... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Štvrtok, 14. Apríla 2016, 19:37

skusim napisat tu, vyzera, ze je tu par ludi co rozumeju, mozno budu vediet poradit

mam na stole kompletku CIC, urobil som si to tak, aby som vedel dopredu nakodovat CIC predtym, nez ho budem montovat do auta. Odladil som si to na CICku z F07. slapalo to jedna basen, urobil som si externe sietovy kabel aby som sa vedel napojit cez FTP do CIC a tam sarapatit.

Teraz som sa dostal k dalsiemu CIC pre E90, podla schem by mi to mohlo ist, tak som to s malou dusou pripojil a ono sa to nadherne rozbehlo, tak som si aspon updatol mapy a teraz kamen urazu, neviem nijak raz rozbehat sietovku. Menilo sa nejak zapojenie? Skusam to cez rozne DHCP servery, cez routery a nic, jednoducho si to e-CIC nechce nijak raz zozrat custom adresu aby som sa vedel pripojit. na pripojenie pouzivam ten maly konektor ktory sluzi aj pre AUX piny 31/2/7/8 + 29 cez odpor na aktivaciu siete.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Štvrtok, 14. Apríla 2016, 20:41

jararak napísal:
skusim napisat tu, vyzera, ze je tu par ludi co rozumeju, mozno budu vediet poradit

mam na stole kompletku CIC, urobil som si to tak, aby som vedel dopredu nakodovat CIC predtym, nez ho budem montovat do auta. Odladil som si to na CICku z F07. slapalo to jedna basen, urobil som si externe sietovy kabel aby som sa vedel napojit cez FTP do CIC a tam sarapatit.

Teraz som sa dostal k dalsiemu CIC pre E90, podla schem by mi to mohlo ist, tak som to s malou dusou pripojil a ono sa to nadherne rozbehlo, tak som si aspon updatol mapy a teraz kamen urazu, neviem nijak raz rozbehat sietovku. Menilo sa nejak zapojenie? Skusam to cez rozne DHCP servery, cez routery a nic, jednoducho si to e-CIC nechce nijak raz zozrat custom adresu aby som sa vedel pripojit. na pripojenie pouzivam ten maly konektor ktory sluzi aj pre AUX piny 31/2/7/8 + 29 cez odpor na aktivaciu siete.


Jaro CIC pre F07 a pre E90 je nieco odlisne. Mal som pripojene CIC pre E60, to by sa malo zhodovat z E90. Skusim to pripojit cez vikend a zosumarizovat info....
Do F07 si sa dostal hej, cez ZGW predpokladam?
Ozaj, s tym ignition emulatorom pre Fxx CIC ti bezi aj E90 CIC ????
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Štvrtok, 14. Apríla 2016, 20:48

jj presne, bezi. podla tych schem co si mi poslal, som najprv myslel, ze budem odpajat nejake piny zo zgw, ale nakoniec bez zasahu to ide.

a ano, je mi jasne, ze F=/E CIC ale prave ta siet mala byt zhodne napinovana.


btw Fkovy CIC pocuva cez TOOL32 cez CIC.prg a Eckovy CIC pocuva cez CICr.prg



cic_e_net.JPG
cic_e_net.JPG (23.09 KiB) 2164 zobrazení

vyuzivam tuto schemu, cez odpor si spustam vlastne komunikaciu, bez pripojenia toho pinu sa mi nerozblika ani port na routry/usb sietovka. neviem ci tu nieco nehaluzi zgw, ze ono mi rusi tu komunikaciu, avsak bez toho, aby bolo zapojene, sa vypne zase CIC, nahradzuje v tomto momentne JBBE jednotku ktora mu dava wakeup signal.
este ma napadlo dat dokopy tu moju staru kabelaz, kde som mal vlastne len 12v, gnd, CANh, CANl pre vsetky jednotky v hviezde. len som to rozobral, lebo som potreboval niektore vodice a konektory.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Putero
Príspevky: 51
Registrovaný: 13.5.2014
Auto: Bmw
Kraj: Bratislavský

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Piatok, 19. Apríla 2019, 18:16

Zdravim.
Ja som uspesne stiahol 1b subor. Z generatorom som vygeneroval kluc ale po zadani kluca vypise error. Este som si vsimol ze po otvoreni s hex je tam namiesto poslednych cisiel vinka cislo 1234567. Dakujem
Niekto nejake napady?
 
krtkoZH
Príspevky: 28
Registrovaný: 27.8.2015
Auto: BMW e90 325d
Kraj: Banskobystrický

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Sobota, 25. Februára 2023, 08:54

Zdravím borci. Verím, že táto téme ešte žije. Pred pár mesiacmi som sa snažil urobiť update máp na X1 e84 2015. Je tam cic Business (606). Ide o to, že som sa to snažil urobiť známym postupom cez Jagaerov generátor. Zasekol som sa však pri získavaní 1B súboru .. USB ma správny formát a nahral som naň tie správne súbory . Skúšal som to viac krát a neúspešne.
Pred tým asi mesiac som to robil na X3 F25 2011 CIC navi Professional a šlo to na prvý pokus. Niekto nejaké rady ?

Hint: Niekto na tom aute predomnou robl language change na CZ alebo SK (už si nieson ístý ) . Nejaký "koder" z čiech. Je možné že tam niečo posral a pre to to nejde ?

Ďakujem :)

Qestion 2: Má niekto skúsenosti s tým, že je v aute TCU alebo combox čo podporuje bluetooth audio stream ale nieje to vo VO, tak je ta funkcia disabled ? , de o toto isté auto, díky :)
Ex BMW e46 318d
Now E90 325d AT + X3 F25 20d M packet
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Sobota, 25. Februára 2023, 19:02

krtkoZH napísal:
Zdravím borci. Verím, že táto téme ešte žije. Pred pár mesiacmi som sa snažil urobiť update máp na X1 e84 2015. Je tam cic Business (606). Ide o to, že som sa to snažil urobiť známym postupom cez Jagaerov generátor. Zasekol som sa však pri získavaní 1B súboru .. USB ma správny formát a nahral som naň tie správne súbory . Skúšal som to viac krát a neúspešne.
Pred tým asi mesiac som to robil na X3 F25 2011 CIC navi Professional a šlo to na prvý pokus. Niekto nejaké rady ?

Hint: Niekto na tom aute predomnou robl language change na CZ alebo SK (už si nieson ístý ) . Nejaký "koder" z čiech. Je možné že tam niečo posral a pre to to nejde ?

Ďakujem :)

Qestion 2: Má niekto skúsenosti s tým, že je v aute TCU alebo combox čo podporuje bluetooth audio stream ale nieje to vo VO, tak je ta funkcia disabled ? , de o toto isté auto, díky :)
Navi business je nieco ine ako Navi Professional a navyse v tejto generacii moze byt headunit od dvoch rozdielnych vyrobcov - bud CIC-MID od Harman/Becker alebo CHAMP od ALPINE - obe pouzivaju rozdielne mapy...
Funkcie ktore nie su vo VO su samozrejme nefunkcne. Je potrebne ich do VO pridat a potom prekodovat HU aj TCU/COMBOX ale je otazne ci to ta instalovana jednotka podporuje, kedze od vyroby tam takato funkcia nie je.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 27. Februára 2023, 17:02

v e84 bola len cic-mid, champ sa tam nedostal, z business jednotky 1b subor nedostanes cez "stahovaci skript", musis to bud stiahnut cez enet, alebo dodas externe (viem ti ho vygenerovat)
kedze cic-mid nema bluetooth ako taky integrovany, ale je to vzdy externy modul a od 9/2010 sa pouzival len combox, z toho vychadza, ze v tom aute nieje mozne, aby bolo nieco ine a teda ten combox treba len prislusnym sposobom prekodovat
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
krtkoZH
Príspevky: 28
Registrovaný: 27.8.2015
Auto: BMW e90 325d
Kraj: Banskobystrický

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 8. Mája 2023, 13:04

jararak napísal:
v e84 bola len cic-mid, champ sa tam nedostal, z business jednotky 1b subor nedostanes cez "stahovaci skript", musis to bud stiahnut cez enet, alebo dodas externe (viem ti ho vygenerovat)
kedze cic-mid nema bluetooth ako taky integrovany, ale je to vzdy externy modul a od 9/2010 sa pouzival len combox, z toho vychadza, ze v tom aute nieje mozne, aby bolo nieco ine a teda ten combox treba len prislusnym sposobom prekodovat
Takže keďže sa používal od určitého roku už len combox, tak je isté že ten combox to podporuje, a treba ho len správne prekódovať , pochopil som to správne ?
Alebo je tam možnosť že konkrétny combox je nejaka HW osekana verzia a bez jeho výmeny to proste nepôjde?
Ex BMW e46 318d
Now E90 325d AT + X3 F25 20d M packet
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 8. Mája 2023, 14:25

comboxov bolo viac verzii ale skor tak ze pre Eseriu (bn2000) alebo Fseriu(bn2010), no a este dalsie rozdelenie, niektore boli len multimedialne, niektore vedia aj telemetriu a pod (sos)
ale samotne funkcie ci bude len cisto usb slot, alebo aj bluetooth na volanie, alebo full multimedia, zalezi od kodovania
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 8. Mája 2023, 16:07

sranda je ze z BN2010 serie sa da spravit seria BN2000 :)
 
krtkoZH
Príspevky: 28
Registrovaný: 27.8.2015
Auto: BMW e90 325d
Kraj: Banskobystrický

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Sobota, 13. Mája 2023, 10:48

No idem pozrieť aka je to verzia a ozvem sa . Potom co cez esys zmeniť VO ? Čítal som, že to je 6NH na 6NS ale niesom si isty v ktorych všetkych moduloch to treba zmeniť.
Ex BMW e46 318d
Now E90 325d AT + X3 F25 20d M packet
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 15. Mája 2023, 05:22

no s esysom v E84 sa clovek vela nenarobi, kedze to nepojde, tam este ncsexpert a dcan kabel :)
ten dalsi postup by mohol byt ok a treba to robit v (m)cic a media
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 15. Mája 2023, 05:23

airbone napísal:
sranda je ze z BN2010 serie sa da spravit seria BN2000 :)
tuto info som uz niekde zachytol, ale nemam ju overenu v praxi
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Pondelok, 15. Mája 2023, 11:11

jararak napísal:
tuto info som uz niekde zachytol, ale nemam ju overenu v praxi
je to overene a funguje to, ale riesenie vyzaduje HW zasah, nie je to vec preflashovania sw cez winkfp/esys
 
krtkoZH
Príspevky: 28
Registrovaný: 27.8.2015
Auto: BMW e90 325d
Kraj: Banskobystrický

Re: Neuspesne vygenerovanie 1B suboru cez ftp

Sobota, 20. Mája 2023, 21:24

Tak, som späť aj s fotkami comboxu. ObrázokObrázok
Ex BMW e46 318d
Now E90 325d AT + X3 F25 20d M packet

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných