... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Wardy
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 18.8.2019
Auto: E60 520i
Kraj: Žilinský

Reset ECU modulov

Nedeľa, 20. Marca 2022, 19:09

Zdravím páni potreboval by som radu ohľadom resetu na factory nastavenia v NCSku, môj problém spočíva v tom že bývalí mechanik na aute "opravil" závadu tak že vlastne odkodoval check engine light spoločne aj s neviem čím všetkým pretože na aute prestal fungovať aj upozornenie na nepripútanie aj plánované opravy po určitých kilometroch a tak podobne rád by som to resetol do základné stavu aby som vedel či auto má voľaký problém aj bez toho aby som ho musel stále pripájať na PC. Chcem sa teda spýtať že ktoré moduly by som mal prehodiť do factory nastavení teda vlastne ktorých by sa to malo najviac týkať a ktorým sa radčej vyhnúť. ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Reset ECU modulov

Nedeľa, 20. Marca 2022, 22:22

Wardy napísal:
Zdravím páni potreboval by som radu ohľadom resetu na factory nastavenia v NCSku, môj problém spočíva v tom že bývalí mechanik na aute "opravil" závadu tak že vlastne odkodoval check engine light spoločne aj s neviem čím všetkým pretože na aute prestal fungovať aj upozornenie na nepripútanie aj plánované opravy po určitých kilometroch a tak podobne rád by som to resetol do základné stavu aby som vedel či auto má voľaký problém aj bez toho aby som ho musel stále pripájať na PC. Chcem sa teda spýtať že ktoré moduly by som mal prehodiť do factory nastavení teda vlastne ktorých by sa to malo najviac týkať a ktorým sa radčej vyhnúť. ďakujem.

Cele auto prekodovat, vsetky moduly. Nie je na tom nic nebezpecne ked to spravis tak ako sa ma, teda klasicke prekodovanie cez NCS. Nie je to programovanie, len kodovanie - konfiguracia jednotiek.
 
Martin0
Príspevky: 8
Registrovaný: 1.12.2021
Auto: BMW E91
Kraj: Košický

Re: Reset ECU modulov

Utorok, 22. Marca 2022, 23:32

Prekóduj všetky moduly.
sg_codieren prázdnym man fileom, myslím že cez profil expertenmodus v NCS.
Tento nemá aktivované fsw psw manipulate.
Takže ti všetky hodnoty hodí do default.
Páni opravte ma ak sa mýlim 😀

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 12 neregistrovaných