... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
palci540
Príspevky: 122
Registrovaný: 23.2.2014
Auto: BMW E61 530D A/T LCI
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Dovybavenie original Bluetooth modul E61 LCI

Streda, 26. Januára 2022, 08:15

airbone napísal:
Mas tam vybavu 633, telefon tam nema byt, je to bluetooth pre pripojenie tvojho telefonu + koliska kam sa dava adapter pre danny telefon pre nabijanie a zlepsienie prijmu anteny. Mas tam jednotku TCU. Nepise ti nahodou chybu SOS na displeji budikov? Polickou bluetooth sa musi zaskrtnut, auto ti vypise ze bluetooth je aktivny, najdes ho cez telefon a das sparovat, potom zvolis pin kod na telefone, zadas ten isty cez idrive a malo by sa to sparovat. Niekedy ma telefon problem vyhladat nove zariadenia, lebo to refreshuje pomaly, najlepsie ak aktivujes BT v aute, vypnut v telefone BT, zapnut nanovo a sledovat nove vyhladane zariadenia, malo by to najst. Ak sa policko Bluetooth neda zaskrtnut, bude vadny TCU modul. Telefon je sedy preto, ze nie je ziadny telefon sparovany.
Aha jasne, tak už to rozumiem, čo to je v lakťovej opierke. Chybu SOS mi píše, tak ako hovoríš. To viem, že má súvis s tým SOS tlačidlom. Ale teda nedá sa mi zaškrtnúť to políčko, takže predpokladám, že bude modul vadný. A to ELM mi je jasné, že je to len také šuflikanstké riešenie, že to asi presné údaje nevypíše, ale bolo to núdzové rišenie pri inom aute, kde som nutne potreboval zistiť nejaký problém a tam mi pomohol.
Už má ISTU, tak dnes to napichnem po práci a riadne preverím.

Len tak pre info, dá sa TCU nejako repasovať? Pokiaľ je na matičnej odpálený nejaký odpor, dióda, atď. alebo sa to neoplatí? Radšej zohnať iný?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Dovybavenie original Bluetooth modul E61 LCI

Streda, 26. Januára 2022, 17:47

Idealne kupit funkcny rovnaky a nakodovat ho. Avsak modul ma v sebe sim-kartu, ktora je potrebna pre tie funkcie bmw telematics (SOS apd). Ta karta je s tym modulom zviazana, myslim ze sa neda prehodit do druheho aby fungovala. Cize nahradny modul + jeho kodovanie + odstranenie funkcii telematics - vysledok je ze bude fungovat bluetooth a chybu SOS to hlasit nebude. Repasovany modul neexistuje, iba kupit ho od bmw podla VIN vozidla. Na slovensku tieto moduly neopravuje nikto, ja opravujem len moduly MULF1/MULF2 a s tymto nemam cas ani chut sa bavit. Viem zabezpecit opravu u jedneho zahranicneho partnera, ale vyslo by to asi privela penazi. Takze ak su tieto funkcie nepotrebne a staci len bluetooth, tak len ta vymena za iny pouzity, alebo to rovno vymenit za moudl MULF2HIGH, co prinesie navyse aj USB interface pre prehravanie mp3.
 
palci540
Príspevky: 122
Registrovaný: 23.2.2014
Auto: BMW E61 530D A/T LCI
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Dovybavenie original Bluetooth modul E61 LCI

Streda, 26. Januára 2022, 23:24

Ok, ďakujem za podrobné vysvetlenie. A koľko by ma stála výmena za modul MULF2HIGH aj s nakódovaním? Resp. okrem prehrávania s mp3 s USB to už podporuje aj A2DP, alebo to ešte vtedy neexistovalo?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Dovybavenie original Bluetooth modul E61 LCI

Štvrtok, 27. Januára 2022, 21:55

vtedy sa to dalo iba cez combox modul
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Dovybavenie original Bluetooth modul E61 LCI

Piatok, 28. Januára 2022, 15:55

on fyzicky podporuje, software nie, cize iba combox, ten sa da iba s cic
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
palci540
Príspevky: 122
Registrovaný: 23.2.2014
Auto: BMW E61 530D A/T LCI
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Dovybavenie original Bluetooth modul E61 LCI

Piatok, 28. Januára 2022, 19:16

Aha jasne. No dobre teda. Ok, tak na diagnostike je riadiaca vysvietená ako červená, takže je úplne mŕtva, nekomunikuje. Našiel som tu jednu TCU v okolí, len by som si ju rád na mieste otestoval. Je mi jasné, že to treba nakódovať, ale keď sa to nenakóduje, tak ju budem vidieť v ISTE aspoň nejako ináč ako akutálne moju mŕtvu, teda nebude červená, alebo sa bude tváriť rovnako?
Ide mi o vyskúšanie tej druhej TCU, či je funkčná a či tiež nie je mŕtva, lebo predávajúci to tiež nevie. Nemá to už ako odskúšať.

Mne to aktuálne vyzerá takto s tou jednotkou.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných