... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
DaDoAbraham
Autor témy
Príspevky: 1160
Registrovaný: 25.5.2012
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

E46 N42 318Ci Katalizátor

Štvrtok, 20. Októbra 2022, 18:08

Zdravím hoši, chcem sa popýtať skúsenejších ako vykorčuľovať z nepríjemnej situácie. Neprešiel som EK kvôli HC a CO2 na voľnobehu. Diagnostika technika KAT fuč treba nový. Je nejaká možnosť ako to nejak vyriešiť inak ako novým katom s celou stredovou časťou výfuku od BOSAL za 540€ ? Pozeral som nejaké univerzály a pod ale neviem či to bude fungovať....

ďalej aká je šanca, že s Katom môžem rovno meniť aj LAMBDY ?

VIN : PJ74185

A ešte otázka, cez ETK mi ukázalo diely pre Euro 2, 3 aj 4.... 2 a 3 mali ten stredový a 4 mala na zvodoch aspoň tak som to pochopil, ktorý teda potrebujem riešiť ?
E46 318Ci Cabrio '03 - Vietor vo vlasoch
E39 530dA Sedan '01 - EX Príbeh traktora
E36 316i Compact '95 - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: E46 N42 318Ci Katalizátor

Nedeľa, 30. Októbra 2022, 23:19

Lambdy sa menia po 160 000 km podľa výrobcu a jeho odporúčania. Je najlepšie to skontrolovať diagnostikou ako pred výmenou tak aj po nej. Keď pohľadáš v mojich príspevkoch je tam napísané aj prečo. To by s najväčšou pravdepodobnosťou mohol byť tvoj problém. Tá diagnostika preto, že môže byť "cvaknnutý" nejaký kábel a inakšie to ani nezistíš. No a to čo tam máš namontované je najlepšie pozrieť zospodu, dá sa aj mobilom odfotiť napríklad. Dvoj-katalyzátor na zvodoch by si mal vidieť aj z motorového priestoru. Pred STK je dobre chvíľu pojazdiť aspoň 30 min, studené motory vždy robia problém lebo majú studený katalyzátor v ktorom to prebytočné palivo nezhorí ale sa iba odparí. Okrem iného lambda rozsvieti kontrolku motora iba v jednom špecifickom prípade keď jej napätie je mimo toleranciu napr. 0,1 až 1,0 Volt lenže má milión možností ako dávať chybné údaje do riadiacej jednotky. V tvojom prípade je lenivá a údaje sa menia pozvoľne alebo je zaseknutá na nejakej hodnote ktorá "vyhovuje všetkým" okrem technika na STK :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných