... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
ackar
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.1.2023
Kraj: Prešovský

X6 E71 svieti kontrolka parkovacia brzda

Utorok, 3. Januára 2023, 10:14

Dobrý deň,
rád by som sa poradil ohľadom problému s parkovacou brzdou.
Začala mi svietiť oranžová kontrolka parkovacej (ručnej) brzdy (sem tam preblikne na červeno). Nesvieti však vždy iba občas začne svietiť počas celej jazdy a keď vypnem auto, tak potom nesvieti alebo napríklad svieti pár dni a následne pri ďalšej jazde nesvieti.
Keď kontrolka nesvieti, tak som ručnú brzdu testoval a auto drží ako má.

Po napojení na diagnostiku ukazuje chybu: 600C - EMF: Tlačidlo, parkovacia brzda: chyba signálu
* vymenil som aj tlačidlo parkovacej brzdy (všimol som si, že už bývali majiteľ toto tlačidlo menil, tak som si myslel, že určite to bude chyba v tlačidle). Aj po výmene však občas kontrolka začne svietiť na oranžovo, sem tam preblikne na červeno.

Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Je zvláštne, že občas prestane táto kontrolka svietiť a ide všetko v poriadku.

Ďakujem za každú radu.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: X6 E71 svieti kontrolka parkovacia brzda

Sobota, 7. Januára 2023, 14:16

Ta EMF jednotka (aktuator rucnej brzdy) vyzaduje nastavenie/kalibraciu/inicializaciu - cez diagnostiiku.AK to nepomoze, tak je ta jednotka KO.
 
ackar
Autor témy
Príspevky: 26
Registrovaný: 3.1.2023
Kraj: Prešovský

Re: X6 E71 svieti kontrolka parkovacia brzda

Pondelok, 9. Januára 2023, 18:45

airbone napísal:
Ta EMF jednotka (aktuator rucnej brzdy) vyzaduje nastavenie/kalibraciu/inicializaciu - cez diagnostiiku.AK to nepomoze, tak je ta jednotka KO.
Ďakujem za informácie a pomoc.
Aktuálne som vymenil tlačidlo ručnej brzdy a pár dní kontrolka nesvietila potom napríklad začala svietiť počas jazdy a po vypnutí a opätovnom naštartovaní auta opäť nesvietila. Takže stále sa to strieda, kedy raz nesvieti kontrolka a raz svieti.
Mám len všeobecnú diagnostiku, tak skúsim zájsť do servisu, kde sa venujú BMW, aby prípadne nastavili/nakalibrovali EMF jednotku a skontrolovali či je v rámci toho všetko v poriadku.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: X6 E71 svieti kontrolka parkovacia brzda

Pondelok, 9. Januára 2023, 19:02

Skus, vecsinou to ale skončí jej výmenou.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: X6 E71 svieti kontrolka parkovacia brzda

Utorok, 10. Januára 2023, 01:06

ackar napísal:
Ďakujem za informácie a pomoc.
Aktuálne som vymenil tlačidlo ručnej brzdy a pár dní kontrolka nesvietila potom napríklad začala svietiť počas jazdy a po vypnutí a opätovnom naštartovaní auta opäť nesvietila. Takže stále sa to strieda, kedy raz nesvieti kontrolka a raz svieti.
Mám len všeobecnú diagnostiku, tak skúsim zájsť do servisu, kde sa venujú BMW, aby prípadne nastavili/nakalibrovali EMF jednotku a skontrolovali či je v rámci toho všetko v poriadku.

v takychto pripadoch sa ide od jednoduchych a lacnych veci smerom k zlozitejsim a drahsim. Bod cislo jedna je kontrola a nasledna oprava kabelaze k EMF jednotke.

SI B34 07 16 (nhtsa.gov)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných