... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Ddmnk
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 22.6.2022
Kraj: Košický

BMW e46, problem s klimou

Streda, 6. Júla 2022, 12:43

Ahojte,

Viem, ze tu je tychto tem milion ale nenasiel som prispevok s podobnymi priznakmi ake mam ja.

Chcel som si spojazdnit klimu na aute, kedze sa tie teploty uz nedaju vydrzat, mal som prasknutu hadicu. Vymenil som ju, klima isla par dni a potom praskol kompresor. Ten sa tiez vymenil, zistilo sa, ze aj vodny ventil alebo ventil kurenia tiez odisiel, vymenil sa. Klima isla par dni. Najprv mi chladilo iba vodicovu stranu. U mechanika sme skusali pohybat s klapkami na ovladanie toho kolecka vstrede. Nejakym zazrakom uz isla klima normalne no nie dlho. Teraz mi uz nechladi vobec nic. Teplota co fuka do interieru zalezi od vonkajsej teploty. Ked je chladnejsie, fuka studeny vzduch, ked je 30° stupnov fuka horuci vzduch. Ked zapnem klimu, kompresor sa roztoci, ale ziaden vysledok. Bol som aj na teste klimy, tlaky ok, freon ok. Klapky, co su za pelovym filtrom taktiez zatvara. Posledna vec, co mi napada je jezko, ale ten je pravdepodobne okej, kedze fukare aj teplotu ovladat viem. Su este nejake klapky, co mohli ostat zaseknute? Nestretli ste sa niekto s niecim podobnym?

Auto je BMW e46 330xi pred fl.

Dakujem velmi pekne za hocijake rady.
 
h0rac
Príspevky: 101
Registrovaný: 3.5.2014
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: BMW e46, problem s klimou

Streda, 6. Júla 2022, 18:32

a vetrák na klímu ti funguje ? ten čo je spredu pred výparníkom ,vela krát odchádza rj vetráka a točí sa len na 5%, keď pustíš klímu a auto stojí mal by sa rozhučať ako by auto išlo vzlietnuť. Cez inpu ho vieš spustiť a otestovať rôzne % na kolko má fúkať. Za jazdy po dialnici chladí výparník viac menej vzduch tak vetrák moc sa netočí ale keď auto stojí tak ho musí chladiť vetrák. Ak správne nefunguje tak pokiaľ viem nebude ti chladiť dnu ale môže spôsobiť tlak ktorý ti práve roztrhne kopressor alebo výparník a chladič s ním. Poprípade vymeň toho ježka, už investícia 40-50€ za hella behr nie je pri tomto všetkom taká investícia.
 
Užívateľov profilový obrázok
mirogo
Príspevky: 129
Registrovaný: 8.6.2011
Auto: 330ci
Kraj: Košický

Re: BMW e46, problem s klimou

Sobota, 23. Júla 2022, 10:28

Ahoj mal som podobny problem, problem mi vyriesil novy panel klimy. Skusil by som ho vymenit na skusku, ale musi byt z benzinovej verzie.
 
Užívateľov profilový obrázok
ALAS
Príspevky: 1876
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: E39 525d
Kraj: Nitriansky

Re: BMW e46, problem s klimou

Sobota, 23. Júla 2022, 11:48

Klimapanel treba hlavne spravne nakodovat podla vybavy a motorizacie, moze byt z hocijakeho auta, dolezite je aby sedelo cislo dielu.
To len pre informaciu ak to tu bude niekto o par rokov citat.

Tak isto jak BC v e36, ze musi byt z diesla alebo benzinu a 4 alebo 6 valca, nemusi, aj ten sa da kodovat, len nie kazdy to vie, alebo ma moznost, lebo tam treba ADS interface.
BMW E39 525d | BMW E39 540it 6q | Honda Accord (CH1) TypeR 2.2 VTEC | JEEP Cherokee XJ 4.0 | Mercedes Benz S204 200CDI

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných