... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Autor témy
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

E46 320Ci 105Kw, Prestalo štartovať po spravení tesnenia hlavy

Pondelok, 15. Mája 2023, 08:50

Nazdar chalani, nemá niekto skúsenosť s niečím podobným ? Je to 320Ci 105kw. Robila sa hlava bo fuklo tesnenie auto potom pojazdilo a prestalo štartovať... na lane som ho dotiahol do servisu a skúsil som ho nahodiť na lane... samozrejme začalo štartovať takže v servise nič nespravili....mali ho dva dni a štartovalo im na brnk... vzal dom ho domov, 40km jazda odstaviť na noc a nenaštartujem ani cez štart sprej, diag som vymazal pred štartovaní a po neúspešnom pokuse bola aj tak čistá.



Rád by som to auto spravil ale nevieme si dať rady s ním už od minulého roka bo furt niečo...menené a nastavené rozvody... svietil senzor nastavovania výfukovej vačky.... výmene senzory (oba za orig) svieti stále sem tam... začal sa zasekávať motorček nastavovania vačky, spravil sa aj ten.... chyba stále sa sporadicky objaví.... prasklo tesnenie pod hlavou, vymenilo sa aj to... vraj museli robiť nejaké vložky do bloku nakoľko sa pretočili nejaké šrúby na hlave ale že to vraj úspešne spravili...

Pred neúspešnými štartmi za studena som kontroloval vodu, viečko aj hladinu oleja, všetko čisté a v norme... a aj tak počas tej 40 km jazdy vyskočila kontrolka hladiny vody a pri voľnobehu zmizla... po pár km už sa neobjavila... neviem si tie veci pospájať a po pravde som celkom už bezradný. Vedel by niekto niečo poradiť ? lebo to auto stojí posledných pol roka podstatne viac v servise ako na ceste
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Noro 320
Príspevky: 82
Registrovaný: 17.9.2010
Auto: BMW 320i
Kraj: Nitriansky

Re: E46 320Ci 105Kw, Prestalo štartovať po spravení tesnenia hlavy

Štvrtok, 25. Mája 2023, 17:13

Zdá sa mi to alebo prvú sekundu má aj chuť štartovať?
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Autor témy
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: E46 320Ci 105Kw, Prestalo štartovať po spravení tesnenia hlavy  Topic is solved

Nedeľa, 11. Júna 2023, 09:34

Malo ale už sa to odhalilo... po pár ďalších pokusoch začalo tlakovať vodu... čiže po povolení hlavy sa zistilo, že vložky to nevydržali a treba zohnať blok alebo motor ](*,) ](*,) ](*,)
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných