... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Autor témy
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Únik tlaku z pneumatiky

Streda, 15. Februára 2023, 10:13

Čaute,

objavil sa mi na jednom kolese (s ALU diskom) ten problém, že tam kvôli netesnosti pomaly uniká tlak a o týždeň je koleso vyfúknuté. Koleso som dával dole a na pneumatike som si nevšimol žiadny defekt, skúšal som ho polievať aj jarovou vodou a nikde som únik nezaznamenal. Menil som aj ventil na disku, ktorý som podozrieval ako primárnu príčinu, ale nepomohlo to, takže predpokladám, že netesnosť bude niekde medzi pneumatikou a ráfikom disku.

Čítal som o nejakých utesňovačoch, ktoré by sa dali po obvode naniesť a ktoré by mohli pomôcť tento problém vyriešiť. Máte s tým niekto skúsenosti a vedeli by ste niečo konkrétne odporučiť? Alebo to príliš nepomáha a je lepšie dať zbrúsiť celú hranu disku a prestriekať nanovo? Ďakujem.
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Štvrtok, 16. Februára 2023, 07:16

Bracho mal podobny problem a nakoniec to bola prasklinka na disku. Po zavareni to bolo OK
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Autor témy
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Štvrtok, 16. Februára 2023, 07:47

Díky, skúsim dať ešte raz koleso dole a poriadne pozriem aj na disk, či na ňom nenájdem nejakú prasklinu.
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Štvrtok, 16. Februára 2023, 14:38

Pokiaľ je prasklina mala, môže cez ňu fucat len keď na nej auto stojí. Ak zhodis koleso z auta a ponoris koleso pod vodu, únik nemusí byť vidno. Mal som taký prípad.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Autor témy
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Štvrtok, 16. Februára 2023, 15:14

To môže byť aj môj prípad. Totiž stáva sa mi, že koleso stratí len tlak pol baru za pár dní a niekedy sa stane, že prídem večer domov a ráno pozerám, že koleso je úplne vyfúknuté.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Štvrtok, 16. Februára 2023, 15:37

Strekni tam mlieko (sprej na opravu defektov) a pozoruj, ci prestane. Ked budes nabuduce davat dole pneu, byva v mieste utesnenia diery zhusteny zaschnuty tmel. Ak mas obavy z neziaducich ucinkov tmelu v pneumatike, tak mozes ju mozes dat dole skor a vyplachnut tmel a nasadit nacisto znova. Ale bat sa netreba, zvlast ked nemas senzory vo ventilku.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Autor témy
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Štvrtok, 16. Februára 2023, 16:20

mitocross :arrow:
Prílohy
good-job-pet-head.gif
good-job-pet-head.gif (328.1 KiB) 1729 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Autor témy
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Sobota, 18. Februára 2023, 18:31

Tak dnes som dal koleso dolu, pozrel som disk, ešte raz som poriadne prešiel pneumatiku jarovou vodou a objavil som mini dierku na bočnici z vnútornej strany, takže nakoniec štandardný defekt.

V pondelok to pôjdem zaviesť niekam do pneuservisu. Takáto mini diera by ešte mala ísť zachrániť, nie?
Prílohy
BMW_defekt.png
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Autor témy
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Únik tlaku z pneumatiky

Pondelok, 20. Februára 2023, 09:59

Tak dnes som telefonicky dostal info 2 pneuservisov, že defekty na bočnici neopravujú, pretože nemôžu zaručiť, že to nenaruší štruktúru gumy a nevytvorí to bubliny.

Takže mi zostáva len kúpa novej gumy. Ešte šťastie, že nemám xDrive a nemusím meniť všetky 4 gumy naraz kvôli 1 - 2-milimetrovej dierke :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných