... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
stano13
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 3.9.2011
Auto: E46
Kraj: Košický

potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Nedeľa, 11. Marca 2012, 21:10

kupil som bmw E46 2.0D-110KW a aky mam problem auto strasne dymy na cierno. tach auta je perfektny , turbo piska jak ma ,startuje dobre tak neviem . spotreba nafty je dobra ukazuje mi na pocitaci 4.7L na 100KM.cital som tu o separatore oleja teda odvetranie kluky myslite si zeby to mohlo byt v tom? ci ma spotrebu oleja to chlapi neviem spravil som nanom asi 400km tak to neviem posudit.
 
Užívateľov profilový obrázok
roberttto
Príspevky: 24
Registrovaný: 19.4.2011
Auto: BMW e46 320D touring
Kraj: Trnavský

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Nedeľa, 11. Marca 2012, 23:05

ak ti to dymi na cierno je to urcite olejm... teda tym ze sa nejakym systemom spaluje... moze to byt niekolko moznosti... olejovym separatorom tym ze je uz za zenitom svojej funkcnoti nefiltruje olej a posuva ho dalej do vzduchu a ten sa spaluje, dalsia varianta je ze aj ked sa ti zda ze turbo bezi v poriadku moze tahat olej a potom sa to odzrkadli aj na farbe dymu... odporucam kontrolovat olej ci sa nestraca... najlepsie tak v obdoby dvoch tyzdnov a hlavne napojit auto na diagnostiku ci nie je poroblem s turbom, podtlakom a overit spravnu funkcnost EGR.
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Pondelok, 12. Marca 2012, 11:13

roberttto napísal:
ak ti to dymi na cierno je to urcite olejm... teda tym ze sa nejakym systemom spaluje... moze to byt niekolko moznosti... olejovym separatorom tym ze je uz za zenitom svojej funkcnoti nefiltruje olej a posuva ho dalej do vzduchu a ten sa spaluje, dalsia varianta je ze aj ked sa ti zda ze turbo bezi v poriadku moze tahat olej a potom sa to odzrkadli aj na farbe dymu... odporucam kontrolovat olej ci sa nestraca... najlepsie tak v obdoby dvoch tyzdnov a hlavne napojit auto na diagnostiku ci nie je poroblem s turbom, podtlakom a overit spravnu funkcnost EGR.


"čierny dym a spaľovanie oleja"? - podľa mňa blbosť...
- biely dym - voda v spaľovaní ( prasknutá hlava?)
- modrý dym - olej, ( kontroluj turbo, separator, piestne krúžky...?)
- čierny dym - zlé spaľovanie, málo vzduchu ( nedostatočný tlak od turba, zanesené sanie, zaseknutý (otvorený)egr, vstreky...

Podľa mňa, ked mu naložíš a dymí, tak skontroluj práve veci ovplyvňujúce pomer paliva a vzduchu pri spaľovaní...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Pondelok, 12. Marca 2012, 11:17

tak tak.......čierny dym,bohata zmes, malo vzduchu.......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
stano13
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 3.9.2011
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Pondelok, 12. Marca 2012, 13:14

dnes to poriadne pozriem ako to dymy a napisem vam vecer ale ked som isiel v noci a v stetaku ked zamnou islo auto bol poriadny kudel dymu necham ho dnes poriadne nahriat a skusim ho poturovat teda vytocit a budem sledovat dym vecer vam napisem chlapy.
 
stano13
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 3.9.2011
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Pondelok, 12. Marca 2012, 19:54

tak chlapy neviem co sa stalo auto som vytiahol von z garaze nechal som ho zohriat na prevadzkovu teplotu a zacal som pridavat plyn tocil som ho na 4OOO otacok a auto nedymy ziadny cierny dym iba trosku si odfukne pri pridani plynu ale v normale. tak teraz neviem . no na aute som nejazdil len na neutrale som to skusal,nechapem ved dymylo hlavne vecer to bolo vydno v spetakoch ako ostava cesta pla dymu. moze byt ze dymy iby pri jazde teda pri vetsej zatazi alebo co.
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Pondelok, 12. Marca 2012, 21:29

stano13 napísal:
tak chlapy neviem co sa stalo auto som vytiahol von z garaze nechal som ho zohriat na prevadzkovu teplotu a zacal som pridavat plyn tocil som ho na 4OOO otacok a auto nedymy ziadny cierny dym iba trosku si odfukne pri pridani plynu ale v normale. tak teraz neviem . no na aute som nejazdil len na neutrale som to skusal,nechapem ved dymylo hlavne vecer to bolo vydno v spetakoch ako ostava cesta pla dymu. moze byt ze dymy iby pri jazde teda pri vetsej zatazi alebo co.



Skús to hlavne pod záťažou na ceste...
Tiež som sledoval dymovú clonu v späťáku, a hlavne po tme vo svetle za mnou sa strácajúcich "šuniek".... Vlani som zo sania vyhodil klapky, vydrhol ho vrátane EGR, a tankujem na Shellke. Viem že Shell nafta nie je žiadna sláva, ale nemal som ani najmenší problém, a to ani pri -32°C na Orave a to bez aditív. Nechcem tu ale vychvaľovať palivo, ale myslím si, že mne pomohla dobrá nafta prečistiť vstreky...
 
stano13
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 3.9.2011
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Streda, 14. Marca 2012, 18:06

no tak sledoval som to pod zatazou a cez den tak si zadymy ale nie tak strasne vravis precistit sanie? a aj ten ventil hmmm neviem kde sa nachadza a ako ho precistit porad mi pripadne niejake foto to ho ventilu. dik
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Streda, 14. Marca 2012, 20:13

stano13 napísal:
no tak sledoval som to pod zatazou a cez den tak si zadymy ale nie tak strasne vravis precistit sanie? a aj ten ventil hmmm neviem kde sa nachadza a ako ho precistit porad mi pripadne niejake foto to ho ventilu. dik


Nič zložité, zhodíš plastový kryt, a bude ti všetko jasné..
EGR je na vstupe do sacieho rozvodu, na konci gumeného potrubia z intercoolera. Keď sa s tým budeš babrať, skontroluj či máš klapky zo sania demontované...
 
Fusko61@gmail.com
Príspevky: 14
Registrovaný: 7.1.2021
Auto: E46 318diesel
Kraj: Žilinský

Re: potrebujem pomoct strasne mi auto dymy

Streda, 1. Februára 2023, 17:40

Zdravím chalani mam ten isty problem. Dymy to hlavne ked pridam tak aj taky klepot zle spalovanie. Kde to ma separator aky separator to my mechanik nekukal. To co robi. Diki

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných