... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Daniel186
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 6.2.2023
Auto: BMW 535XD F10
Kraj: Prešovský

Problém bez východiska 535xd  Topic is solved

Pondelok, 6. Februára 2023, 21:34

Zdravím Vás . Mám problém ..Veľký problém s F10 . Kúpil som 535XD F10 Individual 2012 230kw , s tým , že auto štartovalo , ale klepalo od 2tisic otáčok. Samozrejme , kľuka, .Auto malo jedného jediného majiteľa, ktorý s ním jazdil do zahraničia , históriu poznám naspamäť, turba pred rokom nové,rozvody už som dával nové ja, kľuka nová ,ložiská atď atď , piliny žiadne neboli..k veci, auto som doviezol na odťahovke , malo v nádrži nič...30 km dojazd..V servise dnes auto dokončili ,prišiel som , bolo naštartované tichučko išlo..Sadol som a šiel som 1KM na benzínku natankovať...100 metrov pred benzínkou zdochlo...myslel som ,že palivo...zo servisu doniesli kanister doliali sme... nenaštartovalo lebo svietila baterky...ok...káble...a chytilo...dal som D a zdochlo...Tak..a začal problém..Vravíme si kable zas...chytilo nechali sme ho bežať asi 3 minúty...Pomaly dávam D a idem do servisu..hladkám plyn a prejdem asi 700metrov a zrazu trhlo a zdochlo..ok...Servis 200 metrov tak dvíhame a manualne dava mechanik zo spodu N ,lebo zaradit to neslo...dovlecieme to do servisu...A teraz dvihame na zdvihak...Skusame startovat...chytilo...Pocuvame klepot...Klepe kľuka..kľuka ktorá je tam nová!!!! Čo sa to do frasa stalo ???? Nové rozvody, nová kľuka, nový olej a motor po zaradení D zhasína alebo prejde iba zopár metrov ...5 tisic eur je fuc a auto nefunguje. Tento servis bez problému generálkoval 4.2tdi , 3litre ani nerátam , fungujú 20 rokov sú to starši páni , voči ktorým mám doveru a majú klientelu majú dobre meno ale čo to spôsobilo ? To auto sa mi zdalo rozbiehat sa tak tazkopadne , som sklamany , ze sa tam nieco dodrbalo čo nemalo ...Motor má 370 tisíc km , ale poznám históriu a byvaleho majitela , peniaze na servis mal , viem čo tam menil viem čo tam bolo robené , nieje mozne že sa zalozi kluka a loziska a kluka po necelom kilometry klepota a motor zhasina po zaradeni D . Stretli ste sa s niecim takym ? Kontrolka mazania mi nevybehla ale kontrolka motora svietila este aj serva a baterie . Som sklamaný, mal som bmw a rozne ,ale celkom som sa na to auto tesil je pekne v zaujimavej vybave , vravim si , posluzi mi este trocha ale skoda ...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 08:46

Prva chyba bolo auto startovat z 30km dojazdom…hlavne ked sa vie kapu cerpadla…..kanister lepsia volba…

No a druhe ti nezostava nic len pozriet co sa stalo….Ak zostalo nieco pripchate je viac ako pravdepodobne ze zaklepala zvonu ojnica,alebo kluka….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Daniel186
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 6.2.2023
Auto: BMW 535XD F10
Kraj: Prešovský

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 09:35

Áno , ale tak myslel som , že ten kilometer na omw je nič. Je možne aj to , že za studena im to nabehlo ok a keď sa nahrialo prestalo ísť olejové čerpadlo ? Ale žiadne mazanie nič nevybehlo . Najhoršie na tom celom je , že zas motor von a ...ktovie či tá nová kľuka ktorá tam bola necelý kilometer jazdy je už poškodená alebo nie . Dúfam však že nie , ale servis robil 4,8 turbo na panamere , cayenne , range roveri , a pod a všetko bez najmenšieho problému , toto nás všetkych riadne prekvapilo . To auto som bral pre seba na rok možno dva , rátal som s tým ,že N57 nieje etalón spoľahlivosti ale vravím si , dám rozvody , ktore ani menit netrebalo lebo retaze neboli vytahane , dám kluku nebudem davat na vybrus dal som novu original, loziska , egr nove sanie nove , proste vsetko tak aby som sa bez problemov vozil dva roky az na cerpadlo...piliny neboli vsetko bolo ciste a zrazu toto ... teraz sa na tie krasne biele sedadla a svietiaci nadpis individual mozem akurat tak ist pozerat do certa...
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 11:32

Smutný pribeh, ale keď diagnostika nič nenapísala, tak len manuálne pozriet čo sa stalo....a pripraviť ďalšich 5litrov....nie si prvý ani posledný čo sa s fkovou radou popálil....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Daniel186
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 6.2.2023
Auto: BMW 535XD F10
Kraj: Prešovský

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 12:02

Potom kašlať na také "premiové" auto , ktoré človeka nechá kedykoľvek a kdekoľvek . Mne bmwčka slúžili , potom som prešiel na tdi 3l a medzitým som mal biturbo cdti , ktoré tiež slúžilo... Potom je to veľmi zlé ak odchádza na N57 všetko rad radom . Keby som diely kupoval z poľska alebo špekulantov z vrakoviska ,ale nové , všetko nové a auto nefunguje ? Ďakujem viac neprosím 5 litrov si ešte nachystám a ak bude fungovať odveziem ho do aaa ... kúpa akú som nikdy nemal...slávne bmw ...
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 12:52

a ktore loziska boli KO pri prvej oprave? hlavne ci ojnicne?
 
Daniel186
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 6.2.2023
Auto: BMW 535XD F10
Kraj: Prešovský

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 13:40

Ojničné ale sú tam nové aj hlavné . Nová kľuka . Nové rozvody . Olej do diferáku ale hlavné je že je tam nová kluka a loziska a auto zhasina kluka zas klepoce , prevodovku bloklo , ze som nemohol dat v zapnutom zapalovani ani N. Nechapem co sa stalo ale keby som osobne nesiel ale vysiel som zo servisu a pomaly 30tkou na benzinku a koniec po par metroch . Vsak kluka sa neda zalozit zle predomnou ju davali dnu a nasledne domceky na loziskach zatahovali a skladali to vsetko im pasovalo , olej tam je na max ako ma byt nepotiahlo ho , proste nerozumiem co sa stalo...auto nejazdilo 4 mesiace a predtym 5 mesiacov sa davali nove turba ... som si myslel ze s tolkymi novymi komponentmi mozem s tym autom bez obav ist 5 krat do barcelony .... a ja som ani na benzinku kilometer nedosiel
 
Daniel186
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 6.2.2023
Auto: BMW 535XD F10
Kraj: Prešovský

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 13:43

Este ma napadlo ..ale cisto teoreticky .. mohlo odist olejove cerpadlo ? Alebo .... moze byt moznost ze ...je krivy blok ? Lebo mna ine varianty nenapaduju a to som veelmi zvedavy ze ci sa pocas toho parmetroveho vyletu poskodila zas kluka
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 7. Februára 2023, 19:17

Daniel186 napísal:
Este ma napadlo ..ale cisto teoreticky .. mohlo odist olejove cerpadlo ? Alebo .... moze byt moznost ze ...je krivy blok ? Lebo mna ine varianty nenapaduju a to som veelmi zvedavy ze ci sa pocas toho parmetroveho vyletu poskodila zas kluka
Hlavne napiš jak si pochodil....zrejme si to nesadlo jak malo, alebo sa chybicka vloudila....aj majster tesar sa utne....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problém bez východiska 535xd

Streda, 8. Februára 2023, 17:42

Preto sa pytam ktore loziska boli KO, lebo ak hlavne, tak treba druhy blok
 
Daniel186
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 6.2.2023
Auto: BMW 535XD F10
Kraj: Prešovský

Re: Problém bez východiska 535xd

Sobota, 11. Februára 2023, 20:24

No takže ojničné su všetky zničené , ojnica -prihorená , nahrialo sa a nemazalo...Takže ...Zlé čerpadlo ? Kľuka nová kľuka poškodená trocha, pôjde na výbrus , naozaj nedám zas 1900 eur za novú...Nuž..dám premerať blok, dám nové čerpadlo ,ale musím sa uistiť ,či nieje chybné to ,,,, dá sa nejako to zistiť ? Pretočilo sa koliesko od rozvodov a čerpadlo dávkuje ale naprázdno ale ako to zistiť nejak inak ,lebo pretočením je to iba primitívny spôsob..teraz už ozaj neviem , bojím sa že sa to poskladá a zas...6 tisíc za nový motor nedám , videl som v Žarnovici niekto tie motory predáva... hmm...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Problém bez východiska 535xd

Sobota, 11. Februára 2023, 22:42

Uz tvoj prvy krok bola chyba a dalsi bude dalsia a dalsia ak sa budes venovat tomu istemu motoru….Treba zistit kto pochybil,kedze sa islo do take opravy, kto bral garanciu za to ze to bude fungovat….Ja pokial neviem garantovat ze to bude fungovat do takej opravy nikdy nejdem……2x v zivote som urobil tiez chybu ze som kupil motory z neovereneho zdroja a tak isto som to zaplatil zakaznikovy ja….odvtedy beriem len od ludi o ktorych viem ze ma neojebu….Takze radim ti dobre si vsetko zvaz aby si neprisiel tam kde si dnes znova…..
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Problém bez východiska 535xd

Nedeľa, 12. Februára 2023, 11:16

chapem spravne, ze pri tej oprave sa tam nedalo nove olejove cerpadlo?
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Problém bez východiska 535xd

Nedeľa, 12. Februára 2023, 19:05

cudoval by si sa kolko ludi ti v servisoch kade tade povie ze "netreba"
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Putero
Príspevky: 51
Registrovaný: 13.5.2014
Auto: Bmw
Kraj: Bratislavský

Re: Problém bez východiska 535xd

Utorok, 14. Marca 2023, 21:03

PeqpeK napísal:
chapem spravne, ze pri tej oprave sa tam nedalo nove olejove cerpadlo?
Ako robit kluku a nedat nove olejove, je ako vyprazat hranolky na 100x pouzitom oleji a cakat biele chrumkave :D ani neverim ze toto niekto moze urobit.........

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných