... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2069
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 20:45

jararak napísal:
plusy ktore vnimam
- otocis sa na 2prudovke (to neda ani minik)
- sadnes, ides hned, necakas pokial sa auto nejak zahreje, nejake turbo, katy a tak, nic ta netrapi
- zrychlenie - niekto uvadza, ze do 70 je to rovnako rychle ako m5, nemeral som, nezistoval, som, je to rychle, o tom sa nemusime bavit, dokonca ma to uz niekolko krat sameho prekvapilo, ked som si zabudol zapnut eko rezim a pritlacil som
- posed, ako ano, niesu to komforty co mam v e61, ale niesu zle tie sedacky a tym, ze to je take vyssie, sa do toho super nastupuje, hlavne ked mam 5-10 zastavok po malackach
- jednoduchost systemu, niekedy koncom roka mam servisny interval na brzdovku, to je jedina vec co sa tu meni.

diskutabilne vyhody
- predhriatie auta, ano voyager ma dialkovy start, e61 webasto, ale toto je tiez parada, hlavne v spojeni my bmw, kedy odchadzas odniekial, tak si to pustats, nech mas proste komfortne v kabine
vyhlad z auta - vidim na Linde, ze v kombiku sa nudi, tu pozera vonku a reaguje na vonkajsie podnety
- suicide doors - zase prvu vec co skusala, ako sme posledne isli na kombiku, je otvarat dvere, v tomto to neda, pokial mam svoje zavrete, je to samozrejme uplne ine, ako ked prides pred borami k autu a tam nejaky kripel od teba 10cm, ze pozeras, ako sa vyplazil z auta on

ja viem, ze tebe by to bolo na rit, kedze si v tom aute od rana do vecera s tym, ze behas hoodne vela km, ale tak ako mam ja radius cca tych 70km kolo Ba, by som povedal, ze to je lepsie ako x5, alebo velmi porovnatelne, samozrejme za uplne ine naklady.
krásne zhrnutie, ďakujem, takto to možno zmysel dáva, keď sa na to pozriem z druhého uhla pohľadu... :wink:
INSTAGRAM: korado_korado
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 20:54

samotne gumy su uz v pohode 125e kus, popripade sa sady na diskoch predavaju 700-900e, ale nie po zaciatku sezony, plus co je drahe? najdes kusy za 15 s odratatelnou dph a kusy ktore stoja 40klackov. raz darmo, robilo sa to skoro 10 rokov od 2013 do maja 22 a mas pri troch kapacitach baterky, hybrid a cisty BEV a este 2 rozne vykonove a podvozkove verzie a potom milion moznosti vybavy. Pozri si f30, 318d bez vybavy kludne kupis za 7 a vybavena 340 30+klackov
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 21:10

teraz nieco k bezpecnostnym systemom, kupoval som zamerne auto, ktore ma adaptivny tempomat, kedze som ho doteraz nemal, ale chcel som ho hlavne na tie mestske drganice. bohuzial tu, rovnako ako vsetkych nizsich radach (vseeeeky miniky a bmw 1/2) to nema long range radar a tak funguje len na KAFAS kamere - vyhoda - lacne, nevyhoda, sem tam to nejde. zarosi sa okno (ma to strasne citlivy AUC snimac, vazne ani prd to nenatiahne), alebo ked idete orvno oproti zimnemu slnku, konzultoval som to s viacerymi ludmi co maju i3 asi rovnako ako ja, maju aj oni tento problem a samozrjeme, ISTA nehodi ziadnu chybu. proste clovek si musi na 5minut pustit obycajny tempomat a potom znova skusit, ci to nahodou nejde ;)
co sem tam dviha adrenalin ako dalsia ficura kafasu je crash warning ktory vam sem tam urobi plany poplach a jednoducho zacne pribrzdovat auto na rovnej ceste (asi zbada papeza, netusim), na opacnu stranu, reaguje strasne rychlo na hohotov ako v sobotu, ked som siel s dcerou od borov na sitinu a trt v superbe sa pripajal na dialnicu 50tkou, tak som na neho jemne blikol, ze mohol by dodrziavat minimalnu rychlost, ten fas mi skocil na brzdy kedy som skoro kusol volant od toho systemu, nohu som nestihol ani ohnut nad brzdou, v e61 by som mu tu embecku skrizil minimalne po zadne sedacky, potom som ho obehol pri omv, zeby som videl, co to je zac, ale priroda sa na nom odbavila riadne, nastastie britax detska sedacka urobila tiez co mala.
stabilita - predlift ktory mam (teda 2m od lci), ma nejaku slabsiu dsc. realita je taka, ze uz som bral smetiarov driftom v novembri na letnasoch pri -1 za dazda :D, fun factor vysoky :D, inac to sedi fajn v kazdom smere
kedze mam adaptivny tempomat a driving assistant plus, tak nejakeho blazna napadlo do toho auta urobit traffic jam assistant - v preklade autopilot do 60km na dialnici - bejvavalo, 100vka kdekolvek, samozrejme pekne to hulaka ak to nema potrebne podmienky. clovek sa obzrie po dietaty s takym vecsim kludom, co sa deje.
RTTI vyzera byt ako zaujimava ficurka, BMW online - akoze koli tomu pocasiu by som si to ozaj nekupil.
Co mi ustrelilo dekel je zoznam nabijacich stanic. Myslel som si, ze su to POI v mapach, tak minule som updatol jednemu panovi na i3 mapy a ..vsetky POI boli tam a stanice nikde. On si ich postupne aktualizuje a su online, dokonca vidim, ktore su obsadene a kde sa mozem priplichtit a za aku cenu, kedze som si aktivoval BMW chargning - ten je u nas sice nie najvyhodnejsi, ale za hranicami dava hned zmysel.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12250
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 22:17

Presne v takychto ludoch vidim zmysel “nezmyselnych” elektromobilov. Ked vies na co to pouzivat,ked ti to vyhovuje presne na to co potrebujes,ked ho denne vyuzijes k svojim potrebam a mas s toho nadcenie,radost,tak to ma zmysel. Ako dalsie auto v rodine,ked nemusis zakurit v dieseli,alebo tankovat benzin….Ked si vybavis v radiuse svoje veci tak to je super.

A nie nam tu celosvetovo usa-eu tlacit len elektromobilitu jak tí kkti tam hore…..

Sam mam doma elektro masiny z inej sfery a som s nimi spokojny….

🤝🤝
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: jalalakove wageny

Utorok, 28. Marca 2023, 08:16

jararak napísal:
samotne gumy su uz v pohode 125e kus, popripade sa sady na diskoch predavaju 700-900e, ale nie po zaciatku sezony, plus co je drahe? najdes kusy za 15 s odratatelnou dph a kusy ktore stoja 40klackov. raz darmo, robilo sa to skoro 10 rokov od 2013 do maja 22 a mas pri troch kapacitach baterky, hybrid a cisty BEV a este 2 rozne vykonove a podvozkove verzie a potom milion moznosti vybavy. Pozri si f30, 318d bez vybavy kludne kupis za 7 a vybavena 340 30+klackov
Ale no, nemôžeš predsa pozerať najlacnejšie 60Ah i3ky, ktoré dnes v zime nedajú ani 100 km. veď to má využiteľnú kapacitu baterky menej ako 20 kWh a to nerátaš že to už tú kapacitu po tých rokoch ani nemá.
Mne sa dosť páči nová elektrická 208mička, je to na pomery triedy veľké auto, má to 46kWh baterku, LED svetlá, bezpečnostné prvky a vieš to zohnať od nejakých 23k. V zime to stále dá s tepelkom 300 km, v lete sa blížiš k 380 km. To s i3 nedáš ani s tou najväčšou baterkou.
Nur Original ist Legal.
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: jalalakove wageny

Utorok, 28. Marca 2023, 08:54

i3-ka sa da vykurit aj ked je napojene na zasuvku? V podstate ked si clovek vykuri auto pred planovanym startom ako na webaste tak by sa mu ten dojazdt az tak rapidne znizit nemal ci? Su to len dohady z mojej strany kedze osobne ziadny Evehikel nevlastnim.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Utorok, 28. Marca 2023, 21:32

Milosss napísal:
Ale no, nemôžeš predsa pozerať najlacnejšie 60Ah i3ky, ktoré dnes v zime nedajú ani 100 km. veď to má využiteľnú kapacitu baterky menej ako 20 kWh a to nerátaš že to už tú kapacitu po tých rokoch ani nemá.
Mne sa dosť páči nová elektrická 208mička, je to na pomery triedy veľké auto, má to 46kWh baterku, LED svetlá, bezpečnostné prvky a vieš to zohnať od nejakých 23k. V zime to stále dá s tepelkom 300 km, v lete sa blížiš k 380 km. To s i3 nedáš ani s tou najväčšou baterkou.
zo srandy pozeram f56 minasa coopra Se pre manzelku co je vlastne zmutovana i3 vs klasicky cooper. v nie zlej vybave som na mobile.de nasiel nadherneho cerveneho 8/21 so 7t km za 24t. akurat je to troska mensie ako i3, ale vecsie ako r52 co mame.
ono vecsina 60tok su Rexy, cize take dramaticke to az nieje a zase ta baterka ozaj na tej i3 nedegraduje tak skandalozne ako napriklad skodovke alebo tesle. btw v Cz je chalan ktory tie baterky meni. 94ku tam prace za nejakych 4-5t euro.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Utorok, 28. Marca 2023, 21:37

fritolko napísal:
i3-ka sa da vykurit aj ked je napojene na zasuvku? V podstate ked si clovek vykuri auto pred planovanym startom ako na webaste tak by sa mu ten dojazdt az tak rapidne znizit nemal ci? Su to len dohady z mojej strany kedze osobne ziadny Evehikel nevlastnim.
ano, presne tak to ma fungovat, ono hlavne ten nabeh kedy ides z nejakych 0-20 stupnov je drasticky, potom uz len udrziavat. cize ak takto usetris dajme tomu 5kw z 28kw baterky tak to je dost z dojazdu.
bohuzial toto neviem rozbehat cez appku mybmw aby som si vedel pohodlne nastavit z obyvacky, alebo z postele, ze kedy sa ma auto nabijat a kedy chcem to kurenie mat zapnute. ale ked mam pred odchodom, tak si casto zapntem aj cez hodinky vyhrev.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Utorok, 28. Marca 2023, 21:50

TT-SIMIK napísal:
Presne v takychto ludoch vidim zmysel “nezmyselnych” elektromobilov. Ked vies na co to pouzivat,ked ti to vyhovuje presne na to co potrebujes,ked ho denne vyuzijes k svojim potrebam a mas s toho nadcenie,radost,tak to ma zmysel. Ako dalsie auto v rodine,ked nemusis zakurit v dieseli,alebo tankovat benzin….Ked si vybavis v radiuse svoje veci tak to je super.

A nie nam tu celosvetovo usa-eu tlacit len elektromobilitu jak tí kkti tam hore…..

Sam mam doma elektro masiny z inej sfery a som s nimi spokojny….

🤝🤝
ja stale tvrdim, ze idu nato zle, zakazmi, prikazmi a tak dalej. radsej keby to poziciavali na tyzden/mesiac ludom - oskusajte. kazdy pinda na dojazd a dlhe nabijanie, mam efektivny dojazd cca 180km a ruku na srdce, okrem korada, kto tolko denne nabeha. plus to nabijanie - este aj tato stara bucora ma sice papierovo slabe DC nabijanie - "len" 50kw, ale ono ide skoro stale tych 50 a teda 10-80% (teda 160km dojazdu) nacapujes za cca 28min na uz podpriemernej DC nabijacke. Ked este vezmes fakt, ze takychto nabijaciek je na kazdom McDonalde niekolko, plus samozrejme pred kazdym obchodakom tak je len na tebe, ako sikovne si naplanujes cestu.
Jasne - e61 sa neplanujem zbavit, teda pokial nas STK nerozdeli a realne aj koli taznemu a kufru sa jej nemozem zbavit. ak by som chcel sklbit elektro, tazne a kufor tak s odretymi usami tesla X a 80klackov za jazdenku nedam a nemam. Bohuzial nenasiel som nic ine, co by malo nejaky prienik vsetkych parametrov. Ak dojazd a tazne - kia ev6, snad by som prekusol ten hnusny plastovy klavirny lak vsade, ale kufor to ma mensi ako minas. Potom je vcelku zaujiamava Kia eNiro, i cez strasnu nabijacku (75kw ale nabija skor 35 a ma 2,5x vecsiu baterku ako moja) ale tazne ze 300kg.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: jalalakove wageny

Streda, 29. Marca 2023, 05:20

A čo nejaká Čína v tomto segmente? 🤔
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Streda, 29. Marca 2023, 08:45

cinu vobec neberiem ako zle auta, dokonca aj byvali klubak z ke je dovozcom dongfeng, zidhou a voyah co su uz vcelku rakety. problem je ten, ze v cine je nato 0dph, ak by to sem chceli doniest, musia urobit COC, DPH, CLo, samozrejme dovoz a hned je cena +50-70% hore. Preto tu podla mna volvo stavia automobilku, nech to vedia vyrabat lokalne, tym padom to nejak prestia.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11998
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: jalalakove wageny

Streda, 29. Marca 2023, 12:14

dongfeng mi minule kamos odfotil, v galante tusim je predajca, a to auto ma crty jak purosangue ty vole :-D vyzera to brutalne
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Štvrtok, 3. Augusta 2023, 16:08

nejaky maly update, timestamp, mozno na rozfukanie ohnika
minas dnes dostal STK, mam na nom vyriesit predne brzdy, ze su v norme ale slabsie
kombik to absolvoval 3 tyzdne dozadu, tam to bolo bez pripomienky, akurat som objavil pod nou nejake fliaciky, tak sa pojde asi pretesnit ako mi chalani dojdu z dovoleniek
no a i3, ta robi "radost", k dnesnemu dnu mame nabehanhy 12800km, co ma vyslo na 290e, poslednu dobu casto nabijam zo solaru, takze jazdim vlastne "zadarmo", ak by som to preratal na spotrebu kombiku tak som usetril zatila 1150e, po odratani baterky som stale liter v pluse ;)
ked nato pozeram tak s odstupom, velmi to porovnavam s e53, spotreba je tu uplne rovnaka, akurat o radu nizsie pri cenovke za jednotku, tiez to zralo 13 v klude a 18 pri takej srandovnejsej jazde a palivo tiez stalo 1,7e vs 0,17e

edit: napadla ma super vec. auto nema stredovy tunel, cize nieje problem si presadnut od vodica ku spolujazdcovi a vystupit odtial. co je super, ak parkujete niekde pri mure a tym padom nemusim riskovat oskrety bok (v Ma mame taku speci ulicku na totok :D)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Piatok, 12. Januára 2024, 15:45

ludkovia, ako prvu vec by som vam chcel zazelat vsetko dobre do toho roku 2024, toto byt moj najazd za prvy tyzden tohto kalendarneho roku (a ze vraj to nikam nedojde a na dialnici vsetci pomrzneme
2024.jpg
2024.jpg (61.47 KiB) 278 zobrazení

k tomu pomrznutiu bola sranda v CZ cestou do Prahy, troska im tam kydlo snehu, aspon trpaslik mal radost
humpolec1.jpg

humpolec2.jpg

u nasich zapadnych susedov som vyuzil pohostinnost a zaparkoval v meste za zvihodnene (4e na rok pre cudzincov), no a dal si najlepsie pivo na svete
praha.jpg


aspon troska sa umylo po ceste
umyte.jpg


statistika, k 12.1 mam prejdenych 28.968km co ma vyslo +- spolu 929e kedze som zacal rozhodne viac sosat na verejnych nabijackach po cestach. Nepochopitelna vec su ceny u roznych providerov, kdezto u nas stoji lidl 0,39, v cechach to je cca 0,30 (clovek troska usetri a udrie 150e na nakupe :D), naopak u Eonu ma to vyslo cez roaming 1e za 1kwh (co na kilometer vyslo viac ako moja ex 4.4 x5), u nas som sa takto ojebal u mercedesu, kde ma navigacka dotiahla, ze to je zse, bol to len partner (to sa da zistit realne len v appke) a kilowat je tam potom 2x drahsi.
Statisticky vzate na palive mam usetrenych 4000+euro, servis 800e (to ratam len olejovi servis 3x motor a raz prevodovku).
Minuly tyzden som mal problem s nabijanim, nechcelo mi na prvy krat identifikovat kabel na 3 staniciach, neviem ci mala ZSE nejaky problem, alebo sa zacal prejavovat problem s dvierkami nabijacieho portu, troska som pobabral do dorazu a odvtedy to neurobilo.
s jednym panom komunikujem ohladom vymeny baterie, ak sa podari, tak sa za slusnu cenu dostanem ku 120ah baterke co by malo priniest asi +70kmk dojazdu, takto povedane to je prd cela nic, ale v realtie by to menilo prejazd slovenska z 3zastavok na 1dnu.
Problem s nastavovanim nabijacich profilov cez bmwapps sa vyriesil sam.
Neviem ci som to tu pisal. Minas sa zastavil na male rozlestenie svetiel v "Majstri svetla", bohuzial halogenove svetla su tak male, ze nemali nic skladom co by sa tam zmestilo s parabolou, tak tam isli ledkove h7, ku podivu nastavene fakt pekne, neoslnuju ked sa ide oproti, alebo o nic viac ako ostatne auta a zrazu s tym je vidno, samozrejme mi manzelka doniesla od chlapcov aj darcek pre i3 v podobe h11 lediek do dialkacov, teraz nocny prejazd PK babou pripomina nadherne safari.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12250
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: jalalakove wageny

Piatok, 12. Januára 2024, 18:12

Super jardo ze to slape👍
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných