... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Štefan Hornák
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 29.11.2022
Auto: x6
Kraj: Trnavský

Výmena LED osvetlenia

Utorok, 29. Novembra 2022, 16:01

Dobrý deň chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s výmenou vnútorného LED osvetlenia
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Výmena LED osvetlenia

Utorok, 29. Novembra 2022, 16:42

A co konkretne chces vediet
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena LED osvetlenia

Utorok, 29. Novembra 2022, 19:02

Ano, nie je to velka veda, kupil som adekvatne rozmerove LED nahrady s deklarovanym nevyhadzovanim chyb, vymenil sposobom plug-n-play a hotovo. Len upozornim, ze svietia ovela vyraznejsie ako klasicke, takze nie vsade a pre kazdeho to bude ok. Napriklad stropne som zamerne nechal povodne aby neoslnovali.
 
Užívateľov profilový obrázok
digi
Príspevky: 27
Registrovaný: 16.9.2008
Bydlisko: TO

Re: Výmena LED osvetlenia

Štvrtok, 12. Januára 2023, 09:30

Ahojte, zapojím sa do tejto témy. Ja som menil intetriérové osvetlenie na E70 za led canbus (celkom seriózne vyzerajúce) ale deje sa mi taká vec že ledky normálne svietia všetko super ale keď napríklad otváram auto po 5 - 6 krát bez naštartovania tak ledky začnú blikať ako stroboskop. Robia to všetky ledky ktoré som vymenil v stropných svetlách vzadu aj vpredu. Vedeli by ste mi prosím niečo poradiť lebo tie ledky sú fajn a svietia oveľa lepšie ako klasické žiarovky ale kvôli tomu blikaniu som ich dal preč. Ďakujem za radu.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Výmena LED osvetlenia

Piatok, 13. Januára 2023, 18:26

digi napísal:
Ahojte, zapojím sa do tejto témy. Ja som menil intetriérové osvetlenie na E70 za led canbus (celkom seriózne vyzerajúce) ale deje sa mi taká vec že ledky normálne svietia všetko super ale keď napríklad otváram auto po 5 - 6 krát bez naštartovania tak ledky začnú blikať ako stroboskop. Robia to všetky ledky ktoré som vymenil v stropných svetlách vzadu aj vpredu. Vedeli by ste mi prosím niečo poradiť lebo tie ledky sú fajn a svietia oveľa lepšie ako klasické žiarovky ale kvôli tomu blikaniu som ich dal preč. Ďakujem za radu.

Milujem to oznacenie ze "LED CANBUS". Neviem kto to vymyslel a odvtedy sa mi nepodarilo zistit, co ma LED svietidlo spolocne so zbernicou CAN BUS....
Blikanie led svietidiel je z dovodu tzv "cold-check". Je to kontrola funkcnosti svietidiel od FRM modulu tym, ze do nich vysiela male napatove impulzy (aj ked nie su zapnute). Z dovodu zotrvacnosti klasickych ziaroviek a maleho napatia to na nich nie je vidiet, ale ledky to samozrejme zaregistruju a blikaju.....
Tato kontrola by sa mala dat deaktivovat kodovanim.
eda aspon myslim.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných