... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
gaspixx
Autor témy
Príspevky: 52
Registrovaný: 31.5.2011
Auto: E91 330xd
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

E39 - automat ZF 5HP18 - cudne radenie do kopca

Utorok, 8. Marca 2022, 11:05

Ahojte klubaci,

vedel by niekto poradit pri hladani problemu s automatickou prevodovkou ZF 5HP18 u E39/525tds. Jedna sa mi hlavne o identifikaciu problemu hydraulicky blok/hydromenic/lamely. Auto je ako druhe v rodine, historia neznama. Tento rok bol preventivne meneny olej v automate + filter (Vaico, zeleny stitok), kedze auto jazdi viac ako 20k rocne. Pred vymenou sa nechoval nijak zvlastne, mozno pocitovo radenie zo 4 do 5 niekedy ako keby ´potiahlo´. Stary olej nebol znecisteny, magnety len velmi malinko. Menene podla ZF manualu so sledovanim teploty. Iba obsah vane, cca 4litre. Po nieco vyse mesiaci a 2000km od vymeny sa zacal objavovat prvy problem - na dialnici nechcelo preradit zo 4 do 5 stupna. Problem hlavne do kopca. Po dalsom mesiaci uz sa zacina do kopca objavovat aj problem 3-4 a 4-5. Prevodovka sa snazi preradit v kopci, v zatazi na vyssi stupen ale neuspesne (cca pri 2300 otackach). Otacky klesnu na okamih tak o 100 a vratia spat a nasledne preradi az na rovine. Na rovine radi pekne, pocas beznej jazdy neni citit sklbanie ani neskory nabeh. Chyby su v prevodovke zaznamenane neni. Adaptacia nepomohla. Povodne padlo podozrenie na opotrebovane pruzinky v hydraulickom bloku. Cela sada na repas bloku sa da zohnat stale za prijatelne peniaze zatial co kompletny repas na toto vozidlo je uz asi nenavratny. Mate niekto podobne skusenosti, vedeli by ste nasmerovat? Moze sa jednat skutocne len o vybehany hydraulicky blok na zaklade tohto spravania? Vdaka
 
eld
Príspevky: 762
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: E39 - automat ZF 5HP18 - cudne radenie do kopca

Piatok, 11. Marca 2022, 14:14

kedze pises,ze si to menil podla manualu tak si spravil cely cyklus PRND a kontrola hladiny oleja za chodu motora vsak? Skontroloval by som este hladinu oleja preistotu, zazil som podobne priznaky ked si osoba menila olej a nejak zabudla naplnit prevodovku pri nastartovanom motore tym padom bolo malo oleja a nechcela radit. Po doliati vsetko OK.
 
gaspixx
Autor témy
Príspevky: 52
Registrovaný: 31.5.2011
Auto: E91 330xd
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: E39 - automat ZF 5HP18 - cudne radenie do kopca

Pondelok, 21. Marca 2022, 11:11

Takze problem nebol nakoniec v nedostatku oleja ani v prevodovke samotnej. Odislo podavacie cerpadlo v nadrzi a do kopca auto nemalo silu si potiahnut dostatocne mnozstvo paliva, chybal vykon a preto aj prevodovka radila ako radila, auto vsak nikdy nezdochlo kedze po skusenostiach s predchadzajucimi E39 co som mal, nikdy nejdem pod 20l v nadrzi :-).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní