... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Peter Megela
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Sobota, 15. Apríla 2023, 21:14

Zdravím, čisto teoreticky uvažujem o výmene mojej F10, nakoľko nájazd už prekročil 170.000 km a keby som chcel ďalej pokojne jazdiť, tak ma isto neminie veľký servis. Auto som kupoval s nájazdom cca 45.000 km a aj napriek nízkemu nájazdu ma občas poriadne potrápilo a preto ďalšie auto by som chcel opäť s nízkym nájazdom. Hľadám 530d a z praktického hľadiska bude asi lepšie kombi. Šialený nárast cien jazdených áut ma núti zabudnúť na G31 :D a asi pozerať po F11. Dnes som našiel tento inzerát: https://www.autobazar.eu/detail/bmw-rad ... /15026912/ a pochopil som z neho, že sa jedná o 7 ročné auto, ktoré má v popise nájazd 25.000 km no na budíkoch je len cca 1700 km a kúpené bolo len nedávno priamo v BMW a vzťahuje sa naň 5 ročná záruka. Ak by to aj bolo reálne, tak by ma zaujímalo, čo sa deje s autom keď 7 rokov stojí a nejazdí a či má vôbec zmysel o takej kúpe uvažovať?
Naposledy upravil/-a Peter Megela v Nedeľa, 16. Apríla 2023, 12:20, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 16. Apríla 2023, 07:58

To auto čo si sem dal (celkom pekné, no pár vecí vo vybave by mi chýbalo) je v inzercii už veeeeĺmi dlho...ani sa km moc nehybu...32tis eur za f11 je úlet podĺa môjho názoru.... je to 8 ročné auto, kde aj vek bude zohrávať úlohu v stave...navyše kupuješ rovnaké auto...žiaden progres...radšej poriešiť veĺký servis a máš zase kĺud na dlho...ako kupovať drahú mačku vo vreci....za 30tis začínajú g31 4valce s jakou takou vybavou ...to by bola lepsia voĺba ako f11 myslim si....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Peter Megela
Príspevky: 93
Registrovaný: 7.1.2019
Auto: BMW5 F10 525d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Nedeľa, 16. Apríla 2023, 12:34

Už celkom dlho pozerám inzeráty, ale tento kus som musel prehliadať, lebo som ho našiel až včera :-) Inak tie km sa nehýbu asi preto, lebo tá firma čo to predáva je zrejme autorizovaný predajca Mazdy a SsangYongu a toto vzali na biznis, ale to je nepodstatné. S tvojim názorom sa úplne stotožňujem, ak by som sa pre ňu aj rozhodol tak 32.000€ by som za ňu rozhodne nedal, minimálne dve tisícky by som chcel spustiť, ale stále je veľa peňazí za tú generáciu a v podstate by som mal to isté, síce kombi s 3 litrom, ale inak nič nové. Zrejme budem musieť počkať a viac zarobiť :D a potom pozerať po Géčku, ale normálne s 3 litrom, nech mám BMW jak sa patrí a nech je tam poriadny progres :D 4-valec by som už asi nechcel, ten môj je twintubro, má upravený soft, výkonové parametre podobné V6 a celkom to aj ide, ale kolega má tiež F10 už s B47 140kW a je to bieda pri predbiehaní keď je auto plné ...
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 945
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Pondelok, 17. Apríla 2023, 09:48

Ja som si prednedávnom uvedomil podstatnú vec. Síce mám už len starú vydojenú E61 530d v automate, ale ten šesťvalec je na nezaplatenie.

Žene som prednedávnom kúpil Passat B8 2.0 TDI 140 kW v automate a to auto sa normálne nedá jazdiť v štandardnom režime pre automat v meste, keďže ten sa snaží držať auto v nízkych otáčkach, kedy motor duní, vibruje a mne to pri jazde trhá uši. Preto jazdím len v športovom režime, kedy ten motor žiadne vibrácie pri vyšších otáčkach nemá. Inak rovnakú vec pri recenzii kritizoval aj Peťo z volant.tv. Ale oproti tomu moja E61 na D režime jazdí v podobne nízkych otáčkach ako Passat hlavne v meste, ale žiadne divné zvuky spod kapoty sa neozývajú a tá jazda je príjemná.

Na manuáli je tento problém prakticky nepostrehnuteľný, keďže preraďovať si každý môže podľa seba, ale pri tom automate to bola jedna z prvých vecí, ktoré ma začali iritovať. Takže si hovorím, že ako ďalšie auto si kúpim určite zase len šesťvalec.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných