... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sloppy
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 31.3.2017
Auto: E36 M3 3.2l
Kraj: Bratislavský

M3 E36 3.2l nechyta po rocnej kompletnej renovaci

Pondelok, 23. Mája 2022, 10:20

Auto som kupil pred 7 rokmi, najprv som ladil mechanicke veci az do perfektneho stavu: posledne 2 roky bez najmensej poruchy alebo kvapky oleja pod autom, pravidelne cesty 10 hodin 200km/h do Holandska. Tak som sa rozhodol ze je cas investovat do ex-/in-terieru a urobil som rocnu kompletnu renovaciu: Obrázok, Obrázok (album: M3 po renovacii)

Pocas renovacie auto stalo asi rok v rozlicnych garazach, maximalne urobilo 50km z jednej do druhej. Po poslednej pauze asi 3 mesiace zacali problemy so startovanim, auto mi prvy krat v zivote zdochlo na volnobehu, potom dokonca pocas jazdy, a nechcelo hned znovu chytit, as po minutke-dvoch. No ked chytilo islo ako besne (cely den na dialnici 200kmh), aj startovalo dobre. Po par dnoch tejto premenlivej nalady uz nechce chytit, ani nestikne, ani jeden zapal. Starter toci v poriadku, vzduch/iskra/benzin (vstrekovace) vyzeraju uplne v poriadnu. Diagnostika neukazuje nic neobvykle, par senzorov sme premerali popr. odpojili (klukovka, vzduch) ale ziadny uspech. Tlaky to nebudu, kedze auto na zaciatku tejto poruchy obcasne nastartovalo a islo perfektne. Ked vyberieme a vypalime sviecky tak na sekundu chyti ale zdochne, ale kedze sme skusali s cistym benzinom z bandasky a novou pumpou, v palivovom systeme to asi nebude (takisto sme skusali startovaci sprej s odpojenymi vztrekovacmi).

Ma niekto nahodou napad v com toto moze byt? Kedze auto ma vybornu historiu co sa tyka motora, plus 2 roky dozadu boli vymenene loziska na klukovke a kompletne repasovane VANOS-y, nechce sa mi verit ze to nie je len nejaka hlupost - zapricinena starym benzinom alebo tym ze auto dlho stalo. Vopred dik za radu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný