... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
DNA19
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 24.5.2022
Kraj: Prešovský

BMW 340iX vyššie otáčky za tepla?

Utorok, 24. Mája 2022, 20:16

Zdravím vospolok,
Mám takýto asi problém aj keď neviem či je to problém tak preto sa pýtam tu. Mám auto ako už z názvu vyplýva BMW 340iX 2016 motor B58 a pri studenom štarte auta klasika otáčky vybehnú na 1150+- a až kým klesnú na tých 500 prebehne dajme tomu 4min alebo neviem koľko presne ALE pri teplom štarte auta ja neviem dajme tomu po 50km naštartujem auto a zasa otáčky na 1150 ale po par sekundách hneď klesnú na 1000 tam sa držia nejaký čas až kým neklesnú na 500 ALE ten celkový čas čo sú vyššie otáčky je polovičný dajme tomu 2min. Keď zastavím na semafore a nemám vypnutý autostop tak vtedy keď my naštartuje po autostope tak otáčky hneď padajú na normálnu hodnotu 500.

1. Moja otázka teda znie či je to normálne pri týchto benzínových autách od BMW? alebo to robia tak všetky benzínové auta? Nemal som nikdy benzín tak preto sa pýtam či je to normálne alebo s tým treba niečo robiť?

A ďalšia otázka je že auto je nachipované na 305KW 600nM mám aj graf z brzdy ak by to bolo potrebné môžem doložiť od predošlého majiteľa ktorý to dával chipovať.

2. Ohľadom tých otáčok za tepla som sa bol pýtať v profituningu a tam mi povedal že ten chip je zlý proste keď som mu povedal názov firmy tak povedal že ta firma ktorá to robila je zlá. Jedná sa o firmu OptimTech Pro z Dubnice. Čiže ta firma je nedôveryhodná? Ma niekto nejaké referencie?
3. Je ten chip na to auto v pohode ale je to prepálené?
4. Súvisia možno tie otáčky z tým chipom?

S pozdravom
Vďaka za odpovede
 
Tomas92
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.6.2020
Auto: E90 335xi
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 340iX vyššie otáčky za tepla?

Streda, 25. Mája 2022, 10:53

Ahoj, neviem ti povedat presne hodnoty otacok konkretne pri B58, ja to mam na N55 normalne, tiez mi to pri studenom starte skoci na cca 1100 a pochvili postupne klesne, ajked nezda sa mi ze by to trvalo az 4 minuty. Ak sa nemylim tak auto vstrekuje zo zaciatku viac paliva/bohatsiu zmes a pri vyssich otackach pre rychlejsie zohriatie katalyzatoru, kedze pomer zmesi vyhodnocuje z O2 senzoru. Kazdopadne hodnoty otacok sa daju zmenit kodovanim, takze co tam bolo robene a ako je otazne.
 
DNA19
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 24.5.2022
Kraj: Prešovský

Re: BMW 340iX vyššie otáčky za tepla?

Streda, 25. Mája 2022, 11:07

No to áno pri studenom motore je to normálne aby sa zahrial tak to akceptujem akože 4 min to bol len odhad chcel som tým poukázať na to že to robí aj pri zohriatom motore. Keď olej má 100 stupňov tak tiež to tak robí alebo o polovicu kratšie ale keď mi vypne auto na semafore na autostop tak vtedy mi po naštartovaní keď je auto zahriate otáčky hneď padajú na 500. Ale keď by som ho vypol a naštartoval tak by to bolo ako za studena že otáčky vyskočia a drží ich vyššie ale za polovičný čas klesajú na 500 ako pri studenom. Či to je normálne pri benzínových alebo špecifický u BMW.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných