... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
bmwrider
Autor témy
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Olej do diferenciálu a převodovky BMW /manuál/

Piatok, 23. Decembra 2022, 12:32

Ve všeobecnosti-možná tohle téma už na fóru je,ale nedaří se jej najít!

Při výměně olejů je nutno přesně dodržet výrobce a specifikaci,...žádné složení oleje jiného výrobce oleje není totožné s oem BMW!!

Ideálně při výměně použít originál BMW dle příslušného předpisu (olej je sice pekelně drahý,ale nikoho ten litr-dva nezrujnuje a především zabrání destrukci nebo nadměrnému opotřebení komponent převodového systému. Pokud už nechcete kupovat orig. balení BMW,postupujte podle předpisu mazacího plánu Castrol,Castrol dodává oleje i do prvovýroby,....většina má schválení ZTE a BMW,.......jakkoliv jsem skeptický viceméně k reklamní bublině castrolu na oleje motorové,...jeho převodové kapaliny opravdu patří mezi absolutní špičku!
Proč to píšu,??? Nedávno jsem měnil zákazníkovi ložiska uložení hrušky difu na 525 D manuál,nesamosvor. Shodou okolností jsem tomuto jistému člověku pře d několika měsíci měnil v tom samém difu olej,sice splňoval specifikace i podle čísel oem BMW/febi),ale pán chtěl "ušetřit",sám si olej přinesl a na jeho použití trval. No říkám mu,kdo chce kam.....,.....po cca 20 tis km mu začal "kňučet" prakticky ze dna na den diferenciál,...olej,co z toho vytekl byl jako metalíza,....po rozebrání difu uložení hrušky ložisko opotřebené,jako by to bylo mazané šmirglem.
Z převodovky vyteklo něco podobné,taky před časem ve snaze ušetřit měnil za nějaký 75w80,co prý specifikace splňuje.
Tak,že použáváním náhrad rozhodně nikdo "neušetří".
Jinak přeji všem klubákům Veselé pochmurné svátky,šťastnější Nový rok s přáním toho,že se Rusové konečně rozhoupou a osvobodní nás z tohodle už celých 33 let trvajícího zlodějského lichevního marasmu a národní poroby.
 
Užívateľov profilový obrázok
horan
Príspevky: 53
Registrovaný: 9.8.2013
Auto: e66, e83, e87, e46
Kraj: Zahraničie

Re: Olej do diferenciálu a převodovky BMW /manuál/

Utorok, 10. Januára 2023, 20:12

No páni.
To se mají naši zákazníci co jim dáváme neorigo oleje na co těšit. Moment? Za těch cca 10let se nevrátila žádná padlá převodovka, rozvodovka, diferenciál........
Někde se stala asi chyba.
Kurva teď mě napadlo, že ve své e66 mám všude neorigo oleje a tu mrchu mám už 200.000km.
A manželka. Do psí díry manželka má taky v X3 všude neorigo oleje. To bude peklo.
A bývalá E39 u mě taky sloužila nějakých 200.000km.
Jinak nepatří to sem, ale nestojím o osvobození. Já si je tady ještě pamatuji.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Olej do diferenciálu a převodovky BMW /manuál/

Streda, 11. Januára 2023, 07:25

asi je na mňa ešte veľmi skoro na premýšľanie, pomôž mi pls, ako presne si to oslobodenie predstavuješ?
 
bmwrider
Autor témy
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Olej do diferenciálu a převodovky BMW /manuál/

Piatok, 13. Januára 2023, 22:41

Horan: není to tak doslovně,jak popisuješ. Z mé osobní zkušenosti - pokud vypustím z převodovky /manuál/ nebo rozvodovky olej originální náplně,byť tam byla 10-15-20 let,je kapalina ve velké většině případů průhledná,ne-li čirá,akorát vzhledem k opotřebení stářím je hustší konzistence. Když jde o olej v náhradě po několika tis km je povětšině zakalený,průhlednost mléčné konzistence,někdy s více či méně rozptýlenými částečkami kovového otěru,neříkám,že to agregát nerozchodí nebo znefunkční,ale rozhodně to není normální. Konstrukce almar a rozvodovek bmw je dost specifická na výběr oleje a téměř všechny převoďáky castrol dle jejich mazacího plánu jsou plně kompatibilní a nestojí majlant a za mě bych po zkušenostech neriskoval nějaké pětikilo za litr oleje zničením nebo nadměrným opotřebením agregátu,....ostatně se tam toho nejeje 20 litrů,aby výměna člověka zruinovala. Konkrétně nejhorší zkušenost mám s olejem febi,já jej nekupoval,tenkrát na přání výslovné majitele jsem to tam nalil a dle realoem čísel bmw kompatibilní byl,vypustila se originál kapalina,hustá skoro jako med,ale zcela čistá a po několika tis km vytekl šmejd barvy šedé metly a uložení hrušky v piči,hypoidní ozubení chycené,ale ne beznadějně,po výměně všech ložisek,gufer,seřízení soukolí na barvu rozvodovka do dněška jezdí,je mírně hlučnější,ale žádný extrém a hlavně "nevyje",náplň namísto 75w90 Gl 5 použita castrol 75w140 GL5 LS pro samosvorné fiferenciály dle spec maz plánu castrol k příslušnému vozu.
Netvrdím,že tím pádem máš ve všech autech komponenty v piči díky oleji,ale já osobně bych do převodů bmw náhradu mimo castrol /ostatně orig náplně BOT jsou castrol v 99% případú. To,že motoráky castrol jsou nafouklá bublina,o tom žádná,ale převodové oleje má špičkové.

A k tomu osvobození,...prostě že nás osvobodí konečně od těch vládních zmrdů,co si z nás už 33 let dělají prdel,podhodnocují hodnotu naší práce,vše zde rozkradli a každej den nás okrádají a smějou se nám do ksichtu.
Otrok,který nikdy svobodu nepoznal,po ní netouží,stejně jako osel,vychovaný celý život v kleci se do klece vždy rád vrátí,protože nic jiného nikdy nepoznal a považuje to za zcela normální.
Vždyť jsme panárodem tupých debilů,a směje se nám celý svět,..tohle kdyby dělala zkurvyvláda s barevnejma v tramtárii v africe,tak ty zmrdy vytahají z kanclů za zadní tlapy jako potkany,rozsekají to mačetama a nakrmí s tím prasata!
 
Užívateľov profilový obrázok
horan
Príspevky: 53
Registrovaný: 9.8.2013
Auto: e66, e83, e87, e46
Kraj: Zahraničie

Re: Olej do diferenciálu a převodovky BMW /manuál/

Sobota, 14. Januára 2023, 14:38

Hele každá převodovka/rozvodovka/diff, kterou jsem rozdělal byla plná "částeček", jen nachytaných na magnetu, všech stěnách......... A věřím, že ten nový olej dokáže tenhle bordel, který je tam za x let nastřádaný rozpustit a tím sám sebe znehodnotit. Jsem si téměř jistý, že kdyby si převodovku/rozvodovku/diff před výměnou oleje komplet vyčistil, tak ten neorigo olej vydrží čistý úplně stejně.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných