... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
91bmwe91
Príspevky: 19
Registrovaný: 7.11.2022
Auto: bmw e91
Kraj: Zahraničie

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [Ukončená]

Štvrtok, 29. Decembra 2022, 19:06

Chcel som sa spýtať, ako dlho zhruba odhadom cca vydržia rozvody na po výmene na zvolávacej akcii? Mám bmw e90 N47D20A a v roku 2014 pri 135tkm boli menené rozvody, napínak, nejaké ozubené kolieska atd... (dnes som si to bol dať zistiť v servise). Tieto rozvody boli aj nejak zosílené, či len napínak bol zosílený ? (tuším napínak bol práve problem v týchto motoroch). Momentálne mám najazdených 230tkm a olej mením pravidelne každých 15tkm. Ak mi k tejto starej téme niekto aj odpovie tak môžem pridať aj zvuk motora, či je to ok :)
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [Ukončená]

Štvrtok, 29. Decembra 2022, 20:18

menili vacsinou iba napinaky, retaze nie…podla zvuku sa to neda 100% diagnostikovat
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [Ukončená]

Piatok, 30. Decembra 2022, 10:03

No pokial viem menili sa aj hlavne retazky na vacke ktore mali nove urobene rozpajacie aby nemuseli ten motor otvarat….ale cez viko to robili….Zivotnost je diskutabilna….Pocul som suchat aj po 100k zvolavackove rozvody,niektore sme aj robili neskor….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
91bmwe91
Príspevky: 19
Registrovaný: 7.11.2022
Auto: bmw e91
Kraj: Zahraničie

Re: Zvolávačka N47 2.0L motory - Výmena rozvodov [Ukončená]

Sobota, 7. Januára 2023, 11:02

V bmw mi bolo povedané že sa priamo na mojom aute menil napinak, retaze aj nejaké "kolieska ozubené" + iný material atdˇ... Nedávno som menil hlavnú remenicu a všetko s ňou spojené (okrem vodnej pumpy a klima kompresoru) + repas alternátora. Auto mi pekne stíchlo už nepočujem žiadne zvuky teda okrem zrejme retiazky, neviem do akej miery by ju malo alebo nemalo byť počuť... hlavne keď mám vľavo nejakú stenu tak počujem ten odrazený zvuk. Skúsim to nahrať nabudúce.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných