... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Rebuild
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 7.6.2021
Auto: E39 520dT
Kraj: Bratislavský

Vibracie kardanu - riesenie zmenou vzajomnej polohy polhriadelov (video)

Pondelok, 27. Decembra 2021, 11:57

Ahojme,

pri vymene spojky a zotrvacniku som menil aj stredove lozisko kardanu a teda som cely kardan demontoval. Tento sa vsak po vybrati sam rozpadol na svoje dve polovice, pretoze skrutka, ktora mala drzat tieto polovice pokope sa povalovala na tepelnom stite a kardan bol navolno... No a kedze som si nemohol poznacit vzajomnu polohu kardanovych polovic rozpadnuteho kardanu, zmontoval som ich v nahodnej polohe. Zly napad. Objavili sa vibracie v rychlostiach nad 110 kmh a triaslo sa cele auto. Po case to bolo ohlusujuce. Trebalo dostat kardan do jeho povodnej polohy. Nastastie bola tato poloha na samotnom videu pred demontazou, z coho plynie, ze je dobry napad filmovat si, alebo aspon fotit svoju robotu.

Kto teda potrebuje identifikovat, v ktorej polohe kardan hadze, pripadne demontovat zadnu polovicu kardanu, tak mozno pomoze toto video:



Poznamka - sroby zadneho homokinetickeho klbu treba vytlct opatrne kladivom a to tak, ze na ich koniec sa vysrobuje matica a po nej sa tlcie, nie po srobe. Bez demontaze vsetkych tychto srobov sa ani kardan neda vybrat. Video obsahuje aj staticku skusku max. rychlosti po obmedzovac. Ale na to bude separe video :)

Pekny den
R
E39 520d Touring 2003, >330.000 km

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní