... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

bmwtt.sk
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov

Utorok, 25. Februára 2020, 04:54

Zdravím,
Zistil som , že sa mi e87 trocha pomočuje pod predné pravé koleso 😄 podľa všetkého je tam nádrž na kvapalinu. Predvčerom mi zasvietila kontrolka , tak som dolieval ( pokiaľ neuvidím náznak , že je plná a nakoniec zhltla celú 5l bandasu a nič ), včera auto stálo celí deň a dnes som po 10km a 4 hodinách auta na parkovisku našiel mláčku.
Manuál ( pozri fotky ) uvádza 6l cca kvapaliny, na nete som našiel , že ak ju preleješ netečie cez vrch , ale cez spodok niekde a, že to takto tečie. Druhá alternatíva je druhá foto - tesnenie (ilustračné).
Má niekto skúsenosť, že by to takto tieklo po preplnení ? Vraj sa tá kontrolka rozsvieti aj keď je 1,5 - 2l kvapaliny v rezerve

Fotky

Zdroje
https://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=724414
https://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1831031-Washer-fluid-overflow-feature-or-problem
https://xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e70-forum/88412-windshield-washer-fluid-leaking-overfilled.html
https://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=785534
https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=586972#/topics/586972
https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=720109
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov  Topic is solved

Utorok, 25. Februára 2020, 15:15

co ti povieme kamarat musis to len pozriet z kadial to tecie, prasknuta trubka alebo okolo motorceka
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov

Sobota, 14. Marca 2020, 15:40

RACERMAN napísal:
co ti povieme kamarat musis to len pozriet z kadial to tecie, prasknuta trubka alebo okolo motorceka
Dík moc 👊
Skôr ma zaujímalo či je možné , že to takto tečie po preliatí ako "normálna funkcia", na fórach veľa ľudí píše , že keď preliali, tak pár dní mali mláčku a potom to prestalo. Nakoniec sa menil ten motorček zo sitkom. Po výmene ani nie 5 minút praskla hadička 😅
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov

Pondelok, 27. Apríla 2020, 01:04

Onestep napísal:
Dík moc 👊
Skôr ma zaujímalo či je možné , že to takto tečie po preliatí ako "normálna funkcia", na fórach veľa ľudí píše , že keď preliali, tak pár dní mali mláčku a potom to prestalo. Nakoniec sa menil ten motorček zo sitkom. Po výmene ani nie 5 minút praskla hadička 😅

Ziadna mlacka pod vozidlom nema byt. Neexistuje ziadne preliatie a ani nic podobne. Ak mas po autom mlaku, bud mas prasknutu nadrz ktora je v pravom blatniku, alebo hadicku. Je to poznat aj slabym vykonom ostrekovaca, ktory chcaje do kablovacky vodu a preto ma nizky tlak. Hadicka je zakomponovana a zviazana priamo v kablovacke, tej co vedie dopredu vpravo k snimaci abs, svetlu, snimacu vonkajsej teploty apd... Hadicka v tej kablovacke praskne a serie tam vodu. Vysledok je po case nabobtnany a zhnity kablovy zvazok z vnutra. Teda ak by ti auto prestalo blikat smerovkou, svietit, apd... tak vedz ze mas zamoknutu a na mader zhnitu kablovacku.....
Cize dole podblatnik, vybrat nadrzku a skumat.... zacni od tych hadiciek, a sleduj kam idu a odkial to serie vodu.....
A este jedna dobra rada na zaver: absolutne sa vyser na tie citovane priblble americke bmw fora.... to su primitivni americania.... tam najdes popis svojho problemu xxx-krat, ale nikdy sa nedopatras k rieseniu....Proste rozober to a ver svojej intuicii a sedliackemu rozumu... Vela stastia....
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov

Pondelok, 27. Apríla 2020, 09:50

mne to kvapkalo okolo motorčeka, on sám bol vadný, čiže nestačilo tesnenie, ale celý motorček. Asi by som si na tvojom mieste objednal komplet motorčeky aj tesnenia, pretože dostať sa k tomu bol malý pôrod...
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov

Pondelok, 24. Apríla 2023, 00:37

airbone napísal:
Ziadna mlacka pod vozidlom nema byt. Neexistuje ziadne preliatie a ani nic podobne. Ak mas po autom mlaku, bud mas prasknutu nadrz ktora je v pravom blatniku, alebo hadicku. Je to poznat aj slabym vykonom ostrekovaca, ktory chcaje do kablovacky vodu a preto ma nizky tlak. Hadicka je zakomponovana a zviazana priamo v kablovacke, tej co vedie dopredu vpravo k snimaci abs, svetlu, snimacu vonkajsej teploty apd... Hadicka v tej kablovacke praskne a serie tam vodu. Vysledok je po case nabobtnany a zhnity kablovy zvazok z vnutra. Teda ak by ti auto prestalo blikat smerovkou, svietit, apd... tak vedz ze mas zamoknutu a na mader zhnitu kablovacku.....
Cize dole podblatnik, vybrat nadrzku a skumat.... zacni od tych hadiciek, a sleduj kam idu a odkial to serie vodu.....
A este jedna dobra rada na zaver: absolutne sa vyser na tie citovane priblble americke bmw fora.... to su primitivni americania.... tam najdes popis svojho problemu xxx-krat, ale nikdy sa nedopatras k rieseniu....Proste rozober to a ver svojej intuicii a sedliackemu rozumu... Vela stastia....
Dík ako píšeš.., neskoro odpisujem.. ale ak by niekto hľadal odpoveď na tému.. nakoniec samotní motorček tiekol, trebalo ho celí vymeniť a po výmene praskli aj hadičky, takže hneď aj tie
 
Onestep
Autor témy
Príspevky: 75
Registrovaný: 23.3.2019
Kraj: Prešovský

Re: E87 118d únik kvapaliny ostrekovačov

Pondelok, 24. Apríla 2023, 00:38

undy napísal:
mne to kvapkalo okolo motorčeka, on sám bol vadný, čiže nestačilo tesnenie, ale celý motorček. Asi by som si na tvojom mieste objednal komplet motorčeky aj tesnenia, pretože dostať sa k tomu bol malý pôrod...

Dík ako píšeš, motorček bol v keli , a rupli aj hadičky hneď po výmene samozrejme s plnou doliatou zmesou zase

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných