... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Prosta_gma567
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 23.11.2022
Kraj: Prešovský

Bmw E53 M54B30 slaby vykon motora

Sobota, 26. Novembra 2022, 00:04

Zdravim🙋Potreboval by som pomocť s mojou X5kou e53 s motorom M54.Auto ma necelých 300000.
🛑Chyba:Slaby až priam žiadny vykon pri nizkych oťačkach.Auto sem tam blbo radi.Ťah až pri necelych 3000rpm.Taktiež sem tam zly štart .
▶️Na diagnostike stale aj po vymene ukazuje Snimač sacej vačky
▶️Vymeneny Snimač sacej Vačky 2krat (Hella,NTK)
▶️Vymenene tesniace O-ringi na Piestoch Vanosu
▶️Vymeneny Solenoid pravy saci (SKV)
Prvy krat som vymenil snimač vačky a chybu vymazal.Daval som značku Hella.Motor išiel ťahovo lepšie aj pri nizkych otačkach ,pravodovka radila rychlejšie.Na druhy den cestou do prace zas motor žiadny vykon😔.Snimač bol lacny tak som myslel že ho porazilo tak som objednal najdrahší z druhovyroby NTK tiež bezozmeny.
Bol som aj za autoelektrikarom a nenašiel žiadnu eletricku vadu.Povedal že bude problem niekde vo vnútri "motore"
▶️Menil som Tesniace krúžky na piestoch Vanosu,ktore zabezpečuju tesnost pri nastavovani vačiek a taktiež bez zmeny.😔

▶️ Čo najviac pomohlo bolo vyčistenie Solenoidov .Taktiež som vymenil pravy(novy SKV)za lavy staryBMW.Auto išlo dobre len par dní.Pri poslednej jazde už len VÁHAVO do otačok .
▶️BTW Taktiež mi hlasy Lambda sondu za kaťakom ktoru ešte nevymenil
 
Užívateľov profilový obrázok
e38flight
Príspevky: 807
Registrovaný: 23.9.2019
Auto: bmw e38 735í lpg
Kraj: Trenčiansky

Re: Bmw E53 M54B30 slaby vykon motora

Sobota, 26. Novembra 2022, 12:28

Skontroluj si správnu funkčnosť disa klapky ,choroba M54 .. ale na 90% Vanos ,to že vymenií tesnenia na prietokových ventiloch mohlo pomôcť ,ale potrebuješ repas samotných nastavovacích jednotiek v samotnej hlave ...výfuková ,a sacia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných