... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Dom1nik1477
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 16.4.2022
Auto: BMW 118d (2006)
Kraj: Zahraničie

118d odfukování turba/turbo stuttering

Sobota, 16. Apríla 2022, 10:49

Ahoj, jsem majitel modelu 118d 90 kW (r.2006).
Před týdnem jsem se rozhodl své auto chipovat u firmy autochip.eu. Výkon údajně zvedli z 90kW na 116 kW. Točivý moment z 280Nm na 361Nm. Nárust výkonu a zrychlení byl opravdu velký a tak jsem byl s výsledkem spokojený.

Nicméně jsem poměrně náhodou asi po 3 dnech zaslechl vyfukování turba a hledal příčinu. Uslyšel jsem ho při zkoumání jiného problému, kdy jsem motor točil na volnoběh. Zvuk z tohoto videa je naprosto totožný: https://www.youtube.com/watch?v=lbQgRxzWYto. Chvíli jsem myslel, že je problém ve špatných plastech konkrétně airboxu a hadice turba. Airbox je popraskaný (budu ho měnit) a hadice turba je oblepená páskou a taky musí ven. Teď už ale tuším, že je to asi blbost.

Pak jsem navštívil jeden autoservis a mechanik mi řekl, že je to zvuk turba a že ten chip prostě nezvládá a měl bych ho vrátit zpět nebo se mi turbo rozletí. Samozřejmě jsem se zalekl a navštívil další, tentokrát BMW servis, kde mi chlapi řekli, že je to po chipu v zásadě normální a že je to kombinace těch špatných plastů a zvýšení výkonu. Nicméně jsem se ve strachu rozhodl zbavit se chipu a nechat si nahrát zpět originál. Nejdřív jsme ale zkusili jejich ECO variantu, kdy jsem doufal že tlak turba nebude tak velký a třeba to pomůže. Změna byla z 90kW na 100 kW. Nepomohlo to. Nechal jsem si tak nahrát zpět originál. Ale nepomohlo ani to.

Uvědomil jsem si, že vlastně nevím, jestli tam ten problém byl i předtím, protože jsem to auto nikdy na místě tolik netočil a při jízdě uvnitř to slyšet není. Každopádně jsem asi vyloučil možnost toho, že je to chipem. Má s tím někdo zkušenost? Potkali jste se s tímhle problémem? Co by ho mohlo způsobovat? A je to vlastně problém, nebo je to “normální”?

Díky moc :)
Naposledy upravil/-a Dom1nik1477 v Nedeľa, 17. Apríla 2022, 09:21, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW 118d odfukování turba/turbo stuttering  Topic is solved

Sobota, 16. Apríla 2022, 11:54

Tento zvuk sa objavuje dost casto ked nieje dobre dostavena regulacia na turbe,povedsine po repase,alebo zle odvedenom repase…Je to zvuk ked sa variabilita vrati viac ako by mala zlym nastavenim….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Dom1nik1477
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 16.4.2022
Auto: BMW 118d (2006)
Kraj: Zahraničie

Re: BMW 118d odfukování turba/turbo stuttering

Sobota, 16. Apríla 2022, 13:09

Aha, díky za info. :) Takže řešením je správné “nastavení” turba? Takže turbo lze nějak fyzicky regulovat? A je tento problém viditelný na diagnostice, nebo ho tam nikdo neuvidí? A má tohle vliv na výkon a životnost turba?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: 118d odfukování turba/turbo stuttering

Nedeľa, 15. Mája 2022, 18:57

vies na diag sledovat tlaky a takisto sa to da “doladit” aj doma, no je to prplacka a zly pristup

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných