... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Peped
Príspevky: 1303
Registrovaný: 3.9.2006
Auto: g31 530d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: jalalakove wageny

Štvrtok, 23. Júla 2020, 19:49

No už daj nejake info co je to za vecicku, som zvedavy. Ten airplay by som prijal hned a da sa prepinat pesnicky normalne? A ked este aj Waze ide super, tak už len ta kvalita zvuku aby bola aspon ako radio.
g31 530d
e61 550i LCI
e60 545i ex
e46 320d touring ex
e36 328i coupe ex
e36 325tds touring ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: jalalakove wageny

Štvrtok, 23. Júla 2020, 20:44

Čo sa týka vizuálu, tak to vyzerá veľmi dobre a funkčne, normálne až mi je ľúto, že mám CIC v aute :lol:
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Piatok, 24. Júla 2020, 01:48

maju to aj pre cic ;)
peped nejdu pesnicky, alebo som nedosiel ako nato, ale vlastne mas aux takze nemas velmi co prepinat cez volant. kvalita je dobra by som povedal, s logicom velmi pekna
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Streda, 30. Marca 2022, 13:44

posledny prispevok skoro 2 roky dozadu, no parada. auto vela nejazdi, sak z homooficu kde by som aj chodil, cize z 50t km sa preslo na 15 +-, celkovo mam prejdenych ani nie 40 za tie 2,5 roka. Podvozok vymeneny asi nakomplet, predne tlmice to nedali po jednom leteckom kusku v Ziline, kde cestari nechali asi 20cm schod bez oznacenia. Brzdy sa vymenili, ked sa nepacila rucna na STK, tak to islo nakomplet.

asi mesiac dozadu som na dialnici dostal defekt, kedze letne som akosi neriesil, jeden zimak na salat, tak som dostal kolesa zo 420xd, cize vyzeram jak elektricka, nove gumy by uz mali byt obute na letnych diskoch, teda ked ich chlapci nasli, 2 roky som ich nevidel :)
IMG_6085.jpg
IMG_6085.jpg (138.3 KiB) 2149 zobrazení

no a kedze som uz nevidel z auta von, tak bol nuteny troska umyt
Prílohy
IMG_6505.jpg
IMG_6505.jpg (116.49 KiB) 2149 zobrazení
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 28. Novembra 2022, 17:13

e61 pocuva, predsa len na prahu dospelosti nas zacali trapit nejake probelmy s pomocovanim sa (mizla voda), tak sa vymenila vodna pumpa, termostat, nato sa vymenila aj plastova vodna trubka co ide az do kurenia a problemy prestali. mam pocit, ze trosicku mam neskorsiu reakciu na plyn, co doprevadzaju aj divne kviliace pazvuky, tento problem poznam z e39 kde mi takto podfukovalo turbo - tuna to budu asi zvody, ale to asi vybavim neskor, ide to zatial. minuly tyzden prisla nova sada zimakov. chcel som nokiany, ale neboli skladom ,tak som zobral narychlo matadory - predsa len zase ma zimaky len minas - cabrio, tak zeby bolo nieco do paru :). taktiez sme mali problem s troskou trasenia pri plnom plyne, tak sa vymenili ulozenia motora, prevodovky a zadna cast kardanu, ale neodstranilo sa to na 100%, ale spravil to zatial 2x za 3 mesiace tak je to horsie zistovat teraz. taktiez sa porucal niektory kablik v 5tych dverach, vydrzalo to od marca 2020 kedy som to opravoval, cize musim to pekne rozobrat a zistit, kde som to posral, aby som to nejako posilil. tolko ku vsetkemu, viac nieje co dodat k tomuto otrokovi, 18t km zvladol lavou zadnou za tento rok. dalsia porcia ho este caka, kedze sme zacali s manzelkou dochadzat obaja do prace v inych casoch.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 28. Novembra 2022, 17:22

Kedze na konci predchadzajuceho prispevku som nacrtol, ze manzelka po 3 rokoch zacala opet chodit do prace -5x tyzdenne bratislava (90km denne), mne sa tiez zmenili podmienky a musim tak 2-3x tyzdenne absolvovat tuto cestu, plus 4x denne cez malacky v spicke 3km tak zacala spotreba ci na miniku, alebo 5er atakovat 2ciferne cislo tak sme urobili pokus.

i3_prva.jpg


jedna sa o tesny predfacelift, 2017/7 kedy je tam uz silnejsia baterka 94ah, co zarucuje dojazd 190km, pozeral som este po jednej modrej lci v Za, ale ta nemala adaptivny tempomat co som len tento tyzden vyskusal asi 5x a hlavne nemala cerpadlo. Harman nehraje vobec zle i ked logic z e61 to nieje. takze tolko postrehy za prvy tyzden.

co do velkosti, myslel som, ze to je male mestske auticko, prd, je to o malicko mensie ako x6 e71 co mi postava na dvore a ked to zavriem do garaze tak sikovnejsie viem pobehat kolo f01 ako kolo toho. priestorovo je to vo vnutri riesene fajn, pri mojej vyske 180cm si v pohode sadnem za seba aj s dostatocnou rezervou, co ale je riadny bug, skor featura su tie suicide doors - nastupuje sa paradne, ale pas prednych cestujucich je prave na dverach, cize nieje sacna otvorit zadne dvere, pokial je predny cestujuci priputany.
naopak manevrovatelnost, kruhace, zrychlenie, otacanie sa na ceste nieje absolut ziaden problem. fail su dialkove svetla, ktore popri tlmenych ledkach skoro vobec nevidno - su halogenove.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 28. Novembra 2022, 18:11

Zaujímavé vozítko, o niečom podobnom uvažujem aj ja pre ženu, tá jazdí každý deň 50-60 km do roboty, takže by kľudne asi postačoval aj dojazd ~100 km. Teraz jazdí na dvojkovej Octavii, do ktorej sa celkom v pohode zmestím aj ja ako 2-metrový chlap, takže nepredpokladám, že v i3 by som mal nejaké extra problémy s miestom.

Rozmýšľam nad tým tiež z toho dôvodu, že zvažujem 10 kWp fotovoltaiku a v tom prípade treba vymyslieť, ako čo najlepšie zužitkovať prebytky elektriky v lete. Ideál je to pchať do elektroauta. Mňa ešte napadla ťažba krypta :D Ty to nabíjaš zo siete alebo máš FVE? Aj keď teraz v zime by sa to auto aj tak nedalo z FVE nabíjať...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 28. Novembra 2022, 19:30

fve uz je na streche 7,2kw, bohuzial dosla volna plocha na juznej streche, inac som mal objednane 8.1kw. avsak som v procese legalizacie, cize momentalne si platim aj zato, co vyrobim sam, ale aj skrz tu minimalnu vyrobu su to nadherne ciselka, co denne to vystruha, cca 8-10kw. 16x455kwp panelov a huawei menic, nateraz bez bateriek, uvidime do buducna, nateraz to bude skrz virtualnu bateriu. z tych 300km co som natom zatial presiel mi nieco ostalo este z BMW, kedze som to bral z premium selection a taktiez zacal som chodit do billy a tam si to ladujem na ACnabijacke zazarmo :), zato dpc kupujem rozne chujoviny v tom obchode, takze ma to vyjde este kus viac.
nateraz mi to ukazuje priemernu spotrebu 16kw/100km takze podla poslednej faktury za elektrinu ma 100km vyjde asi na 3euro (mozno aj troska menej). Pre istotu som si registroval greenway kedze tych je najviac v okoli a mam ich aj plnu rit po ceste do Ba, ak by som nieco zle rozratal.
je to cele troska ine, treba si nato zvyknut, treba nato mysliet, clovek ma x-rokov skusenosti so spalovakmi kde to fungovlao troska inac, ale ako fanusik alternativnych paliv, kde som mal lpg v kazdom druhom benzinaku som zvyknuty na preratavanie dojazdu hoc predsa s lpg mas zalohu, ze prepnes na benzin - to by sa dalo riesit REXom, ale ten som nechcel, kedze ta spotreba nieje nejaka oslniva (6-8l na 100km) a nejak sa mi uz nechce robit emisne :), naviac rex nevie mat odkladaci priestor v kufry, je tahsi a nemoze mat tepelko.
u nas nieje velmi kde o tomto aute pokecat, kedze vecsia ma bud hyundaia alebo teslu, tych i3 nieje az tak vela, hoc ani malo, ale slabo organizovane. auto ako take ma hviezdometne technologie - za vsetko stoji zmienit, ze ma nakomplet cely skelet z karbonu - cize auto tak ako je vazi 1320kg, manzelkin minik vazi o 60kg menej. cely interier je vyrobeny z recyklovanych plastov a nejake vysusenej travy - je to take divne, ale nie rusiace. najlepsi bod je baterka, hoc nieje boh vie ako velka - to auto malo od prirodzenia termomanazment, cize aj auta s fakt velkymi najazdmi (150t km+) a vek 8+ rokov maju bezne opotrebenie do 10%, taky nissan leaf z podobneho roku je rad ak prejde polovicu z toho. u mna pri 57t km a 5tich rokoch podla prepoctov som stratil 1kw, teda 3% alebo 14km dojazdu +-
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: jalalakove wageny

Utorok, 29. Novembra 2022, 15:28

gratulacia k i3! mne sa to auto pacilo odjakziva, aj kamosa v norsku som namotal nech si to kupi (ten kupoval novu i3s), a tiez spokojnost..
inak nechapem doteraz preco je zavedena mylna predstava, ze to auto je male :-D ked opak je pravdou, aj nazivo ked to clovek uvidi, tak rozhodne neposobi jak golf napriklad. mne by sa to lubilo tiez, namiesto E53 vymenit za baterky, ale zas zislo by sa skor suv.. a muselo by to stat teda o dost menej evri :-)
ale myslim si ze i3 doteraz je fantasticky kus techniky, a v dobe ked prisla ani nehovorim, ked za skoro rovnake prachy bol prave nejaky leaf.. neporovnatelne
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Utorok, 29. Novembra 2022, 16:43

ako napozeral som asi 100 recenzii od roznych ludi a maju v jednom pravdu, "not worth 50k$" - suhlasim, 50 papierov by som ozaj zato nedal, to uz fakt ze dohodit 10 a mas teslu, ale tak ako som to kupil ja, ze viacmenej za polovicu, nemam pocit zleho dealu. dnes mi dosli papiere, len na zelene znacky musim pockat 3 tyzdne. dokonca mam na sklade uz aj zimaky, len nemam teraz ako pre nich a sem mi diely tento tyzden neplanuju doniest.

prehraboval som sa troska cez appku connect drive a nasiel paradnu vec - viete si exportovat paradny rozpis nabijania aj s adresou, kedy to bolo, ako dlho trvalo, spotreba a tak dalej, dokonca som si tam k domacemu nabijaniu prihodil aj ceny takze clovek to ma potom fakt prehladne ;)
a tak ako jeden znamy co mal i3 tak vravel nabijajte kde mozte - dnes policia 30minut, nabite 30km (pomala ac nabijacka pred billou), mam na 2-3 dni do jasli pre malu
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Nedeľa, 26. Marca 2023, 20:59

jo, bukkake
336035004_187129830734578_784244178929044402_n.jpg


takze nejaky sumar po 4-5mesiacoch co mam tuto bucorinu.
som bohuzial zarovno dlho na PNke, cize "nikam" necestujem, akurat co po doktoroch, cize k dnesnemu dnu nejakych 4400km prejdenych, stalo ma to 140e, prevazne nabitych doma v slabej prevadzke. cize ak sa to vezme opacne, je to necelych 3,50 na 100km, teda asi 1/4 toho, co zozerie e61
Cena zimnych gum mi troska vyrazila dych, ale tak co uz clovek narobi, pultovka je 2400e za tie galuzky 155/70/19
uz sa samozrejme prejavila aj prva porucha a to smrt 12v baterky ktora je naplanovana po 4och rokoch, odniesol som malu do jasli a uz som nenastartoval.
336837639_3493853984233219_2729753128184389496_n.jpg



proste takto skape
336853575_948230809881557_4909521106588064621_n.jpg


Tak som odniesol e61 na vymenu oleja, tam som nenastartoval so zverenou g30 a ked som dosiel vecer pre e61, tak aj tam mi skolabovala baterka, proste dokonaly den kolo bmw.

20Ah baterka vyjde 150e, vymena je tak, hodina so vsetkym
334770217_222619733667080_129037371084192065_n.jpg



jo a kupil som si 11A nabijacku, cize za hodku nabijem tych 55km dojazdu, cela baterka tak 3hodky podla vybitia.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 08:02

k spotrebam, dojazdu v zime, najlprv je to troska rozcarovanie. z 5er clovek zvyknuty vyjst na dialnicu, natukat tam 130-150km/h tempomat a ide sa. hoc na tejto d2 to nema zmysel a uz predtym som zacal spomalovat na 124 kedy sa to dalo nejak intelgientnejsie vyhynat nevodicom.
s i3 je nutne spomalit este o malicko viac. v zime som to zacal skusat s rychlostou 115km/h kde aj s kurenim som mal bezne 24kwh/100 co pri 28kw baterke nedava velky priestor, ale ak clovek spomali este o malinkato ide to aj po 17kwh/100. no a posledne 2 teple tyzdne ukazali cisla ako ~13kw/h cize dal som 200km po okoli a este tam nieco ostalo.
na zasmiatie su frajery co tvrdia, ze v kolone clovek umrzne, oskusal som si nocovat v aute 2 hodiny na vianoce na pohotovosti Kramare, hodina zapnuteho kurenia uberie tak 8-10km dojazdu so zapnutymi rozpravkami.
cize mal som nejake poziadavky na to auto a ono ich vsetky prekonalo a niektore akoze enorme.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2059
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 12:01

Hlavne že si ty reálne spokojný. Ja som to čítal celé viackrát ale veru reálne plus som tam nevidel (aspoň pre mňa nie). Tak nech slúži :wink:
INSTAGRAM: korado_korado
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 12:42

plusy ktore vnimam
- otocis sa na 2prudovke (to neda ani minik)
- sadnes, ides hned, necakas pokial sa auto nejak zahreje, nejake turbo, katy a tak, nic ta netrapi
- zrychlenie - niekto uvadza, ze do 70 je to rovnako rychle ako m5, nemeral som, nezistoval, som, je to rychle, o tom sa nemusime bavit, dokonca ma to uz niekolko krat sameho prekvapilo, ked som si zabudol zapnut eko rezim a pritlacil som
- posed, ako ano, niesu to komforty co mam v e61, ale niesu zle tie sedacky a tym, ze to je take vyssie, sa do toho super nastupuje, hlavne ked mam 5-10 zastavok po malackach
- jednoduchost systemu, niekedy koncom roka mam servisny interval na brzdovku, to je jedina vec co sa tu meni.

diskutabilne vyhody
- predhriatie auta, ano voyager ma dialkovy start, e61 webasto, ale toto je tiez parada, hlavne v spojeni my bmw, kedy odchadzas odniekial, tak si to pustats, nech mas proste komfortne v kabine
vyhlad z auta - vidim na Linde, ze v kombiku sa nudi, tu pozera vonku a reaguje na vonkajsie podnety
- suicide doors - zase prvu vec co skusala, ako sme posledne isli na kombiku, je otvarat dvere, v tomto to neda, pokial mam svoje zavrete, je to samozrejme uplne ine, ako ked prides pred borami k autu a tam nejaky kripel od teba 10cm, ze pozeras, ako sa vyplazil z auta on

ja viem, ze tebe by to bolo na rit, kedze si v tom aute od rana do vecera s tym, ze behas hoodne vela km, ale tak ako mam ja radius cca tych 70km kolo Ba, by som povedal, ze to je lepsie ako x5, alebo velmi porovnatelne, samozrejme za uplne ine naklady.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: jalalakove wageny

Pondelok, 27. Marca 2023, 16:24

Ja myslím že pre teba to má hlavne zmysel že si zostal pri značke, ktorú poznáš. Elektro má svoje obrovské prednosti, ktoré sa nedajú odškriepiť a pri krátkych jazdách okolo BA je to pre ľudí s vlastným domom to najlepšie, čo môžeš mať. Ale reálne je tá i3 zbytočne drahá, a hlavne keď píšeš o tých pneu tak aj na servis to je fakt predražené. Elektro kupuješ hlavne preto, aby si ušetril na servise a za lacno nabíjal. Nie dával za pneu hentaké sumy. Hlavne na normálny dojazd to chce 120Ah verziu, aj tá tvoja je už v zime dosť obmedzujúca a tie snáď pod 25 tisíc ani nie sú.
Nur Original ist Legal.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných