... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
91bmwe91
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 7.11.2022
Auto: bmw e91
Kraj: Zahraničie

E91 - Pískanie z ventilácie

Pondelok, 7. Novembra 2022, 16:39

Ahojte, už dlhšiu dobu riešim problém s pískaním z ventilácie. Pískanie sa začalo objavovať pri rýchlosti od 60-70kmh.
- najviac to píska keď je rýchlosť fúkania na rýchlosti 2-3
- pri vypnutí ventilátora (intenzita fúkania na 0) piskot prestane
- pri prepnutí na vnútorný okruh piskot prestane
- pri spomalení a zastavení piskot prestane
- piskot som izoloval na horné vetranie (na palubnej doske) ktoré mieri na čelné sklo

Na internete som prečítal všemožné fóra, vymenil som kabínový filter, nalubrikoval osku ventilátora (ktorý som nakoniec celý vymenil), ďalej som čítal teóriu že ten ventilátor môže natlakovať kabínu a vzduch nasledne uníká okolo okien a riešenie bolo pootvoriť okno, taktiež bez výsledku a piskot pokračoval. Diagnostika nevyhadzuje žiadne chyby IHKA modulu.

Dnes som len zapol zapalovanie na mieste a ventilátor pískal, čo sa predtým nestávalo, mal som otvorenú kapotu a zistil som že ten zvuk ide z priestoru motora (čo som bol prekvapený kedže už som myslel že je to zaseknutou niektorou klapkou ventilácie), tak som zistoval odkial presne. Nakoniec som zistil že ten piskot je od izolácie ktorá je na čelnom skle, neviem ako sa to nazýva po slovensky, v angličtine je to cowl (part number: 51717180743). Na tento diel sa pripevnuje kabínový filter. Tento diel je utesnený k čelnému sklu tesnením ktoré má čislo (part number: 51137133292).

Prikladám video pískania --> TU.

Riešili ste niekto podobný problém? Stačí výmeniť to tesnenie ? Prípadne je nejaká možnosť tam dať len silikón, alebo niečo obdodbné ?
 
Adam390
Príspevky: 3
Registrovaný: 29.5.2019
Auto: BMW E91 325i
Kraj: Košický

Re: E91 - Pískanie z ventilácie

Piatok, 18. Novembra 2022, 10:15

Ahoj, ja mám ten istý problém na e91 ale doteraz som sa s tým nezaoberal ale určite sa na to pozriem a dám vedieť čo sa s tým dá robiť.
 
91bmwe91
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 7.11.2022
Auto: bmw e91
Kraj: Zahraničie

Re: E91 - Pískanie z ventilácie

Piatok, 18. Novembra 2022, 17:41

Dočasne som to fixol tak že som tam vsunul kus izolácie. Myslím medzi čelné sklo a tú gumu (viď video). Bola tam fakt mala netesnosť kedže stačil drobný kúsok izolácie.. Určite to v budúcnosti budem riešiť výmenou tesnenia čo sa lepí na spodok čelného skla. Snáď som niekomu uľahčil hladanie "pískotov" z ventilácie.. :D
 
Adam390
Príspevky: 3
Registrovaný: 29.5.2019
Auto: BMW E91 325i
Kraj: Košický

Re: E91 - Pískanie z ventilácie

Piatok, 18. Novembra 2022, 17:50

Ďakujem za info, dúfam že aj mne pomôže. 😉

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných