... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
mara_335
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 23.9.2022
Auto: BMW 335i FBO Hybrid
Kraj: Bratislavský

[BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Piatok, 23. Septembra 2022, 13:11

Obrázok

Po třech letech spokojeného vlastnictví n54 jsem se rozhodl, že vránu prodám a posunu se dál za něčím zajímavějším. Původně jsem chtěl pořídit m2cs.

Nějakou tu dobu jsem pokukoval po inzerátech na různých Evropských bazarech a stránkách. Nic konkrétního mě cenově nezaujalo. Jen tak ze zajímavosti jsem se stále díval i na inzeráty 335i. No a ejhle. Téměř dokončený projket showcaru od majitele lowride.pl. Auto neinzeroval přímo majitel, který auto upravoval a měl ho několik let, ale mladík, co si koupil tuhle 335i a ještě nissana s15. Proběhla výměna pár emailů a telefonní hovor. Dozvěděl jsem se, že auto vlastní krátkou dobu a neví si sním moc rady, protože bylo dost modifikované. Rozhodl se investovat čas a peníze do s15. Auto bylo až u Baltského moře ve měste Gdansk. Působil slušně a tak trošku jsem i věřil, že to co povídá je alespoň z části pravda. Na veškeré dotazy se snažil odpovídat rozsáhle, posílal fotky apod.. Nakonec jsem se odhodlal vzít velký przewóz a jel se na auto k Baltu podívat. Bylo období covidu. Měli jsme PCR testy a doufali, že nebude žádný problém. Hlásili uzavírky a armádu na hraničních přechodech. To nás však neodradilo. Cesta tam trvala bezmála 11 hodin s přestávkami. K našemu udivení na hranicích nebyla ani noha a za celou cestu nás naštěstí nikdo nezastavil. Silnice byly téměř prázdné.


Obrázok

Historie se opakuje

V hlavě se mi stále motala myšlenka, jaká je to hloupost, když chci koupit zase to samé auto, které jsem již měl. Nestalo by se to totiž poprvé. Po prodeji oranžové 350z, jsem úplnou náhodou narazil na jinou netknutou s nájezdem 68tkm. Říkal jsem si, že se to nemůže již opakovat. Byla by to dost náhoda přívést pěkné auto.

Do Gdansk jsme dorazili kolem oběda. Auto bylo zaparkované v krytém podzemním parkovišti na sídlišti. Úplně stejné králíkárny jako u nás. Jediný rozdíl byl výhled z okna na moře. Auto na první pohled vypadlo udržovaně. Připojil jsem diag, zkontroloval zásadní věci a vyndal z krabičky oblíbený měřák. Na sídlišti mezi paneláky jsem začal vytáčet svíčky a měřit tlaky. 175-185psi na valcích. Byl jsem těmito hodnotami dost překvapený. Po zkušební jízdě byla domluvena suma. Problém byl s výběrem bankovek. Bankomaty zde vydají maximálně 4000 zlatých a nemají v sobě tak velkou hotovost. Jelikož jsem si tyto věci nezjistil dopředu, každý výběr mě stál 100Kč a s převody u mé špatné banky to bylo celkem 10K navíc od původní ceny kurzu ČNB, než když jsem to propočítal doma. Po naložení auta na valník za pomocí ruzných prken, trámů a vytvoření nájezdů z vysokého obrubníku na vlek, byla pomyslná půlka za námi. Auto leželo totiž úplně na zemi a nešlo jednoduše najet.

Nekonečná cesta zpět

Zpátky do vlasti to bylo poněkud horší. Až příště pojedu někam takhle daleko, určitě si booknu hotel a vyspím se. Vyjeli jsme tedy už tak dost unavený. Vlek byl těžký a scout plandal jak papírový drak. Kvůli vyvážení jsme několikrát zastavovali a snažili se auto posunout co nejvíce dopředu. Jelo se krokem. Na dálnici šlo vyvinout maximálně 80km/h. Při vyšší rychlosti to různě pohupovalo a vlnilo se. Scoutík měl na tažné max 2,2t. Odhadem auto váží 1.6t a vlek 600kg. Bylo to tedy docela na knop. Čekali jsme, že to uveze v pohodě, ale opak byl pravdou.

Trvalo nám to 18 hodin. Hodně jsme zastavovali. Ke konci jsme se v řízení střídali snad po hodině, jelikož jsme cítili velikou únavu. Spát při výměně moc nešlo, navzájem jsme se radši hlídali, aby se nic nestalo. Ono 38hodin bez postele je už docela znát. Na hranicích nebyl opět nikdo, cesta volná. Po příjezdu do Českých Budějovic jsme auto složili a šel jsem si dát na 12 hodinek šlofíčka. Byl jsem rád, že se to vše zvládlo bez větsích problémů.

Příprava na sezónu

V první řadě jsem začal pátrat jaké custom komponenty jsou na autě použity. Dohledal jsem na syndikat foru thread o autě, kam se zapisovalo vše co se upravovalo. Dohledal i lidi, kteří se stavbou pomáhali, resp. upravovali díly. Detailní popis se moc nekonal, ale alespoň je to zdokumentované s fotkami. Přehled veškerých dílů apod. mám, takže s výměnou nebo diagnostikou nebude problém.

Samochód se přivezl 1.11 2021. Trvalo mně 7 měsíců než jsem auto přihlásil a uvedl do provozu na české spz. Bylo na něm potřeba vyřešit pár drobností, než jsem jel na dovozovou STK. Vzhledem k málo času který mám se posouvá pomaličku. Po mechanické stránce na něm nebylo vyloženě nic špatně, krom hučícího samosvoru. Upravil jsem výšku, tím rozložení hmotnosti, zejména zvýšil odklony, dal swaybary a jiné ramena. Prkotiny jako svítící airbag, nefunkční kroužek volantu a další, nestojí ani za zmínku.



Na autě je hodně věcí úplně jinak. Se seriovou 335i už toho z pocitu jízdy moc společného nezbylo. Na videu je default mapa RFP stage3. Při custom doladění by neměl být problém dosáhnout výkon 500+HP na čistý benzín.

Spec

Engine
STK hybrid turbos TD03
Index 12 injectors
Intercooler CP-E
FTP downpipe + thermo
FTP chargerpipe
2x tial blow off
Tmap 3.5bar
Relocated high flow inletes K&N
BMS thermostat
FTP PCV ventil
Bimmer life coils
Ceramic clutch Sachs Performance
Custom HPHF
Walbro 550
Engine cleaning with hydrogen
Chassis
Bilnstein B14
F camber plates
F M3 arms
H&R sway bars
LSD 25% from m5
Custom R toe arms
Custom strut bar
Custom car geometry
Custom car geometry
Brakes
F 6 pistons Brembo, 384mm m5 rotor
R 4 piston Brembo, 360mm m3 rotor
HEL braided brake lines
Motul RBF 660
Accessories
MHD superlicence, tablet monitor
Custom tune by RFP - 2 maps
M Performance exhaust
Turner short shifter
BMS cowl
MAD GT carbon wing
M3 look carbon mirrors
M look front grill
Carbon diffuser
Carbon coated interior rims
Custom steering wheel
ZP-08 r19 wheels F 255 R 275
Sabelt GT-3 race seats with FIA

Vozidlo včetně fotografii najdete na adrese https://335i.cz

Obrázok
Obrázok
 
kiski
Príspevky: 589
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 530d, E87 118d
Kraj: Trenčiansky

Re: [BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Piatok, 23. Septembra 2022, 13:34

No... tu veľmi nie je ani čo povedať, pretože polovici komponentov ani len nerozumiem :) Každopádne auto vyzerá krásne, tíško závidím, v dobrom samozrejme. Nech ti slúži len ku spokojnosti...
Retrofity svetiel, interiérov a zástavby CIC pre E60/61
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11993
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: [BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Piatok, 23. Septembra 2022, 13:41

akoze pekne auto, vyzera ze aj slusne chodi, akurat mna vzdy fascinuju tie uvodne vety, ze povodne som chcel kupit M2CS, a skoncis s 12+ rocnou E92 za zlomok ceny.. keby si priniesol M235i tak by sa dalo prizmurit oko, ale hladat hocijaku M2 aj buranu obycajnu s N55, do 20 000€ asi tazko sa podari, nie este M2CS co je vpodstate limitka a predava sa za nasobky sumy hocijakej E92, vpodstate aj M3.
inac, preco si nesiel do M3 E92? tie sa daju kupit hlavne v polsku za relativne slusne prachy..
a ta cesta, to bola fakt nepripravenost najhrubsieho zrna :-D tahat hentake auto s octaviou, to neviem koho by napadlo ze to pojde lahko :-D
vo finale to ale vyslo, doladil si a jazdis, takze cajk :-)
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
rapidwinner
Príspevky: 838
Registrovaný: 19.1.2016
Kraj: Prešovský

Re: [BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Piatok, 23. Septembra 2022, 16:04

Noa? Ja som tiez chcel Murcielago, a nakoniec som kupil tri stare Bmw. :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
Chosse
Príspevky: 204
Registrovaný: 9.12.2014
Auto: E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Zilina

Re: [BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Sobota, 24. Septembra 2022, 18:23

Tak toto vyzera byt ze riaden MASAKER ktory lame krcne stavce po zhliadnuty fotiek fakt top ;) ...a otazka ake sedacky ostali v aute origo alebo tie recara ?
Obrázok
 
mara_335
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 23.9.2022
Auto: BMW 335i FBO Hybrid
Kraj: Bratislavský

Re: [BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Utorok, 4. Októbra 2022, 11:16

Fuxxo napísal:
akoze pekne auto, vyzera ze aj slusne chodi, akurat mna vzdy fascinuju tie uvodne vety, ze povodne som chcel kupit M2CS, a skoncis s 12+ rocnou E92 za zlomok ceny.. keby si priniesol M235i tak by sa dalo prizmurit oko, ale hladat hocijaku M2 aj buranu obycajnu s N55, do 20 000€ asi tazko sa podari, nie este M2CS co je vpodstate limitka a predava sa za nasobky sumy hocijakej E92, vpodstate aj M3.
inac, preco si nesiel do M3 E92? tie sa daju kupit hlavne v polsku za relativne slusne prachy..
a ta cesta, to bola fakt nepripravenost najhrubsieho zrna :-D tahat hentake auto s octaviou, to neviem koho by napadlo ze to pojde lahko :-D
vo finale to ale vyslo, doladil si a jazdis, takze cajk :-)
Je to tak. Ve finale jsem rad, ze jsem m2 neporidil. Todle udela take kopici srandy a usetril jsem spousty penez :]
M3 je dobre auto, ale me nenadchlo. Ne za ty penize - todle je za polovinu, ma to svor, predni ramena m3, lepsi brzdy.
Cesta byla dost na punk no :] na stari alespon bude na co vzpominat :D
 
mara_335
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 23.9.2022
Auto: BMW 335i FBO Hybrid
Kraj: Bratislavský

Re: [BMW e92 335i FBO Hybrid] - Mara_335

Utorok, 4. Októbra 2022, 11:18

Chosse napísal:
Tak toto vyzera byt ze riaden MASAKER ktory lame krcne stavce po zhliadnuty fotiek fakt top ;) ...a otazka ake sedacky ostali v aute origo alebo tie recara ?

mam pripravene Sabelt GT3. Pak pojedu do PL znovu pro repasovany lamelak a cestou vemu rovnou m3 karbon strechu... Takove jsou plany..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných