... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
patrik.wagner1
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 25.2.2017
Auto: BMW 525 xdrive F10
Kraj: Prešovský

BMW e60 problém komunikacie

Štvrtok, 16. Marca 2023, 18:38

Dobrý den. Chcem sa opytat či sa niekto nestretol s problémom komunikácie v BMW. Prišlo auto s tým že kúpil od bývalého majiteľa pan vozidlo ktoré malo problém že sem tam naštartovalo sem tam nie. Sem tam šlo dobre sem tam všetko blblo. Po prvotnej diagnostike cez istu písalo problémy s komunikáciou na pt-can zbernici. Kde vôbec nekomunikoval aktívne riadenie, potom sem tam išla DDE sem tam nie. Sem tam prevodovka sla sem tam bola červená. Prvé čo sa riešilo bolo IBS a terminál 15 wakeup. To sa vyriešilo keďže bol zle založený konektor v CAS jednotke a ohlo dva piny a jeden z toho bol wakeup T15. To sa vyriešilo ale stále nebola komunikácia. Raz sla raz nie. Tak som šiel po pt-can zbernici. Káble som nemeral cez olcioskop lebo nemám ale meral som odpormi. Odpori sú 120ohm medzi H and L. Po odpojení dsc čo je jednotka ktorá má v sebe odpor to spadlo na 60Ohm. Podľa toho čo som našiel by to malo byt ok. Ale keď som zas skúšal cez istu napojiť auto tak nacitalo len zopár jednotiek ako sú DDE prevodovka, DSC, čo sa týka zvyšku tak len CAS, KMB, od CIC nic. A ešte asi dve jednotky. ZGM našlo ale raz je červene raz zelene. Po mazani chyb a načítavani sa začali objavovať ďalšie jednotky. Ale nie vždy šli. Nakoniec našlo všetko ale zas na pt-can blbi jednotky. Raz nacitalo potom zas nie. Najväčší problém s načítaním má DDE. Po zmazaní a načítaní sem tam na budikoch sa objavy kontrolka check engine ale neho chvíľky sama zhasne a jednotka zas mŕtva. Bola na kontrole u známeho čo robí jednotky s on sa na ňu na stole napojil bez problémov. Napadlo má to skúsiť napojiť cez inpa a dať načítať všetky jednotky. A ako je na videu ktoré je priložené blbne to riadne. Neviete kde pokračovať?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: BMW e60 problém komunikacie

Štvrtok, 16. Marca 2023, 20:24

Kukni riadne pod koberce, či tam nie je voda, resp. zhnité konektory, kabeláže...
 
patrik.wagner1
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 25.2.2017
Auto: BMW 525 xdrive F10
Kraj: Prešovský

Re: BMW e60 problém komunikacie

Štvrtok, 16. Marca 2023, 22:15

Kufor rozobratý. Pristrojovka bola dole. Okolo motora rozobraté skontrolované. Káble premerane ohmicky.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW e60 problém komunikacie

Piatok, 17. Marca 2023, 09:11

Vozidlo je rv do 08/2005? Ak ano, tak sa zameraj na jednotku SGM (safety and gateway module) - v kastliku pred spolujazdcom. To je brana celej komunikacie vo vozidle, teda PT-CAN, K-CAN a aj DIAG. Ak je to touring, navyse skontroluj komplet vsetko pod podlahou kufra, zvykne tam byt kupalisko.....
 
patrik.wagner1
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 25.2.2017
Auto: BMW 525 xdrive F10
Kraj: Prešovský

Re: BMW e60 problém komunikacie

Piatok, 17. Marca 2023, 11:56

Ďakujem. Je to 2003/12 ročník. Kuforje rozibraty. Bolo zatopené a uz menili aj ten hlavný kábel lebo asi horel. Dá sa nejako skontrolovať ten modul alebo vymenit? Káble sú merané a boli v poriadku.
 
patrik.wagner1
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 25.2.2017
Auto: BMW 525 xdrive F10
Kraj: Prešovský

Re: BMW e60 problém komunikacie

Piatok, 17. Marca 2023, 16:32

Menší update. Pokúsil som sa to napojiť na inpu znova. A priamo modul ZGM/SGM a zas blblo načítanie a keď nacitalo tak je tam zgm_e65. Neviem či to je ok ale sa mi to nezdá. Viete mi povedať či to je ok?Obrázok Pridávam aj video ako blblo načítavanie zas cez inpuhttps://youtu.be/uHqQSrKud5A
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW e60 problém komunikacie

Pondelok, 20. Marca 2023, 14:26

patrik.wagner1 napísal:
Menší update. Pokúsil som sa to napojiť na inpu znova. A priamo modul ZGM/SGM a zas blblo načítanie a keď nacitalo tak je tam zgm_e65. Neviem či to je ok ale sa mi to nezdá. Viete mi povedať či to je ok?Obrázok Pridávam aj video ako blblo načítavanie zas cez inpuhttps://youtu.be/uHqQSrKud5A
zgm_e65 je ok. Tak asi je modul SGM v prdeli. Vymenit sa da ale nie je to plug and play zalezitost. Je to brana pre vsetky zbernice vo vozidle (K-CAN, PT-CAN a DIAG BUS) a zaroven hlavny modul bezpecnostnych systemov (airbagy apd). Su to v podstate dva moduly v jednom. Je potrebna komplet programovacka, kodovanie a synchronizacia systemovych casov. Navyse modulov je viac verzii, a lisia sa aj farbou konektoru. Nejake mam ale su HIGH verzia, cize neviem ci je to kompatibilne pre vozidlo - treba sfotit povodny modul a jeho cislo hlavne. Mozno sa da aj opravit, ale takto to naozaj tazko povedat…
 
patrik.wagner1
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 25.2.2017
Auto: BMW 525 xdrive F10
Kraj: Prešovský

Re: BMW e60 problém komunikacie

Pondelok, 20. Marca 2023, 20:34

Update. Komunikácia vyriešená. Najväčší problém čo ostal je problém DDE. Žiadna komunikácia ani check engine nesvieti. Išla RJ na kontrolu ku známemu. Ak by trebalo menit RJ. Ako naprogramovať použitú DDE k auto? Dá sa to aj na aute s winkfp alebo niečím iným alebo sa to musí na stole?
Prílohy
546E3F5B-5065-4D41-A4FF-C132F5E85541.jpeg
Komunikácia sedadla je červená lebo je sedačka odpojená kvôli RJ aktívneho riadenia
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW e60 problém komunikacie

Utorok, 21. Marca 2023, 11:13

patrik.wagner1 napísal:
Update. Komunikácia vyriešená. Najväčší problém čo ostal je problém DDE. Žiadna komunikácia ani check engine nesvieti. Išla RJ na kontrolu ku známemu. Ak by trebalo menit RJ. Ako naprogramovať použitú DDE k auto? Dá sa to aj na aute s winkfp alebo niečím iným alebo sa to musí na stole?

pouzitu DDE nenaprogramujes ziadnymi nastrojmi od bmw. Treba nato specialne programy a vybavenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW e60 problém komunikacie

Štvrtok, 23. Marca 2023, 12:45

s tou vymenou riadiacky by som vedel pomoct, avsak potreboval by som kluc, cas dde (povodnu a novu)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
patrik.wagner1
Autor témy
Príspevky: 21
Registrovaný: 25.2.2017
Auto: BMW 525 xdrive F10
Kraj: Prešovský

Re: BMW e60 problém komunikacie

Sobota, 6. Mája 2023, 19:21

Posledny problém bol v DDE. Dal sa urobiť klon od vtedy auto funguje.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 18 neregistrovaných