... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Hanuscin
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 3.5.2022
Auto: BMW e39
Kraj: Banskobystrický

Diagnostika - chyby BMW e39 530d 1999

Utorok, 6. Septembra 2022, 10:41

Dobrý deň, idem si sem po radu. Mal som moju e39 530d 1999 na diagnostike a pri niektorých chybách som si neni až tak istý.

Prístrojová doska (nástroje)
  • Snimac vonkajšej teploty (to viem, nemam ho tam, je tam iba voľný šteker)

  • Riadiaca jednotka - vnútorná chyba (vôbec nemam poňatia)

  • Snimac palivovej nádrže 1 (taktiež neviem o ktorý snimac ide)
Klíma
  • Snimac AUC (ak sa nemýlim, ten mám na plaste okolo Sahary, asi odišiel a neviem či je potrebné to riešiť)

  • Rýchlosť vozidla (netuším a neviem či to môže niečo ovplyvňovať)
Multifunkčné zariadenia
  • Snimac úrovne oleja/snimac teploty oleja (je to ten plochý snimac na olejovej vani od spodu ?)
Ďakujem, za všetky rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Diagnostika - chyby BMW e39 530d 1999

Streda, 7. Septembra 2022, 23:33

Hanuscin napísal:
Dobrý deň, idem si sem po radu. Mal som moju e39 530d 1999 na diagnostike a pri niektorých chybách som si neni až tak istý.

Prístrojová doska (nástroje)
  • Snimac vonkajšej teploty (to viem, nemam ho tam, je tam iba voľný šteker)


  • Riadiaca jednotka - vnútorná chyba (vôbec nemam poňatia)


  • Snimac palivovej nádrže 1 (taktiež neviem o ktorý snimac ide)
Klíma
  • Snimac AUC (ak sa nemýlim, ten mám na plaste okolo Sahary, asi odišiel a neviem či je potrebné to riešiť)


  • Rýchlosť vozidla (netuším a neviem či to môže niečo ovplyvňovať)
Multifunkčné zariadenia
  • Snimac úrovne oleja/snimac teploty oleja (je to ten plochý snimac na olejovej vani od spodu ?)
Ďakujem, za všetky rady.
Pristr. doska - diagnostika bmw ti napise presne znenie chyby. Tieto pseudodiagnostiky ktore su univerzalne, vypisuju kadejake bludy (a este ten preklad do slovenciny, to je hotove peklo) ale ak budiky funguju ako maju, neries to. Snimac palivovej nadrze je snimac palivovej nadrze, jeden z dvoch ktore tam su. Ale ak zobrazuje stav paliva spravne, neries, pripadne vymaz tu chybu.

Rychlost vozidla - tazko povedat. Tu by sa hodila tiez bmw diagnostika. Vstup rychlosti je aj do RJ klimatizacie/kurenia, podla toho sa sprava..... ale myslim ze bez toho dokaze fungovat. Mozno sa jedna o sporadicku chybu, ktoru treba vymazat.

Snimac AUC je odideny asi na kazdom vozidle BMW ktore ho ma. Casom degraduje, je to snimac pre automaticke prepinanie vnutorny/vonkajsi okruh.

Poslednu chybu hadas dobre, je to presne ten snimac o ktorom hovoris. Rozhodne ho vymen. Nie je drahy, okolo 60eur tusim.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných