... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Prosím poraďte

Utorok, 15. Novembra 2022, 01:03

XavierX7 napísal:
Najviac ma vytocilo, ze ma obvinil, ze som ich ohrozil, lebo taketo auto moze aj zhoret. Prisiel 5 dni po kupe s teoriou, Ze presne tieto motory vedia zhoret. Mechanik v KE mu povedal o pripade, ked pred tyzdnom zhorela 7ma s tymto trojlitrom. Akoze ja by som nikdy v zivote nikomu neprial zle, tak sa ma to velmi dotklo, ze ma obvini takymto nehoraznym sposobom.

Absolutne ho neries, vyhod ho z hlavy. Na pouzite vozidlo ktore sa preda sukromnym predajom neplati ziadna zaruka, ani keby presiel len 1 kilometer. Ani na skryte vady, ani na nic ine. To by ti musel dokazat, ze si o tychto vadach vedel, sposobil si ich umyselne a aj umyselne ich zatajil a to je nemozne. Bremeno dokazovania je na jeho pleciach, nie na tvojich. Su to len vyhrazky, pretoze vsetky tie chyby co popisujes su len uplne bezne prevadzkove opotrebenia a ziadna jedna z tychto menovanych nijako neovplyvnuje bezpecnost jazdy. Bezpecnost jazdy moze ovplyvnit porucha brzdoveho/protismykoveho systemu, alebo porucha airbagov a zadrznych systemov, ale o tom da auto patricne vediet chybovym hlasenim. Jednotka zhavenia a novy egr ventil stoja smiesne peniaze ale neopovaz sa mu poslat ani jeden cent. DPF filter ma svoju kalkulovanu zivotnost a da sa vycistit a jazdit dalej. Je to proste spekulant a podvodnik ktory chce dobrodruznym sposobom z teba vytrieskat peniaze na udrzbu lebo videl ze sa v tych veciach nevyznas.... To su len taki smejdacki buzikanti a komedianti. Nikdy ti nie je schopny nic spravit ziadnou sudnou cestou. Povedz mu nech poda oznamenie ake chce a nekomunikuj s nim ziadnym sposobom. A potom nam tu napis co napisal, ak ti posle nejake vyrozumenie, lebo na tom sa chcem naozaj pobavit... A urcite ti viaceri aj poradia tu ako konat v takom pripade. A ak sa vyhraza nejakym rusivym sposobom, podaj ty nanho trestne oznamenie. Potom vychladne. Proste skusa .... treba ho uzemnit. Rad by som poznal aj toho samana v KE (servis), co podporuje takychto podvodnikov v ich konani vytvaranim sci-fi pribehov ako vsetci v aute uhoria.... Ak to nie je autorizovany servis (co urcite nie je), tak jeho vyjadrenia nemaju vahu ani pol gramu. Ked sa dozvies nazov toho "servisu", daj nam prosim tiez vediet.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Prosím poraďte

Utorok, 15. Novembra 2022, 10:41

Aj to zhorenie boli ale novsie N57-kove motory v Fkach, takze pan mechanik je isto "znalec" a pan novy majitel bude naivka (lepsi pripad) alebo vychcanek (horsi pripad)

Kazdopadne najlepsie je kupujucemu pred kupou povedat vsetko o stave auta a o com by mal vediet, aby si mohol kludne spavat. Druha nemenej dolezita vec je veta v kupnej zmluve, ze "ojazdene auto kupuje v stave v akom sa nachadza", pretoze ked aj ty budes poctivy ako najviac chces, nedokazes mu po kupe zarucit vlastne nic - to vyplyva z podstaty veci.
Dalej sa uz robit neda nic, preto existuje tolko "panov Kubrtov" ktori preveruju auta a minimalizuju rizika spojene s kupou jazdenky, stale vsak moze existovat vela moznych problemov na oboch stranach.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
XavierX7
Príspevky: 4
Registrovaný: 10.11.2022
Kraj: Bratislavský

Re: Prosím poraďte

Piatok, 18. Novembra 2022, 20:17

airbone napísal:
Absolutne ho neries, vyhod ho z hlavy. Na pouzite vozidlo ktore sa preda sukromnym predajom neplati ziadna zaruka, ani keby presiel len 1 kilometer. Ani na skryte vady, ani na nic ine. To by ti musel dokazat, ze si o tychto vadach vedel, sposobil si ich umyselne a aj umyselne ich zatajil a to je nemozne. Bremeno dokazovania je na jeho pleciach, nie na tvojich. Su to len vyhrazky, pretoze vsetky tie chyby co popisujes su len uplne bezne prevadzkove opotrebenia a ziadna jedna z tychto menovanych nijako neovplyvnuje bezpecnost jazdy. Bezpecnost jazdy moze ovplyvnit porucha brzdoveho/protismykoveho systemu, alebo porucha airbagov a zadrznych systemov, ale o tom da auto patricne vediet chybovym hlasenim. Jednotka zhavenia a novy egr ventil stoja smiesne peniaze ale neopovaz sa mu poslat ani jeden cent. DPF filter ma svoju kalkulovanu zivotnost a da sa vycistit a jazdit dalej. Je to proste spekulant a podvodnik ktory chce dobrodruznym sposobom z teba vytrieskat peniaze na udrzbu lebo videl ze sa v tych veciach nevyznas.... To su len taki smejdacki buzikanti a komedianti. Nikdy ti nie je schopny nic spravit ziadnou sudnou cestou. Povedz mu nech poda oznamenie ake chce a nekomunikuj s nim ziadnym sposobom. A potom nam tu napis co napisal, ak ti posle nejake vyrozumenie, lebo na tom sa chcem naozaj pobavit... A urcite ti viaceri aj poradia tu ako konat v takom pripade. A ak sa vyhraza nejakym rusivym sposobom, podaj ty nanho trestne oznamenie. Potom vychladne. Proste skusa .... treba ho uzemnit. Rad by som poznal aj toho samana v KE (servis), co podporuje takychto podvodnikov v ich konani vytvaranim sci-fi pribehov ako vsetci v aute uhoria.... Ak to nie je autorizovany servis (co urcite nie je), tak jeho vyjadrenia nemaju vahu ani pol gramu. Ked sa dozvies nazov toho "servisu", daj nam prosim tiez vediet.

Takze komedia pokracuje, dnes mi volala advokatka kupujuceho, ze prevzala jeho zastupovanie v tejto veci. Posielaju nejaky list, ze ho mam ocakavat buduci tyzden. Ked som sa spytal na zaklade akych dokazov pozaduju vratenie vozidla a kupnej ceny, kedze ja mam od pana jednu fotku z diagnostiky kde su 2 chyby, vadna RJ zhavenia a EGR ventil, tak mi povedala, ze maju fotografie z dielne od mechanika, kde je zateceny motor od oleja. A ze sa jedna jednoznacne o skryte, zatajene vady. Vozidlo je podla nich neupotrebiteľné. Takze asi tak zatial. Trvaju na vrateni vozidla, resp. druha moznost je, ze im mam poslat 3000€.
 
Korsen
Príspevky: 3
Registrovaný: 14.7.2020
Auto: E60 535D
Kraj: Prešovský

Re: Prosím poraďte

Piatok, 18. Novembra 2022, 20:39

Zdravím páni, aj ja by som potreboval trošku poradiť, naviesť. Mám e60 535d LCI a vec sa má tak, že už druhy rok riešim problém s olejom a vodou. Začiatkom roka pošlo okolo 2500e na servis, robila sa hlava, ventili, turbá, rozvody, kontrola vstrekov, výmena oleja, pretesnenie motora + nejaké drobnosti. Problém sa nevyriešil stále sa mi tratila voda, respektíve vyvrela cez expanznú nádobu, olej taktiež tiekol. Nedávno mi to nedalo rozhodol som sa vyhnúť tentokrát servisu a pustil som sa do motora svojpomocne, motor som vytiahol z auta následne rozobral. Myslel som že dám zrovnať hlavu a znova hu skúsim pretesniť ale keď som dal dole hlavu, všimol som si na tých spálených piestoch, že sú aj prasknuté a dokonca sú na nich aj otlačené jamky z ventilov. Moja otázka znie, oplatí sa to ešte generálkovať alebo by som sa mal poobzerať po novom motore ? Prípadne niekto naozaj schopný, fundovaný mechanik, ktorý by to zvládol dať dokopy? Koľko eur by to približne mohlo stáť ?
 
PetoK
Príspevky: 9685
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Prosím poraďte

Piatok, 18. Novembra 2022, 20:44

Xavier: Hahaha, no krásne, tak milej pani advokátke odkáž, že nech sa nedá vysmiať, ak to považuje za dôkaz relevantný pre prípadný súd. Na to sú súdni znalci, a troska iné postupy.

Inak podľa toho čo popisuje ma auto úplne bežné chyby, aké má 80% podobných áut...
 
XavierX7
Príspevky: 4
Registrovaný: 10.11.2022
Kraj: Bratislavský

Re: Prosím poraďte

Piatok, 18. Novembra 2022, 21:12

PetoK napísal:
Xavier: Hahaha, no krásne, tak milej pani advokátke odkáž, že nech sa nedá vysmiať, ak to považuje za dôkaz relevantný pre prípadný súd. Na to sú súdni znalci, a troska iné postupy.

Inak podľa toho čo popisuje ma auto úplne bežné chyby, aké má 80% podobných áut...

On tvrdi, ze to normalne neni, ze on mal pred tym Hondu Accord a tam mal vsetko ciste aj zospodu bez oleja a bla bla, porovnava neporovnatelne veci.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Prosím poraďte

Piatok, 18. Novembra 2022, 21:29

XavierX7 napísal:
Takze komedia pokracuje, dnes mi volala advokatka kupujuceho, ze prevzala jeho zastupovanie v tejto veci. Posielaju nejaky list, ze ho mam ocakavat buduci tyzden. Ked som sa spytal na zaklade akych dokazov pozaduju vratenie vozidla a kupnej ceny, kedze ja mam od pana jednu fotku z diagnostiky kde su 2 chyby, vadna RJ zhavenia a EGR ventil, tak mi povedala, ze maju fotografie z dielne od mechanika, kde je zateceny motor od oleja. A ze sa jedna jednoznacne o skryte, zatajene vady. Vozidlo je podla nich neupotrebiteľné. Takze asi tak zatial. Trvaju na vrateni vozidla, resp. druha moznost je, ze im mam poslat 3000€.
Tak to je naozaj na smiech..... Kludne nam ten list potom preposli sem, rad sa zasmejem. Ziadne vratenie vozidla, a ziadne posielanie penazi, ani cent. Pani advokatka sa zrejme vyzna akurat tak v hovne, ked chce uplne bezne prevadzkove opotrebenie vozidla pretocit na umyselne zatajovanie vady.... Rad by som videl formulaciu toho listu a citovane zakony a paragrafy.... A este spolupracuju s nejakym garazmajstrom, ktoreho vyjadrenia maju asi taku vahu ako ked sa mucha vyserie slonovi na hlavu. Takto vyjadrenia moze robit len sudny znalec v oblasti automobilov, nie nejaky zaprdeny smradoch zo sopy ktory nedokoncil ani zakladnu skolu.... A takyto sudnoznalecky posudok stoji viac nez to vozidlo Je to len bezny postup ako funguju takyto podvodnici, nedaj sa v ziadnom pripade zastrasit, budu sa vyhrazat ze to daju na sud, ale az potom by zacala naozajstna komedia - ovsem ty by si bol ten co sa bude smiat... Inac sa nieco podobne stalo aj mojmu kolegovi, podobny scenar, vyhrazky sudom, dokonca aj to podali, ale on samozrejme voci tomu podal okamzite odpor a tak to aj skoncilo.... ani na sud sa to nedostalo ale ak by aj, ich sanca je absolutne nulova zeby to pre nich mohlo dopadnut uspesne.... Podla mna o tom aj dobre vedia, ale skusaju.... A foto tych chyb z diagnostiky by som rad videl, predovsetkym screenshot akou diagnostikou to bolo robene, ci je fabricka pre bmw, legalna a ci je tam tym padom cislo dielne/servisu co ju pouziva. Aby pan garazkomajster este nemal velke problemy s bmw, ze nelegalne pouziva ich piratsku diagnostiku a oficialne sa ide potom ohanat s vysledkom na nejaky sud..... Lebo ako dokaz sa to v takom pripade urcite pouzit neda..... (aj ked ten dokaz by im bol na dve veci). Tak isto by som rad videl sposob, ako prisli na taku krasnu sumu, uplne na cent presne - 3000eur, a kto a akym sposobom im to vycislil a nacenil. Vypytaj si o tom udaje, nech sa posmejeme... Rozhodne sa nenechaj zastrasit a informuj nas o dalsom priebehu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných