... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
suchon
Príspevky: 26
Registrovaný: 20.2.2017
Auto: 530d e39 2002
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 15. Decembra 2022, 08:36

tiez by som povedal, este ked je to len tych par eur, co sa vyssie spomina, ak teda mas tiez taketo podobne poistenie. tak to je akoze ozaj malo penazi za take sluzby.
 
Užívateľov profilový obrázok
votas
Príspevky: 11
Registrovaný: 14.8.2017
Auto: E21
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčianske Teplice

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 9. Januára 2023, 09:32

som si dal čelné poistiť už pred nejakým časom, už si to platím pár rokov a radšej takto zaplatím každý rok niekoľko eur ako potom riešiť a doťahovať sa s niekým na mieste a ešte potom niekoľko týždňov aj. takto keď sa aj niečo prihodí, tak to vybavia za mňa a nestarám sa.
 
Užívateľov profilový obrázok
xavier
Príspevky: 104
Registrovaný: 16.3.2013
Auto: e36 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: Výmena čelného skla/cena?

Utorok, 10. Januára 2023, 11:33

Ked hovoris, ze par rokov, tak aj sa ti to vyplatilo? Akoze, ci si vyuzil nejak tu poistku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 933
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena čelného skla/cena?

Utorok, 10. Januára 2023, 13:39

Záleží aj od ceny samotného čelného skla. Keď pred 2 rokmi manželke na Octavii prasklo čelné sklo, tak som to aj s prácou vymenil za cca. 150 eur. Veľmi pravdepodobne by sa mi neoplatilo si ho pripoisťovať za 30+ eur ročne, keďže sa mi to stalo prvýkrát a auto vlastním už 9 rokov. Ak je cena čelného skla výrazne vyššia, tak možno má zmysel si ho pripoistiť, ale to už sa dostávame k tomu, že kto má nejaké drahšie auto s kamerami v skle, tak by asi pre neho nebol problém tú výmenu zacvakať z vlastného vačku. Vo svojom okolí tiež poznám len veľmi málo ľudí, ktorým by sa niečo podobné stalo, takže tá pravdepodobnosť je pomerne malá.

Vo všeobecnosti sa poisťujem iba na udalosti, ktoré keby sa stali, tak to môže pre mňa znamenať veľké zníženie životného štandardu, čo v podstate pre mňa znamená len vyhorenie/zaplavenie/zrútenie baráku a samozrejme PZP na autá. Keď budem mať deti, tak možno zvážim životné poistenie, ale aj voči nemu mám výhrady a ak sa do pár rokov dostanem do situácie, že moje investičné portfólio by už pokrylo splatenie dlžnej čiastky hypotéky, tak by som životnú poistku zrušil, keďže manželka by už aspoň neprišla v tom prípade o strechu nad hlavou.
 
Užívateľov profilový obrázok
mikee535
Príspevky: 9
Registrovaný: 11.5.2017
Auto: 535 xd
Kraj: Trenčiansky

Re: Výmena čelného skla/cena?

Streda, 11. Januára 2023, 09:26

tak ale stale ostavame pri tom, ze su situacie, kedy je lepsie byt nejak zabezpeceny a teda poisteny. a niekto proste radsej tych 20 30 eur rocne zaplati, nez by mal potom naraz platit tych priblizne 150 eur a vo vacsine pripadov tipujem, ze o dost viac. plus treba pocitat s tym, ze nie vsetci su zdatni na taketo veci hahah.
 
Užívateľov profilový obrázok
norokuko
Príspevky: 34
Registrovaný: 5.6.2017
Auto: X4
Kraj: Nitriansky

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 19. Januára 2023, 09:40

Tiez som toho nazoru.
Nejdem sa vyjadrovat vseobecne k poisteniu a celemu tomu systemu, ako to funguje, to kazdy ma predstavu si myslim a kazdy si musi uvazit, ci sa mu poistku oplati alebo neoplati platit.
No pokial sa bavime teda o autach a o tom celnom, tak raz som si cvakal pekne zo svojho vymenu a to som si povedal, ze toto uz viac nie. Takze aby som tomu predisiel, tak radsej si budem platit poistenie, nech si povie kto chce co chce.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 933
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 19. Januára 2023, 09:54

A viete, že už len z princípu fungovania celej veci veľká väčšina poistiteľov je na poistnom stratová z toho pohľadu, že už aj keď tá poistná udalosť nastane a poisťovňa škodu zacvaká, tak stále je poistiteľ v mínuse, ak sa do toho započítajú aj roky, kedy platil poistku "zbytočne"?

Už len z hľadiska pravdepodobnosti mi nedáva zmysel takéto poistenie platiť. Rovnako ako mi nedáva zmysel si priplácať za poistenie elektroniky proti krádeži, rozbitiu a pod. Keď mi padne mobil na zem a rozbije sa, tak som proste schopný si zacvakať výmenu displeja alebo si kúpiť nový mobil. Nehovoriac o tom, že mobil mi už na zem padol za život tak 20-krát, ale vďaka tempered glassu sa ešte nikdy samotný displej nerozbil. Rovnako málo pravdepodobné je rozbitie čelného skla. Mne sa to za skoro 15 rokov mojej vodičskej kariéry stalo raz, otcovi za 38 rokov myslím ani raz.
 
goso
Príspevky: 89
Registrovaný: 19.11.2014
Kraj: Košický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 23. Januára 2023, 10:47

tak to asi zalezi hlavne aj od toho, kolko by si mal mesacne alebo rocne, to je jedno, platit tu poistku. podla toho si vies nejak cca vypocitat, ci sa ti oplati platit par drobnych za nieco, co by ta inak stalo niekolkonasobne viac. samozrejme, ze je to ine pri zivotnych poistkach, ine je to aj pri cestovnom poisteni alebo pri tomto, ked si chces dat poistit len celne sklo na aute...
 
Užívateľov profilový obrázok
Fufik
Príspevky: 75
Registrovaný: 10.2.2013
Auto: 535 xd
Kraj: Prešovský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 13. Februára 2023, 12:46

Tak ja som zastancom poistenia... po vsetkych skusenostiach, radsej takto...
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin58
Príspevky: 32
Registrovaný: 12.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 16. Februára 2023, 11:11

coze sa ti prihodilo? predpokladam, ze ked sa ti to prihodilo, tak si to poistene este nemal. tak to aspon znie.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fufik
Príspevky: 75
Registrovaný: 10.2.2013
Auto: 535 xd
Kraj: Prešovský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Streda, 22. Februára 2023, 09:07

Akoze nic katastrofalne to nebolo... mozno to tak vyznelo... ale tak mam skusenost aj s tou sadou, co si vies kupit, ze si opravis dobanec na skle doma... mam skusenost aj so servisom, kde sklo uplne odpisali, ze je to zrele na vymenu, pricom som proste vedel, ze nie je, len chceli zarobit na mne... ale podarilo sa mi to nakoniec vyriesit... mi jeden chalanisko v robote hovoril, ako to on riesil... ze to dal poistit a potom opravit... nevedel som, ze sa to takto da, ale vychadzalo to jednoznacne lepsie ako sa s tym zapodievat sam, to uz viac skusat nebudem a isto lepsie ako cvakat celu vymenu...
 
Užívateľov profilový obrázok
jajohno
Príspevky: 17
Registrovaný: 28.8.2017
Auto: x5
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Senica

Re: Výmena čelného skla/cena?

Piatok, 24. Februára 2023, 07:17

vsak ano, lebo tam nemas zahrnutu len jednu opravu v tom poisteni. teda aspon predpokladam, ze nie, vychadzam z toho, ako to mam ja.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fufik
Príspevky: 75
Registrovaný: 10.2.2013
Auto: 535 xd
Kraj: Prešovský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 9. Marca 2023, 12:40

Vies, to zase zalezi od toho, kde si spravis tu poistku, co tam vsetko mas... ale teda ano, v tejto co mam ja je toho viacej... to je pravda...
 
Užívateľov profilový obrázok
Stop&go
Príspevky: 82
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Trenčiansky

Re: Výmena čelného skla/cena?

Utorok, 21. Marca 2023, 10:40

Mas tam napriklad aj mobilny servis zapocitany v tom vsetkom?
To je podla mna jedna paradna zalezitost. Akoze v dobrom, lebo ked sa stane nieco, co nevyzaduje vymenu, ale staci oprava, tak pre teba dobre je to v tom, ze nemusis chodit do servisu s autom, objednavat sa na termin a podobne, ale vedia oni prist vlastne za tebou.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fufik
Príspevky: 75
Registrovaný: 10.2.2013
Auto: 535 xd
Kraj: Prešovský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Utorok, 28. Marca 2023, 08:32

No ja ho tam mam, ale ci ho kazda poistovna ma zahrnuta v podmienkach, tak to ti neviem povedat....vyhoda isto je, ked tam ten mobilny servis mas...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných