... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
DINAN 777
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 12.11.2022
Auto: BMW
Kraj: Nitriansky

Porucha prevodovky

Sobota, 12. Novembra 2022, 16:15

Zdravím som tu nový…mám BMW e60 530d 160kw a pred vcerom na diaľnici mi vyhodila kontrolka chyby prevodovky a dalo auto do nudzaku.Olej v prevodovke som ešte nemenil no pri zaradení s P do R cukne prevodovka tak si myslíme že to bude olejom olejová vana je zatečena,no čítal som tu všeličo že bola chyba aj v baterke že nebola národovana alebo preberie..každopádne to dám na diagnostiku ale bol by som rad keby mi niekto skúsi aspoň nejak povedať čo by to mohlo byt
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Porucha prevodovky

Sobota, 12. Novembra 2022, 18:43

Môže to byť spôsobené nízkou hladinou oleja v prevodovke, kvôli čomu sa môže prehrievať. Potom tam môže byť nejaký mechanický problém. Viac zistíš len z diagnostiky.

Dovtedy by som ti na aute neodporúčal jazdiť, lebo tú prevodovku tým môžeš pochovať...
 
DINAN 777
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 12.11.2022
Auto: BMW
Kraj: Nitriansky

Re: Porucha prevodovky

Sobota, 12. Novembra 2022, 19:31

To je najväčšia pravdepodobnosť lebo je zatecena vaňa …to by bola tá najlepšia varianta
 
ErikPN
Príspevky: 46
Registrovaný: 12.11.2020
Kraj: Trnavský

Re: Porucha prevodovky

Nedeľa, 13. Novembra 2022, 12:39

Skus ten olej. Teraz keď som menil olej tak po naštartovaní a dolievani mi tiež na displeji blikalo P a podobne voloviny a prestalo to hneď ako som tam nalial ďalšie litre oleja.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných