niekto z Vas toto auto?A naco dat pozor pri kupe tohto auticka?A vase skusenosti s tymto motorom?Kazivost atd.Za kazdu odpoved dakujem.


Náhodou za tú cenu sa oplatí za 10500€ ho musíš dať dole, už len strešné okno a koža mu chýba :-) dáš chip a máš 185ps a 230NM a máš spotrebu 8litrov na takej 530i neviem či by si jazdil tak lacno, z vlastnej skúsenosti viem ,že ked´ jazdíš 520i do 1500-2000ot ,tak 8litrov/100km neni problém, a pochybujem že 3litra zajazdíš do 8litrov, to máš čo robiť s 530d a nie s 530i,aby si mal takú spotrebu.... (poprípade ešte 523i by nebolo odveci)
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Utorok, 16. Marca 2010, 23:52

kardenas napísal:

Náhodou za tú cenu sa oplatí za 10500€ ho musíš dať dole, už len strešné okno a koža mu chýba :-) dáš chip a máš 185ps a 230NM a máš spotrebu 8litrov na takej 530i neviem či by si jazdil tak lacno, z vlastnej skúsenosti viem ,že ked´ jazdíš 520i do 1500-2000ot ,tak 8litrov/100km neni problém, a pochybujem že 3litra zajazdíš do 8litrov, to máš čo robiť s 530d a nie s 530i,aby si mal takú spotrebu.... (poprípade ešte 523i by nebolo odveci)


Uff tak toto tu su riadne blbosti, tu cenu beriem ale vybavu... nic moc skoro zakladna ABG len 4, xenony nikde, koza nikde, navigacia nikde, jedine co ma za priplatok je klima senzory a vyhrev sedadiel inak je to zakladna.
Ten chip by so nedal lebo sa tym trochu dvihne spotreba ale hlavne vykon zase nic moc a zivotnost ide dole.
No ale tie spotreby co tu pises, tak to z nich nemozem.
Na 520i by bola spotreba 8L ale to by musel na nej jazdit dedko v nedelu do kostola, ked chces auto tak nebudes vzdy jazdit pre dobru spotrebu a presne s tymto typom mam skusenosti tak viem kolko to zere (ked chodis mesto/mimo tak 50 na 50 a niekedy si pridas tak pod 11 to neurobis a tak normalne to je okolo 9.5) a ver ze s 530d urobis lepsiu spotrebu lebo Diesel ma krutak a taha od nizsich otacok preto ho netreba tolko vytacat a aj preto ma nizsiu spotrebu ako benzin a kazdy ti povie ze s 530d nieje problem odjazdit za 6L.
530i a 520i je rozdiel v spotrebe cca pol az jeden liter lebo trojliter sa menej trapi s tou karoseriou a zase ten vykon je uz postacujuci.

Nechcem as tu s nikym hadat na spotrebe a tak, ale jedno je iste diesel ma vzdy mensiu ako benzin. A zase ta vybava v tom danom aute je dost slaba, ked uz take auto tak nech aspon nieco ma v sebe.
Je to kazdeho rozhodnutie ktore auto si vyberie a ked niekto nema tazku nohu a berie to skor ako rodinny voz, tak sa da aj s tou 520i celkom slusne odjazdit.
BMW su kvalitne vozy aj co sa tyka motorov a s spotrebou by som povedal ze sa radia medzi najlepsie.
 
milanko75
Príspevky: 8
Registrovaný: 13.5.2023
Auto: bmw e60 520i
Kraj: Košický

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Piatok, 26. Mája 2023, 16:42

prosim poradte ak niekto vie. kupil som e60 520i aj s chybov ze auto musi ist na zdvihak ze su zle doscicky a ked som vymenil kotuce a doscicky tak aj tak sa neda vymazat chyba v aute a ked som pozeral vydeo na yutube tak som drzal gombik a na miesto reset mi pisalo OK a ket som ho drzal tak OK zmizo ale dole v pravo mi Km neopravilo stale tam je len -------
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1906
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Sobota, 27. Mája 2023, 05:46

milanko75 napísal:
prosim poradte ak niekto vie. kupil som e60 520i aj s chybov ze auto musi ist na zdvihak ze su zle doscicky a ked som vymenil kotuce a doscicky tak aj tak sa neda vymazat chyba v aute a ked som pozeral vydeo na yutube tak som drzal gombik a na miesto reset mi pisalo OK a ket som ho drzal tak OK zmizo ale dole v pravo mi Km neopravilo stale tam je len -------

Treba vymeniť aj senzor opotrebenia....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
milanko75
Príspevky: 8
Registrovaný: 13.5.2023
Auto: bmw e60 520i
Kraj: Košický

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Pondelok, 29. Mája 2023, 05:33

ok skusim a vedel by si mi este poradit je v nom automaticka prevodovka v ktorej som vymenil olej filter termostat a snimac a ak idem dlhsiu trasu tak ma jak keby hodilo do nudzoveho rezimu a zasvieti mi prehriatie prevodovky a jak trochu schladne tak kontrolka zmizne pricom auto radi pekne v D aj v SPORTE a aj manuale prosim ak vies porat mi som fakt stoho na infarkt lebo rad by som si ho chcel nechat
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Pondelok, 29. Mája 2023, 06:40

Treba skontrolovať, či je tam dosť oleja a či niekde ten olej neuniká. Ak by unikal a kvôli tomu sa prevodovka prehrievala, tak jazdiť s tým v takomto stave je dobrý recept na odrovnanie celej prevodovky...
 
milanko75
Príspevky: 8
Registrovaný: 13.5.2023
Auto: bmw e60 520i
Kraj: Košický

Re: Rada pri kúpe BMW E60 520i

Pondelok, 29. Mája 2023, 08:37

Pilifo napísal:
Treba skontrolovať, či je tam dosť oleja a či niekde ten olej neuniká. Ak by unikal a kvôli tomu sa prevodovka prehrievala, tak jazdiť s tým v takomto stave je dobrý recept na odrovnanie celej prevodovky...

olej a filter som menil a unikat by nemal olej lebo nic nevidno a menil som aj termostad a snimac a jak dlchsia jazda tak ma jak keby hodilo do nudzoveho rezimu a skoci kontrolka prehriatie prevodovky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných