... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

bmwtt.sk
 
jurone8
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 27.1.2022
Auto: BMW F10
Kraj: Bratislavský

Prevodovka problém

Štvrtok, 27. Januára 2022, 23:12

Ahojte,

mám 530xD F10, 2014, naj. 111 tisíc km. Poslednú dobu mi auto robí problémy pri prevode rýchlostí, a to také že vždy šklbne pri prevode, a teda trhaním pri akomkoľvek prevodovom stupni. Stretli ste sa s tým? Čo to môže byť? Olej v prevodovke menený pred 40 tisíc km.

Na nete som našiel k danej prevodovke toto:
Základními poruchy daného typu převodu způsobuje po 100 000 kilometrech jízdy chátrající hydrodynamický měnič, což se projevuje ve formě trhání na kterémkoliv rychlostním stupni.
Odtrhnutí přírůstkového kola od planetového soukolí (v současnosti je konstrukce upevnění kola v planetovém soukolí změněna) je důsledkem chyby snímače otáček hnacího hřídele a následkem obecně neodpovídajícího chování převodovky.
A ještě selhání MECHATRONIKu, projevuje se ve formě trhnutí na automobilu, který je již zahřátý (30-40 minut jízdy) při přeřazování na první, druhý a třetí rychlostní stupeň.
Môže sa niečo stať ak s tým budem jazdiť? Poznáte prosím nejaký dobrý servis kde robia tieto prevodovky v BA?
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Prevodovka problém

Piatok, 28. Januára 2022, 21:31

V Ba to asi nerobia, a ak by ti to aj niekto nukal spravit asi by som mu to na tvojom mieste nedaval rozoberat, ono je to dost draha prevodovka, na to aby do toho rypal kazdy druhy mechanik.
Inak dost nizky najazd na to aby si mal s touto prevodovkou problem, ak teda nie je stoceny kilometrovnik :D
V ZF v Novej bani maju na tieto prevodovky originalnu diagnostiku tam by ti to vedeli aspon pozriet, povozit sa a povedat co s tym mas.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Prevodovka problém

Piatok, 28. Januára 2022, 22:54

Tieto 8hp su drziaky,kde ti menili olej a aky tam isiel? Od toho sa treba odrazit….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
jurone8
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 27.1.2022
Auto: BMW F10
Kraj: Bratislavský

Re: Prevodovka problém

Utorok, 15. Februára 2022, 11:42

UPDATE:

Po tom ako mi aj v autorizaku BMW povedali že s autom nič nie je, nech skúsim vymeniť olej v prevodovke atď. som trochu hladal na zahraničných forách, pár ľudí uvádzalo rovnaký problém a vyriešila to výmena EGR ventilu. Tak som ho dal vymeniť za nový a čuduj sa svete - auto ide jak hodinky, všetky negatívne veci zmizli.
Ventil bol zanesený, a nezatváral sa úplne počas prevodu, čo spôsobovalo trhnutie.
 
tomas.k
Príspevky: 43
Registrovaný: 3.10.2014
Auto: BMW F10 520xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Prevodovka problém

Štvrtok, 24. Februára 2022, 08:20

Na EGRko bola zvolavacka, len si myslim, ze si nas asi trochu zmiatol s tym, ze ti to sklbe pri kazdom prevode. Mne to sklbalo ked som pustil plyn a nasledne pridal + sa mi stracala voda cez EGR chladic + nudzovy rezim Drivetrain malfunction ci ako to bolo.. co bola priama indikacia na zvolavacku. Pohladaj aj v tejto teme "EGR" a najdes dost ludi so skusenostami

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní