... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
fano031
Príspevky: 685
Registrovaný: 1.4.2008
Bydlisko: Košice

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Utorok, 20. Decembra 2022, 13:16

BMW_X6_3,0d_E71 napísal:
Boli vadné 2 žhaviče, ale dal som vymeniť všetky pre istotu. No nič sa nezmenilo. Akonáhle je väčšia zima , 0 a menej stupňov prvý štart trvá dlhšie a po naštartovaní pár sekúnd hrkoce (kašle).
Pri tom dlhšom štartovaní sa aj rozsvieti kontrolka žhavenia, čo sa inokedy nerozsvecuje vôbec.
Takže v žhavičoch to zrejme nebude, máte nejaký tip čo môže byť dôvod ?
Vopred vďaka za príspevky.

a dúfam že si menil spolu so žhavičmi aj riadiacu jednotku žhavenia...a sem tam sa mení taktiež napájací kábel jednotky žhavenia...
MERCEDES 126 R5 300 SD automatic ex
BMW E34 R6 524 TD ex
BMW E46 R4 320 D ex
BMW E38 V8 730 iA
BMW E70 xDrive 30d
 
Užívateľov profilový obrázok
fano031
Príspevky: 685
Registrovaný: 1.4.2008
Bydlisko: Košice

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Utorok, 20. Decembra 2022, 13:21

BMW_X6_3,0d_E71 napísal:
Nie, len sa po naštartovaní zobrazí hlásenie na displeji (čo som postol predtým). Ja ho potvrdím a nič sa nedeje.

...a funguje Ti tlačidlo SPORT pri páke radenia?
MERCEDES 126 R5 300 SD automatic ex
BMW E34 R6 524 TD ex
BMW E46 R4 320 D ex
BMW E38 V8 730 iA
BMW E70 xDrive 30d
 
BMW_X6_3,0d_E71
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.10.2020
Auto: BMW_X6_E71_N57D30A
Kraj: Nitriansky

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Streda, 21. Decembra 2022, 22:20

fano031 napísal:
a dúfam že si menil spolu so žhavičmi aj riadiacu jednotku žhavenia...a sem tam sa mení taktiež napájací kábel jednotky žhavenia...

Asi nie. Menili to v BMW Nitra.



fano031 napísal:
...a funguje Ti tlačidlo SPORT pri páke radenia?

Zajtra vyskúšam a napíšem .
ex E53 4,4i
ex E36 328iA
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Štvrtok, 22. Decembra 2022, 08:51

SPORT - Ved na to som sa ta pytal! Ked vypise "Driving comfort restricted", tak je zistena chyba AD a z bezpecnostnych dovodov (aby sa auto neprevratilo, keby boli uplne vadne napr. hydraulicke stabilizatory) sa prepne na najtvrdsie nastavenie a posiela ta do servisu. Aspon tak som to mal kedysi ja a viaceri ludia na forach.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
BMW_X6_3,0d_E71
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.10.2020
Auto: BMW_X6_E71_N57D30A
Kraj: Nitriansky

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Piatok, 23. Decembra 2022, 15:24

Po naštartovaní vypíše : Dynamic Damping Control failure .Okrem toho sa nič nedeje.

Ale vyskúšal som ten SPORT režim. Keď stlačím tlačítko SPORT (umiestnené za radiacou pákou), tak sa nič nestane.
Ako spoznám že je aktívna funkcia SPORT ? Nemalo by to svietiť na prístrojovke ?

Zmena je len keď radiacu páku posuniem do ľava, tak prevodovka radí v športovom režime. To sa zobrazí aj na prístrojovke. Miesto D skočí do S 1-8 podľa zaradeného prevodového stupňa.
A samozrejme vytáča motor do vysokých otáčok.



Mám takúto teóriu :
Raz sa pri STK zistilo, že PZ tlmič slzí. Tak som ho dal v 2/2019 vymeniť v BMW Nitra.
Začiatkom tohoto roku začalo veľmi sporadicky hlásiť spomínanú chybu Dynamic Damping Control failure. Možno raz za 2 týždne.
Postupom času sa chyba hlásila stále častejšie až sa začala hlásiť už pri každom naštartovaní auta.
Myslím, že pri výmene nového tlmiču zle inštalovali káble od tlmiča a tie sa postupne začali poškodzovať, až sa úplne zodrali / pretrhli / zoxidovali ...

Čo si o tom myslíte ?
Neviem dať teraz auto na zdvihák, ale v novom toku to pozriem skôr než s tým pôjdem do autorizáku. Ak je to tak ako si myslím, tak je to ich chyba.
ex E53 4,4i
ex E36 328iA
 
Užívateľov profilový obrázok
fano031
Príspevky: 685
Registrovaný: 1.4.2008
Bydlisko: Košice

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Streda, 28. Decembra 2022, 09:22

BMW_X6_3,0d_E71 napísal:
Po naštartovaní vypíše : Dynamic Damping Control failure .Okrem toho sa nič nedeje.

Ale vyskúšal som ten SPORT režim. Keď stlačím tlačítko SPORT (umiestnené za radiacou pákou), tak sa nič nestane.
Ako spoznám že je aktívna funkcia SPORT ? Nemalo by to svietiť na prístrojovke ?

Zmena je len keď radiacu páku posuniem do ľava, tak prevodovka radí v športovom režime. To sa zobrazí aj na prístrojovke. Miesto D skočí do S 1-8 podľa zaradeného prevodového stupňa.
A samozrejme vytáča motor do vysokých otáčok.



Mám takúto teóriu :
Raz sa pri STK zistilo, že PZ tlmič slzí. Tak som ho dal v 2/2019 vymeniť v BMW Nitra.
Začiatkom tohoto roku začalo veľmi sporadicky hlásiť spomínanú chybu Dynamic Damping Control failure. Možno raz za 2 týždne.
Postupom času sa chyba hlásila stále častejšie až sa začala hlásiť už pri každom naštartovaní auta.
Myslím, že pri výmene nového tlmiču zle inštalovali káble od tlmiča a tie sa postupne začali poškodzovať, až sa úplne zodrali / pretrhli / zoxidovali ...

Čo si o tom myslíte ?
Neviem dať teraz auto na zdvihák, ale v novom toku to pozriem skôr než s tým pôjdem do autorizáku. Ak je to tak ako si myslím, tak je to ich chyba.
Aj obyčajná DELPHI diagnostika Ti vyhodí kde je problém...takže je potrebná diagnostika. Mne už 4x odišla elektronika v zadných tlmičoch...
MERCEDES 126 R5 300 SD automatic ex
BMW E34 R6 524 TD ex
BMW E46 R4 320 D ex
BMW E38 V8 730 iA
BMW E70 xDrive 30d
 
BMW_X6_3,0d_E71
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.10.2020
Auto: BMW_X6_E71_N57D30A
Kraj: Nitriansky

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Pondelok, 12. Júna 2023, 22:43

BMW_X6_3,0d_E71 napísal:
Po naštartovaní vypíše : Dynamic Damping Control failure .Okrem toho sa nič nedeje.

Ale vyskúšal som ten SPORT režim. Keď stlačím tlačítko SPORT (umiestnené za radiacou pákou), tak sa nič nestane.
Ako spoznám že je aktívna funkcia SPORT ? Nemalo by to svietiť na prístrojovke ?

Zmena je len keď radiacu páku posuniem do ľava, tak prevodovka radí v športovom režime. To sa zobrazí aj na prístrojovke. Miesto D skočí do S 1-8 podľa zaradeného prevodového stupňa.
A samozrejme vytáča motor do vysokých otáčok.



Mám takúto teóriu :
Raz sa pri STK zistilo, že PZ tlmič slzí. Tak som ho dal v 2/2019 vymeniť v BMW Nitra.
Začiatkom tohoto roku začalo veľmi sporadicky hlásiť spomínanú chybu Dynamic Damping Control failure. Možno raz za 2 týždne.
Postupom času sa chyba hlásila stále častejšie až sa začala hlásiť už pri každom naštartovaní auta.
Myslím, že pri výmene nového tlmiču zle inštalovali káble od tlmiča a tie sa postupne začali poškodzovať, až sa úplne zodrali / pretrhli / zoxidovali ...

Čo si o tom myslíte ?
Neviem dať teraz auto na zdvihák, ale v novom toku to pozriem skôr než s tým pôjdem do autorizáku. Ak je to tak ako si myslím, tak je to ich chyba.

Dostal som sa k tomu až teraz, tak píšem až teraz ;-)
Priatelia, mali ste pravdu, chyba bola v kabeláži. Auto bolo permanentne v SPORT režime, tvrdé jak betón.
Nakoniec nebolo potrebné meniť žiadne diely, len sa natiahli nové káble.
Vďaka za tipy a pomoc ;-)
ex E53 4,4i
ex E36 328iA
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Utorok, 13. Júna 2023, 18:19

nevadi :D nabuduce ked to budes chciet mat opravene skor, tak ho rovno dovez :D
 
BMW_X6_3,0d_E71
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.10.2020
Auto: BMW_X6_E71_N57D30A
Kraj: Nitriansky

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Utorok, 13. Júna 2023, 21:08

PeqpeK napísal:
nevadi :D nabuduce ked to budes chciet mat opravene skor, tak ho rovno dovez :D

Platí :thumbup:
ex E53 4,4i
ex E36 328iA
 
BMW_X6_3,0d_E71
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.10.2020
Auto: BMW_X6_E71_N57D30A
Kraj: Nitriansky

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Sobota, 2. Decembra 2023, 23:59

fano031 napísal:
a dúfam že si menil spolu so žhavičmi aj riadiacu jednotku žhavenia...a sem tam sa mení taktiež napájací kábel jednotky žhavenia...

Prišla zima a znovu sa dostavilo ťažšie štartovanie a pár sekúnd hrkotania (nejdú všetky valce).
Tentokrát to už aj hlási chybu pri diagnostike - riadiaca jednotka žhavenia - ako si predpokladal =D>

V BMW NR mi spravili predbežný rozpočet : RJ 228 € , vykonanie testu vozidla (so systémom diagnostiky) 39 € , výmena riadiacej jednotky 136 € ,
vedenie systém žhavenia 29 € , SPOLU 430 €. Potom sa zistilo že ešte zabudli započítať demontáž a montáž niečoho aby sa dostali k RJ (už neviem čoho),
takže to bude ešte + nejaké €.
Čo si myslíte o cene ? Vie to spraviť niekto lacnejšie ? Ďakujem za ponuky.
ex E53 4,4i
ex E36 328iA
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: X6 E71 hrkotanie pri štarte + DDC

Nedeľa, 3. Decembra 2023, 15:15

vieme lacnejsie a na pockanie ;) kludne posli VIN kod do spravy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných