... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 11:47

daj vediet, ako to svieti, ci to za tu robotu stojí.
hadam to nebude len placebo [-o<
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 14:35

Dám, len sa budem musieť ísť povoziť, ale až zajtra (som už dnes pukol Becherovku). Svetlá som zatiaľ len založil na svoje miesto, je vidieť, že tá šošovka bola vyčistená. No uvidíme efekt až v reálnom použití, tiež som sám zvedavý.
 
Vinky
Príspevky: 2
Registrovaný: 2.1.2016
Auto: E91
Kraj: Trenčiansky

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Sobota, 2. Januára 2016, 23:11

Prosim Vas, idu takto rozobrat aj natacacie svetla? Lebo mi drzi vonkajsia krytka s telesom cocky, a bojim sa to vytrhnut, ze mi ostane vo svetle
Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Sobota, 2. Januára 2016, 23:20

Vinky napísal:
Prosim Vas, idu takto rozobrat aj natacacie svetla? Lebo mi drzi vonkajsia krytka s telesom cocky, a bojim sa to vytrhnut, ze mi ostane vo svetle
Ďakujem


Ak si precitas par prispevkov vyssie, zistis ze sa to neda. (aspon pre lci verziu) budes musiet rozobrat cele svetla.
Tiez som sa s tym natahoval, nakoniec som cele svetlo rozobral.
dokonca aj keby ti ta predna krytka ostala vnutry, aj tak to vonku nevytiahnes, pretoze diera je mensia ako mechanika natacania.
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Sobota, 2. Januára 2016, 23:57

Takže dám report. Aj napriek tomu, že ešte nemám svetlá nastavené 100%, je jasne vidieť, že to svieti o dosť lepšie. T.j. vôbec neľutujem cca 7 hodín času, čo som tomu venoval. :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Sobota, 2. Januára 2016, 23:59

Vinky napísal:
Prosim Vas, idu takto rozobrat aj natacacie svetla? Lebo mi drzi vonkajsia krytka s telesom cocky, a bojim sa to vytrhnut, ze mi ostane vo svetle
Ďakujem

Cez zadnú stranu ich von nevyberieš, jedine asi rozlepiť a rozobrať celé svetlo.
 
Vinky
Príspevky: 2
Registrovaný: 2.1.2016
Auto: E91
Kraj: Trenčiansky

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Nedeľa, 3. Januára 2016, 00:00

Dakujem za odpoved, volako som to prehliadol, a daju sa rozobrat len nahriatim, alebo to treba nejako vyrezat?
Dik
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Nedeľa, 3. Januára 2016, 00:05

Niekto to nahrieva teplovzdušnou pištoľou a niekto to dá do rúry nahriať... Keby som to chcel rozoberať, by som volil asi tú pištoľ.
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Streda, 13. Januára 2016, 14:16

upir156 napísal:
Niekto to nahrieva teplovzdušnou pištoľou a niekto to dá do rúry nahriať... Keby som to chcel rozoberať, by som volil asi tú pištoľ.

Ja som robil lave svetlo pistolou - drbal som sa s len s nahrievanim a otvaraniam viac ako hodinu a stale to nechcelo povolit, nakoniec som musel pouzit viac sily a slo to, no plasty su dost znicene. teplovzduska BOSCH s displejom a nastavitelnou teplotov a rychlost vzduchu. teplotu som mal 320°.
Prave svetlo sa chystam vlozit do rury, potom dam vediet ako to slo.
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
AntiBiotik
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.5.2007
Auto: E91 320d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Presov

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Sobota, 27. Februára 2016, 22:51

Takze druhe svetlo som odskusal nahriat v rure. Teplotu som nastavil 180°C a cas bolo 10minut (ako som nasiel na inich forach)
dopadlo to takto:
Obrázok

Obrázok

Okrem zniceneho skla sa zohli aj plastove drziaky.
Kedze som nemal nahradu a auto potrebujem, tak som po vymene paraboly svetlo aj tak poskaldal, a horko tazko namontoval naspat (koli zohnutym drziakom)

Cize neodporucam svetlo rozoberat pomocov nahrievania v rure.

Je mozne ze som mal iba zle nastavenu teplotu, alebo rura hreje na vyssiu teplotu, ako je nastavena.

po zniceni som na ebay vylicitoval pouzite svetlo s dobrym sklom a plastom za 100vku. Takze moemntalne mam 2 plne funkcne svetla z vymenenovu parabolou a vycistenou sosovkov.
svieti to neporovnatelne lepsie.

Kedze som uz svetla skusil rozoberat aj teplovzduskuo aj v rure, mam dojem, ze lepidlo pouzite vo svetle sa teplom nenarusa a tretie svetlo som rozobral uplne za studena.
noz som vlozil medzi sklo a plast a postupne obrezal dookola cele svetlo, potom som plochym skrutkovacom pacil svetlo von.
Takto rozobrate svetlo dopadlo asi najlepsie a je najmenej znicene.
BMW E91 320d 130@160kW/425Nm, Retrofits: FLA, Heated seats front | "OEM like" heated seats rear | TV | AV in | Raspberry-pi | Combox + USB | Snap-in | BMW apps (6FL,6NF,6NR) | Front PDC | Rear/Top view camera | Custom HiFi with DSP | High cluster white LED | Custom ambilight...
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Nedeľa, 28. Februára 2016, 00:49

Akú parabolu si použil?
 
Majkiy
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.1.2023
Auto: BMW 330D
Kraj: Nitriansky

Re: Čistenie svetiel - Xenon

Streda, 4. Januára 2023, 16:23

Nazdar, mam doma sadu svetiel lebo chcem meniť. Skúšal som to robiť ale neviem dostať tu čočku von aj po povolení toho pliešku na prepnutie clony. Nikto z okolia Nitry kto by mal čas mi to ukázať a pomôcť ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných