... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Sobota, 27. Januára 2018, 13:43

Tak pre svoje ukojenie mozes DPF
z vybavy odstrániť ale neviem co ti to bude platne ked v TP mas EURO4. Lenze to automaticky neznamena DPF, E46 EU4 filter nema. Tam daj fajfku do zeme, soft bez DPF a mozes sa hadat, ze to je z fabriky a nikto ti nedokaze opak. U novsich si skoncil, tam každý vie co tam bolo. 6 valec v E90 bez filtra nebol.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Sobota, 27. Januára 2018, 14:33

starynovy napísal:
Tak pre svoje ukojenie mozes DPF
z vybavy odstrániť ale neviem co ti to bude platne ked v TP mas EURO4. Lenze to automaticky neznamena DPF, E46 EU4 filter nema. Tam daj fajfku do zeme, soft bez DPF a mozes sa hadat, ze to je z fabriky a nikto ti nedokaze opak. U novsich si skoncil, tam každý vie co tam bolo. 6 valec v E90 bez filtra nebol.

Houston mame problem... rozklad VIN neodrbes a ked sa do toho pozries, vypise ti ze auto ma DPF
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Sobota, 27. Januára 2018, 14:49

Oklamanie VIN alebo EK som nespominal, stale je to lepsie ako komplet vsetko von aj s KAT, a horsie ako s riadnym DPF. Nieco medzi, auto by malo fungovat bez problemov kedze vyrobca taku volbu pripusta a na EK by to tiez nemusel byt problem ked je auto v dobrej kondicii. Ja sa tu nejdem natahovat ktora volba je lepsia, kazdy nato ma svoj nazor, a aj sa to tu dost preberalo. Jedine co som si vsimol a zacalo ma to zaujimat, ta moznost bez DPF originalnym sposobom, tak sa pytam ci niekto o tom ma neake informacie. Nerozoberam tu co je a co nieje spravne. Zatial mi moje dpf s najazdom 272tis funguje, a to asi preto lebo je pravdepodobne prasknuta tehla, vsetko je ako ma byt, regeneracie prebiehaju ale koncovka vyfuku je z vnutra cierna, parkrat som uz zazrej aj neaky ten dym s vyfuku a cuduj sa svetu, EK prejdem vzdy legalne a s hodnotami na nule. Auto funguje ako ma, vsetky hodnoty na diag su v norme, STK EK robim bez problemov, neriesim. Pytam sa len so zvedavosti.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Sobota, 27. Januára 2018, 22:05

Houston to nevie rozlozit. Kat by to chcelo urcite, na seriovom tlaku v raile to pokial nema cez 80*C smrdi dost neprijemne. Ked mas ciernu koncovku tak nefunguje, nieze mam 272k a funguje. Presne taky som vybral z tej mojej plecky, koncovka ako afrika, v rurach uplne klasicka milimetrova vrstva sadzi..jednoducho nefungoval-iked meneny. Lacny shit zase.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Pondelok, 29. Januára 2018, 00:47

To je mi ale novinka ze ked mam ciernu koncovku tak nefunguje =D> ja o jednom a vy dvaja o druhom.... nemusis ma ucit co a ako funguje a nefunguje, viem to dobre aj sam.... houston
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Pondelok, 29. Januára 2018, 16:23

Tak co sa tu pytas, ked vsetko vies?

Inac bud vedia v Audi lepsie motory alebo ten udajne funkcny tristotisicovy DPF nejde.. ja mam koncovky strieborne so sivym povlakom. Na motore, ktory produkuje cca. 2x tolko spalin a je rovnako EURO4. Tot moje blabotanie na zamyslenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Pondelok, 29. Januára 2018, 16:30

sipkam napísal:
Meh a to som si myslel, aka sikovna vecicka to je... Teraz si tak uvedomujem, ze vsetky poznatky co sa tykaju DPF nemuseli byt ani raz pravdive... Pracujem ako programator a tak by som sa milo rad pozrel do zdrojakov, ako tam maju tie vyhodnocovacie algoritmy naimplementovane. :-k Tiez mi to ukazovalo - posledna regeneracia pred cca 250 km - ja cely v pozore a v riadnom servise bola realita niekde uplne inde. Aj ked ta cifra hodin kedy prebehla posledna regen podla servisu bola taka, ze mi nejde do hlavy ako to, ze to auto mohlo taku dobu tak jazdit a vobec jazdit. Neviem, nebudem si tym lamat palicu asi viac. Kable hodit do suflika a jazdit, lebo len vrasky si clovek narobi prehnanou starostlivostou o stare auto...
Ostatne bol som naivny aj ja. Nejakej mobilnej aplikacii verit, ze dokaze aspon z casti nahradit poriadny soft, mi odstupom casu pride smiesne. Takze uz vazne to asi budem pouzivat len ako prirucnu diagnostiku na kody, v pripade potreby. Vycitanie kodov ma zatial nesklamalo a suhlasilo napr s INPOU. V konecnom dosledku ti klamstvo o datach v aute sposobi viac problemov a horsi spanok...
Carly mam preskusane uz roky, pouzivam ho pravidelne na kontrolu DPF. Dovolim si tvrdit ze drvivu vacsinu regeneracii aj citim (hlavne odozva plynu je po zaradeni +1s neskor ako ked sa neregeneruje) takze s kludnym svedomim tvrdim, ze co sa tyka toho, kedy regeneracia bezi, je carly 100% presny. Takisto po ukonceni je vidno daleko mensia spotreba a aj tento udaj sa vzdy zhodoval s tym, co ukazoval carly (rychle znizovanie teploty v DPF). Ak si mal teda problem so senzorom tlaku, tak minimalne to, kedy prebieha regeneracia (nehovorim ze musela prebehnut dokonca) ti carly ukazovalo spravne. Ak dobre citam, tak 10tky tisic hodin bez regeneracie DPF, ak by si mal priemernu rychlost len 30kmh tak je to minimalne 30000km bez regeneracie a to je proste nemozne urobit :) takze tieto slova mechanika sa mi zdaju ako hlupost... Skor ti neprebiehala regeneracia spravne, ukoncila sa trebars skor ak dostavalo auto chybne hodnoty spatneho tlaku, pripadne sa spustalo neskor, ale 30000km by bez akejkolvek regeneracie nevydrzalo...
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Pondelok, 29. Januára 2018, 21:22

starynovy napísal:
Tak co sa tu pytas, ked vsetko vies?

Inac bud vedia v Audi lepsie motory alebo ten udajne funkcny tristotisicovy DPF nejde.. ja mam koncovky strieborne so sivym povlakom. Na motore, ktory produkuje cca. 2x tolko spalin a je rovnako EURO4. Tot moje blabotanie na zamyslenie.

Co sa vlastne pytam? To co som sa pytal v mojom prvom prispevku... chcel som informacie ohladom bezDPF verzie... a co som dostal? priblbe odpovede mimo temu od priblbych ludi
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Pondelok, 29. Januára 2018, 23:40

levlev> Trufale castovat niekoho blbcami na to, ze nevies citat s porozumenim. Vsetko tu odznelo.
 
Užívateľov profilový obrázok
makakis
Príspevky: 32
Registrovaný: 26.11.2017
Auto: E90 318d LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Streda, 31. Januára 2018, 00:08

caute, mam kabel K+DCAN, cez aky soft si viem pozriet ci/kedy bola regeneracia, pripadne ju spustit? diky
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Streda, 31. Januára 2018, 10:15

makakis napísal:
caute, mam kabel K+DCAN, cez aky soft si viem pozriet ci/kedy bola regeneracia, pripadne ju spustit? diky
Cez DIS alebo ista-D pokiaľ viem
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
makakis
Príspevky: 32
Registrovaný: 26.11.2017
Auto: E90 318d LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Streda, 31. Januára 2018, 13:27

sipkam napísal:
Cez DIS alebo ista-D pokiaľ viem
diky, este keby sa nasiel niekto kto to robil a dal par bodovy postup by bolo super
 
renos.renos
Príspevky: 2
Registrovaný: 19.12.2017
Auto: BMW e91 318D
Kraj: Zahraničie

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Štvrtok, 1. Februára 2018, 10:42

makakis napísal:
diky, este keby sa nasiel niekto kto to robil a dal par bodovy postup by bolo super

To makakis: Tak tedy také něco k tématu... mám BMW e91 r.v.2006... DPF je v současné době zaplněn max. na 15 procent a regeneruje zhruba plus minus po ujetých 1000km... Co se týká zjištění podrobností ohledně stavu regenerace... Jestli máš ISTA... tak postup je následující... nevím to teď úplně přesně z hlavy ale po připojení k řídícím jednotkám vyčteš Informace o vozidle necháš vyčíst chyby a svazek řídících jednotek, pak přejdeš na seznam řídících jednotek, rozklikneš jednotku DME/DDE a poté klikneš na výfukový system pak už tam aktivuješ jaký požadavek máš na mysli a objeví se ti tam takováto tabulka, kde máš všechny hodnoty...Pokud to budeš řešit při zapnutém motoru, můžeš si zjistit i stav teploty a tlaku výfukových plynů při jednotlivých otáčkách a také ti to zobrazí počet ujetých kilometrů od poslední regenerace (je to však zde uvedeno v metrech).. tak jsem snad na nic nezapomněl... ,o)
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
makakis
Príspevky: 32
Registrovaný: 26.11.2017
Auto: E90 318d LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Štvrtok, 1. Februára 2018, 22:35

diky moc, skusim cez vikend :)
 
zsozso111
Príspevky: 7
Registrovaný: 20.6.2020
Auto: BMW E60
Kraj: Trnavský

Re: Frekvencia regeneracie DPF

Štvrtok, 17. Marca 2022, 17:38

Ak más pokles vykonu a si myslís ze mas problem s DPF tak ma kontaktuj rad pomozem. Dost vela veci som si odsledoval na svojom aute 530D M57N. Kludne mi napis tu, alebo mail na " zsolti_111@hotmail.com " Zdar

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: gassgeber a 20 neregistrovaných