... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

mmracing.sk
 
Tony4475
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 13.5.2022
Kraj: Banskobystrický

Chyba software?

Piatok, 13. Mája 2022, 20:49

Dobry, prosim vas ma niekto skusenost z blbnutim software?? Mam E87 2.0 diesel a davno pradavno bolo v zahranici vBMW servisu na vymenu oleja. Ked som si ho preberal pan v service my strucne oznamil ze auto ma pravdepodobne zavadu v niecom. Ja ze ved je v poriadku slape ako hodinky. Ptoste po zisteni ze len napichnutie na diagnostiku by mi uctovali 150€ tak som to odmietol. Po tomto service mi zacal blbnut dazdovy senior. Zamrzol a ked sa znovu rozbehol isiel ako blaznivy az kym nespomalil na intenzitu dazda. A po to.to sa casom pribalil problem Idrive misky zacala vynechavat enter. Na volante mi radiostanice nejdu precinct a zas casom idu a to je to iste aj na samotnom radiu. A ku koncu zacina mi blbnut sklapanie spetneho zrkadla vykruca ho doprotismeru. Ale len ked odomikam alebo sa same vykruti ked je auto odomknute. Prepacte za tuto dlhu story. :-D. Da sa to nejak vyriesit napr preformatovanim riadiacej jednotky?? Nechcem Aby to vyzeralo ze trpim stihomamom ale ten chlapik v servise mi to skodoradosne zdeloval. Neviem Co a ci vobec sa da nieco porobit z programom. A prepacte niesom profik len tak uvazujem :-). Auto je 2004 ka Dakujem za akukolvek pomoc.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Chyba software?

Streda, 18. Mája 2022, 16:02

ja mam podozrenie, ze to nebola nehoda, ale skor samovrazda co spachal stur.

ak mas poruchu len s potvrdzovanim a nie aj s tocenim idrive - tam je casto problem s mikrospinacom, ktory treba nanovo pajknut, lale treba vediet, inac je po nom.
celkovo vyzera na zaujimavy problem so zbernicou netreba to riesit vesteckou gulou, ale fabrickou diag a nikym, co vie co robi.
no a tym formatom riadiacej jednotky aj hej, ale ktorej, pomaly kazda vec na ktoru v tom aute pozries, je riadiaca jednotka, e87 ich ma tak 15.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných