... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Matej G
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 22.2.2016
Kraj: Bratislavský

Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie

Nedeľa, 11. Decembra 2022, 19:45

Ahojte.
Prestali mi fungovať aux vstupy autorádia (USB, 3.5 jack) a dokonca aj funkcia hlasového vyhľadávania na volante.

Prejavuje sa to takto.
FM a AM funguje normálne, ale keď dám voľbu aux tak asi za pol sekundy ma to hneď vráti späť na FM.
Respektíve ma idrive hneď vyhodí a nedá mi ani možnosť zvoliť medzi USB alebo 3.5 a vráti ma to späť na FM rádio.

Čítal som na zahraničných fórach že to môže byť MULF 2 high modul v prdeli.
Dnes som ho skúšal odpojit a zapojiť.
Keď som ho odpojil tak sa zobrazila chyba SOS, a keď som ho zapojil tak hneď zmizla a funguje to normálne.
Tiež som o tomto čítal, že keby je ten modul zlý tak SOS by hlásilo chybu stále, a nefungoval by ani Bluetooth a ten mi funguje normálne.
Kontroloval som aj poistky v kufri aj v kastli a všetky ok.

Ak má niekto podobnú skúsenosť, za každú radu budem vďačný.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie

Nedeľa, 11. Decembra 2022, 21:36

V prvom rade treba diag. Kludne moze byt niektora cast MULF v ..., resp. ma nejaky problem, obsluhuje to vsetky tieto veci.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie

Pondelok, 12. Decembra 2022, 03:24

Matej G napísal:
Ahojte.
Prestali mi fungovať aux vstupy autorádia (USB, 3.5 jack) a dokonca aj funkcia hlasového vyhľadávania na volante.

Prejavuje sa to takto.
FM a AM funguje normálne, ale keď dám voľbu aux tak asi za pol sekundy ma to hneď vráti späť na FM.
Respektíve ma idrive hneď vyhodí a nedá mi ani možnosť zvoliť medzi USB alebo 3.5 a vráti ma to späť na FM rádio.

Čítal som na zahraničných fórach že to môže byť MULF 2 high modul v prdeli.
Dnes som ho skúšal odpojit a zapojiť.
Keď som ho odpojil tak sa zobrazila chyba SOS, a keď som ho zapojil tak hneď zmizla a funguje to normálne.
Tiež som o tomto čítal, že keby je ten modul zlý tak SOS by hlásilo chybu stále, a nefungoval by ani Bluetooth a ten mi funguje normálne.
Kontroloval som aj poistky v kufri aj v kastli a všetky ok.

Ak má niekto podobnú skúsenosť, za každú radu budem vďačný.
Modul MULF2HIGH neobsluhuje vsetky tieto veci, konkretne neobsluhuje SOS. To obsluhuje jednotka zvana TCU. Chybu SOS ti hlasi preto, pretoze odpojenim modulu MULF si prerusil opticku siet a po nej komunikuje aj TCU....
AK nefunguje teda to USB/AUX, je to tak ako pises - je vadny modul MULF2H. Tym ze ho odpojis, ti nepojde SOS a ani telefon/bluetooth, musel by si jeho MOST konektor premostit optickou sluckou, aby zostala opticka siet neprerusena. Teda potom bude SOS a telefon funkcny, ale samozrejme AUX a USB nie... Modul MULF2H sa da vo vela pripadoch opravit, ak mas zaujem o jeho opravu, napis mi do SS.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie  Topic is solved

Streda, 14. Decembra 2022, 12:35

ked dojdi - casto vypadne soft v tych moduloch a zoberie so sebou aj zvysne, ked nie, tak mam aj tie moduly skladom, ze mrtvolku rovno vymenime
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Matej G
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 22.2.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie

Streda, 28. Decembra 2022, 12:13

A viete mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi mulf 2 high ispeech a mulf2 high basis svs?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie

Streda, 28. Decembra 2022, 16:31

Matej G napísal:
A viete mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi mulf 2 high ispeech a mulf2 high basis svs?
Vieme. I-speech je u vozidiel s hlasovym ovladanim, co nemaju CCC, teda maju navi business, alebo "radio" bez navi (M-ASK). Hlasove ovladanie riadi MULF2HIGH I-SPEECH. U vozidiel s CCC riadi hlasove ovladanie priamo CCC, teda je tam MULF2HIGH SVS BASIS. Ten nema funkciu hlasoveho ovladania. Takze ak mas I-SPEECH a vymenis za SVS BASIS, hlasove ovladanie ti nepojde.

Ak aj vymenis za I-SPEECH, tiez neviem ci to pojde len tak z nicoho nic, aj ked modul nakodujes.... Hlas. ovladanie je chranene FSC kodom ktory sa nahrava do CCC modulu v pripade jeho vymeny, cez ISTA zo specialneho DVD s opravnymi kodmi pre hlas. ovladanie... Ale ako to funguje v pripade M-ASK a MULF I-speech, to netusim.... neviem ci je ten kod ulozeny v m-ask, alebo v mulf.... ale urcite to nejako bude.... takze potrebujes niekoho co ma ISTA-P a aj to DVD s opravnymi kodmi pre hlasove ovladanie a naprogramuje ti ten modul a aj nahra opravny kod....
 
Matej G
Autor témy
Príspevky: 159
Registrovaný: 22.2.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Nefunguje USB, aux 3.5, hlasové vyhľadávanie

Štvrtok, 29. Decembra 2022, 13:41

Ďakujem za odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných