... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
Andrejoo_e46
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 29.9.2020
Auto: BMW e46 2.0Ci 125Kw
Kraj: Trnavský

Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Utorok, 22. Novembra 2022, 21:44

Zdravim . Keďže som vo fórach pod skratkou MIl našiel všetko len nie to čom hľadal 🥲😄 tak prvýkrát v živote tu zakladam tému . Jedná sa o E65 predlf. 730d 160kw.

Píše mi diagnostika , že kontrolka MIL je vypnutá . Vedeli by ste mi poradiť prosím ako sa dá znova zapnúť / aktivovať? Aby proste fungovala .

Ďalej ,

Keď idem napríklad 130 po diaľnici a stupim na pedál až na na podlahu tak auto sa zoberie ale od 3500 hore ma nepravidelný ťah - potiahne citeľne silnejšie a slabšie v rovnakom intervale cca 2 sekundy raz tak raz tak . Čoby to mohlo byť ? Diagnostika píše EGR aj váhu vzduchu aj rail . Všetko skontrolovane a je to v poriadku. Napadlo ma turbo alebo jeho ventil ?

Ďakujem .
Naposledy upravil/-a Andrejoo_e46 v Pondelok, 3. Apríla 2023, 09:02, upravené celkom 1 krát.
 
eld
Príspevky: 762
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Piatok, 25. Novembra 2022, 11:36

nic v zlom, ale chcelo by to prenechat diagnostiku na niekoho kto jej rozumie.

MIL (kontrolka motora) nesvieti lebo v RJ motora nie je ziadna chyba, ktora by ju vyvolala. To ze ti bude svietit na palubovke kontrolka motora ti auto neopravi.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Nedeľa, 2. Apríla 2023, 21:09

Andrejoo_e46 napísal:
Zdravim . Keďže som vo fórach pod skratkou MIl našiel všetko len nie to čom hľadal 🥲😄 tak prvýkrát v živote tu zakladam tému . Jedná sa o E65 predlf. 730d 160kw.

Píše mi diagnostika , že kontrolka MIL je vypnutá . Vedeli by ste mi poradiť prosím ako sa dá znova zapnúť / aktivovať? Aby proste fungovala .

Ďalej ,

Keď idem napríklad 130 po diaľnici a stupim na pedál až na na podlahu tak auto sa zoberie ale od 3500 hore ma nepravidelný ťah - potiahne citeľne silnejšie a slabšie v rovnakom intervale cca 2 sekundy raz tak raz tak . Čoby to mohlo byť ? Diagnostika píše EGR aj váhu vzduchu aj rail . Všetko skontrolovane a je to v poriadku. Napadlo ma turbo alebo jeho ventil ?

Ďakujem .
A akym sposobom si to EGR, vahu vzduchu a aj rail skontroloval ak mozem vediet, ak tvrdis ze je to vsetko v poriadku? Len tak vizualne, ci su tieto veci pritomne, alebo nejakym meranim? Lebo diagnostika nema pisat len to, v akom systeme je chyba, ale aj aka chyba a ak to je fabricka diagnostika pre BMW, tak aj to, akym sposobom ju potvrdit, izolovat, odstranit...
 
Andrejoo_e46
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 29.9.2020
Auto: BMW e46 2.0Ci 125Kw
Kraj: Trnavský

Re: Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Nedeľa, 2. Apríla 2023, 21:12

Ahoj , aby som sa vyjadril . Kontrolka motora svieti pri teste kontroliek ale pri štarte nesvieti pričom ostatne hej . To ze mi kontrolka MIL nevyrieši problem je super informácia ale minimalne by ma asi upozornila ze nieco nie je v poriadku a nezadrel by som motor mesiac do zadu . Takze by som ju velmi rad spojazdnil . Nejake rady ? Dakujem .
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Pondelok, 3. Apríla 2023, 07:46

Vaha na tychto 160kw odchadza pravidelne….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Andrejoo_e46
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 29.9.2020
Auto: BMW e46 2.0Ci 125Kw
Kraj: Trnavský

Re: Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Pondelok, 3. Apríla 2023, 08:01

TT-SIMIK napísal:
Vaha na tychto 160kw odchadza pravidelne….
Ta je vymenená ( znacka pierburg ) a auto ide lepsie o dost uz sa nedusi ked pridam ale zas na prve zošliapnutie plynu reaguje ako fabia . Ked mu stúpim 2-3x po sebe tak sa zobudí . Z diagnostiky som sa zatial nic nedozvedel .
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kontrolka MIL vypnutá + nepravidelný ťah pri vyššej rýchlosti

Pondelok, 3. Apríla 2023, 16:54

Adaptacie treba
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných