... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Daniel_e39
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 13.11.2022
Auto: Bmw e39
Kraj: Zahraničie

Nestartující e39

Nedeľa, 13. Novembra 2022, 21:49

Ahoj, potrebuji poradit s moji e39 (r.v. 1997) použivam ji jako druhe auto v podstate takova Project car
Jednou když jsem se chtel projet praskla mi pruzina tlumiče ( v te době skoro plná nádrž) a auto stálo cca 2 měsíce, takže auto momentalne v nepojizdnem stavu, když jsem objednal pruzinu tak se baterka rozhodla ze se vybije ( a vsichni zname genialni reseni baterky u e39) no tak jsem baterku vyndal nabil dal jsem ji do auta a všiml si že tam je trošku benzínu (už skoro prázdna ale pořad něco) auto točilo jak blbý a nic… týden po tom jsem dolil benzín do 1/2 nádrže takže auto už má BATERKU+BENZÍN tak já naťešený že se konečne projedu zkusím nastartovat a auto točí točí točí a nic (taková mezi otázka jde slyšet čerpadlo při startováni nejsem si ted jist) dohromady stála nejakých 4-5 měsícu to odpovida i tomu palivu ktere bylo skoro na nule. Nějaké nápady čím to může být napadl mě vybitý klíček (imobilizér) že to něco může zablokovat a už to nemusí jít nastartovat Díky za rady jestli nekoho neco napadne.
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Nestartující e39

Pondelok, 14. Novembra 2022, 17:54

Ten benzin ti nejak cudne mizne.
Aky motor tam mas?
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Nestartující e39

Pondelok, 14. Novembra 2022, 20:47

Čau,vybitá baterka v klíčku má především vliv na dálkový centrál a funkce s tím související,vyměň baterku v klíči /nestojí majlant/,poté musíš spárovat s centrálem /najdeš na netu,je to jednoduché,ale nějak mi to vypadlo a nerad bych Ti kecal nebo nepřesně popsal postup/, immobilizér je napájen a dobíjen přes elmag "smyčku" ve spínačce,...to je myslím nejjednodušší postup,diagnostika i jednoduchý univerzál typu delphi by na problém měla přijít. Ale čistě teoreticky,pokud problém není jinde,měl by naskočit - pak klasika.jiskra a tlak v liště proměřit, s tím benzínem je to divný,nádrž je z plastu a teoreticky to nemá kde uniknout,
...nádrž má 2 hladinoměry,uprostřed je zhruba do poloviny dělená vyvýšeninou pro kardan a výfukové potrubí na 2 hladiny,el.čerpadlo přečerpává palivo z jedné poloviny do druhé za pomoci speciální membránové pumpy,co funguje na bázi vytvářeného podtlaku. Pod zadním sedákem je k němu přístup,funkci zkontroluješ odpojením pal potrubí v motorovém prostoru,ideálně na přívodu lišty ke vstřikům,musí téct benzin,pokud ne,čerpadlo neprotlačí systém (čerpadlo v nádrži je v činnosti při zaplém klíčku zapalování něekolik desítek sekund do natlakování systému,pak se vypne samo,při běhu motoru je v činnosti neustále,přebytek paliva se vrací přes ventil,udržující konstantní tlak v liště přepadem zpět do nádrže),zasraný palivák /protektorátní benzin není benzin,ale chcanky,za pár měsíců doslova shnije/
Kde to parkuješ?? Pokud venku,zkouknul bych spodek,neboť v takovém zlodějském zkurvypseudostátě,v kterém jsme nuceni přežívat a živořit a kde je hlavním krédem zlodějské vládní junty rozkradení veškerého národního majetku a zadlužení obyvatel u bankovnělichevního žida na několik generací dopředu bych se nedivil,kdyby Ti nějaký "sluníčkový dobroser" nádrž zcela demokraticky "vrtnul" a "benzín" si s vyšším cílem v rámci zachování "dem.okrást.i.je" vypůjčil.
Pochopitelně by to vše učinil pouze pro Tvé dobro :-DDDD
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nestartující e39

Pondelok, 14. Novembra 2022, 21:56

Ty si vyskocil z okna nejakeho ustavu ?
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Nestartující e39

Pondelok, 14. Novembra 2022, 22:18

petko,hele,neber si mě laskavě do huby a drž se tématu,já,na rozdíl od tebe mám oči otevřený a ne v hlavě nasráno,na hubě hadru a na očích klapky,...psáno samozřejmě mírně ironicky,ale pokud nevidíš nebo nechceš vidět,co se okolo tebe děje,tak do toho cvokhausu patříš především ty,...duchem chudí budiž blahoslaveni,neboť jim patří království nebeské,....to je myšlený expresivně kámo alias ty vzdušný zámky,který vládní junta ovcím slibuje a tupci o co víc je okrádají,o to jsou šťastnější ;-)

.....no,a dovolil jsem si ironicky tazatele upozornit na nutnou kontrolu podvozku v případě,že auto parkoval náhodou venku na ulici,...v téhle fázi dekadentní dem-okrást-i-je je totiž zcela běžná věc,když Ti nějaký pokrokář či jeho stoupenec za soumraku vrtná nádrž,zatímco ve dne, coby počestný dobrotruser prodává tupým důvěřivcům podvodné emisní povolenky či nabízí kotlíkové dotace s cílem vyrobit jim na klávesnici počítače "dluh ze vzduchu" a konečně je připravit o nemovitost a dopřát jim demokratický pobyt na ulici a pokrokové umrznutí pod lavičkou v parku.

Mojí bejvalce například stoupenci dobroty a demokracie takto 2x po sobě na vw sharan zdemokratizovali na ulici za bílého dne katalyzátor přímo na parkovišti kousek od kanceláře,kde pracovala jako advokátní koncipientka ;-).
No,a pár let zpětně si pro změnu z mého auta chtěl pod rouškou noci nějaký demokratizátor "vypůjčit" elektrony,asi proto,aby je na druhý den ,potěšen vykonáním dobrého skutku vrátil :-D,..
no,úplně čirou shodou náhod ho viděl kámoš z balkonu činžáku,když si dával večerní cigáro, já vzal milého demokrata přes hřbet bejzbolkou a on při útěku mimo skučení vyhrožoval přivoláním gestapáků ,neboť stoupenec demokracie ,pravdy a lásky má pravdu vždy,a já blbec to tenkrát ještě nevěděl :-D;-).
Dnes už to díky Bohu vím a taky vidím,jak to vypadá,když ta "prrrrrrravda a láska",díky tupému a letargickému okolí konečně zvítězila ;-) Dneska bych dal dotyčnému rovnou klíčky a styděl se sám za sebe,že jsem jaksi opomněl dotkankovat plnou nádrž,.....a jako bonus a suvenýr nábojnici k tomu ;-).Tímto se mu tedy dodatečně omlouvám.
Moje současná je daňová poradkyně ,naštěstí normální,tak moc dobře vím z první ruky,kolik lidí má tenhle zkurvený režim na svědomí,Tak tolik k "demokratuře" a jejím vyznavačům a teď zpátky k autům ;-)
 
Daniel_e39
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 13.11.2022
Auto: Bmw e39
Kraj: Zahraničie

Re: Nestartující e39

Štvrtok, 17. Novembra 2022, 08:59

fafa111 napísal:
Ten benzin ti nejak cudne mizne.
Aky motor tam mas?
Je tam 6 valec 530i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných