... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
majosvk
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 26.10.2015
Auto: BMW 530 E60
Kraj: Nitriansky

OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Piatok, 1. Mája 2020, 12:10

Caute, mam E60 predfacelift. Pokazil sa snimač oleja. Tak som kupil druhy. neoriginal. Samozrejme pri vymene oleja. Vsetko bolo OK, dokym neprišla dalsia vymena oleja. olej vymeneny. Tak zresetujem servis a zrazu nedalo sa ani za pana..... Na zahranicnom fore som zistil ze si to cez ten snimac kontroluje kvalitu oleja. Kedze neoriginal snimac oleja nevie kontrolovat kvalitu tak riadiacka nedovoli reset. Najednoduchsia cesta je vypnut kontrolu oleja OIL SERVICE pri starte. Robi sa to cez diagnostiku. Vie mi niekto poradit ako na to?
vopred Dakujem. Doma mam INPU a NCS expert.
PS: na predoslych autach som nemal takuto kontrolu takze olej si budem vediet vymenit aj bez upozornenia. Auto uz mam 5 rokov a neplanujem predaj, dojazdim ho dotla.
Naposledy upravil/-a majosvk v Nedeľa, 3. Mája 2020, 15:36, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac

Piatok, 1. Mája 2020, 12:46

Ked sa niekde hovori ze sa tato kontrola da vypnut, tak sa urcite hovori aj to ako nato.... Ukaz nam zdroj kde si sa to docital. Lebo obzvlast americke fora su plne hluposti a hoaxov, vraj sa toto da, tamto da, ale nikto nevie ako.....
 
PetoK
Príspevky: 9690
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac

Piatok, 1. Mája 2020, 12:52

Problem nie je v snimaci, ale v debitite uzivatelov. Snimac tam nie je len tak pre nic za nic, on nekontroluje viskozitu, ale hladinu, a v pripade uniku, resp. nedostatku oleja hrozi fatalne poskodenie motora. Ale hlavne, ze majitel usetril...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac

Piatok, 1. Mája 2020, 17:36

Ale on sa pyta na reset oleja,toto sa uz riesilo,ze po xy vymazani intervalu sa neda uz olej zresetovat..Je to prekroceny counter mazania intervalov(30) sa mi zda. Toto by sa malo dat cez diag odstavit(raceman) to popisoval....Nieje o tom tak vela info,ale je to problem co caka viac uzivatelov...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
majosvk
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 26.10.2015
Auto: BMW 530 E60
Kraj: Nitriansky

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac

Piatok, 1. Mája 2020, 17:49

PetoK napísal:
Problem nie je v snimaci, ale v debitite uzivatelov. Snimac tam nie je len tak pre nic za nic, on nekontroluje viskozitu, ale hladinu, a v pripade uniku, resp. nedostatku oleja hrozi fatalne poskodenie motora. Ale hlavne, ze majitel usetril...

Pocuj ty citujem ta: "debitite uzivatelov", debilom si nazivaj svoje deti, ale nie mna. Ked mas mat taketo priblble odpovede, tak mi do tohoto vlakna nepis. Hladinu oleja meria dobre ty mudrlant. A do mojho setrenia ta nic nieje. tipujem ze si zauverovany fagan co ma akurat tak vela rec(mozno sa mylim). Ja mam dve deti dom a ked vie clovek usetrit a vyhne sa uveru tak to len dobre padne a radsej dam detom na sporenie co sa usetri. A v pripade uniku oleja mas este snimanie tlaku na vytlaku cerpadla oleja a to mas dalsie meranie. Mojich 5 aut dozadu nemali snimac hladiny oleja od vyroby a existovali a nikdy nebol problem.
 
majosvk
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 26.10.2015
Auto: BMW 530 E60
Kraj: Nitriansky

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac

Piatok, 1. Mája 2020, 18:43

TT-SIMIK napísal:
Ale on sa pyta na reset oleja,toto sa uz riesilo,ze po xy vymazani intervalu sa neda uz olej zresetovat..Je to prekroceny counter mazania intervalov(30) sa mi zda. Toto by sa malo dat cez diag odstavit(raceman) to popisoval....Nieje o tom tak vela info,ale je to problem co caka viac uzivatelov...

Dakujem za odpoved. Ano ako pises counter moze byt tiez prektoceny uz sa blizim ku 400000km, ukazuju budiky. Realne neviem. Aj o tomto countery som sa docital na forach.
Tu je link na forum kde som sa docital ze ten snimac ma viacej funkcii merania: Level, temperature, condition. Ak som to pochopil, kapacitne snima hladinu a vodivost. aj je v oleji voda zmeni sa vodivost oleja a tym vyhodnocuje kvalitu oleja.
odpoved cislo 46 je link na prf o senzore. dal som to aj do prilohy tohoto prispevku.
https://5series.net/forums/e60-discussion-2/reset-oil-service-indicatior-change-124528/page5/


Tento problem mal aj uzivatel Koki28:
https://www.bmwklub.sk/bmw5-e60-e61/nejde-vyresetovat-interval-oleje-novy-snimac-hladiny-oleje-e60-t115338.html

Pisal som mu a tiez ako ja menil snimac hladiny oleja a odvtedy mu nejde resetovat oil. Odpisal mi ze dal odstavit kontrolu olej po starte. Len on to dal niekde v servise a nevie ako to spravili. Preto viem ze sa to da a tak hladam cestu ako to spravit, Ked ju najdem tak ju tu zverejnim nech ostatni nemusia patrat ako ja.

zhrnutie: nech je to prekroceny counter alebo snimac. malo by pomoct odstavenie kontroly oleja po starte.

PS: pisal som RACEMANOVi ci by vedel pomoct.
Prílohy
BMW-oil-sensor.pdf
(82.67 KiB) 108 stiahnutí
 
majosvk
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 26.10.2015
Auto: BMW 530 E60
Kraj: Nitriansky

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Nedeľa, 3. Mája 2020, 15:53

Caute Pani,
Postup: Cez NCS expert vytiahnut z modulu KOMBI data. prepisat status položky CBS_STAT_01H z anzeige na sperre a nahrať späť. Nebude sa po starte a ani v menu zobrazovat prekročeny interval vymeny olej. Nevyhoda je ze treba mysliet na to kedy treba menit olej ako na staršich autach :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Pondelok, 4. Mája 2020, 14:01

Uz som o tom pisal v jednom vlakne...

post1382540.html#p1382540

staci cez ISTU vypnut, avsak este overim jednu moznost len musi prist chalan s autom treba flashnut novy soft - posledne mam SPdaten V67 tak uvidim, ide hlavne o to aby olej interval pocital dalej automaticky :) vypnutie nie je problem

A sorry ze som az teraz odpisal na spravu, posledne tu chodim velmi malo, vela prace :(
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Pondelok, 4. Mája 2020, 14:21

Ešte mi prosím vysvetli ako snimac hladiny oleja kontroluje kvalitu oleja. Pýtam sa lebo tomu nerozumiem
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Streda, 6. Mája 2020, 00:48

Nijako nekontroluje kvalitu. Kontroluje len hladinu a teplotu. Teplota je posielana ako modulovany signal do jednotky DME/DDE a tieto nahrady snimacov tento udaj zrejme nevysielaju.
 
standikpb
Príspevky: 81
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: BMW 5 E61 a G31
Kraj: Trenčiansky

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Štvrtok, 16. Decembra 2021, 13:26

Zdravim, ja mám ten istý problém s resetom intervalu. Čidlo mám originálne (ešte pôvodné ) ale prekročil som 400 000 km. Hľadám riešenie ako to seriózne resetnúť.
už to skúšali aj maníci cez počítať a nepodarilo sa. Teraz mám - 400 km. Nebude problém keď tam bude -15000km ? Ide mi o to odsledovať si naozaj stav km aby som vymenil olej načas.
Tak bude to asi len tým prekročením 400000 ale ešte môže byť v háji čidlo. Ak by bolo ukáže mi to počítač ?
BMW 5 E61, 2008
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Štvrtok, 16. Decembra 2021, 18:47

airbone napísal:
Nijako nekontroluje kvalitu. Kontroluje len hladinu a teplotu. Teplota je posielana ako modulovany signal do jednotky DME/DDE a tieto nahrady snimacov tento udaj zrejme nevysielaju.

Ci na E60 konkretne neviem ale meranie kvality oleja funguje uz dlho. Najskor to bolo primitivne meranie vodivosti, nakolko zanesenie sadzami, kyselinami a vlhkostou tuto zvysuje. Neskor sa to doplnilo ako meranie kapacity kde je olej dielektrikum medzi elektrodami a starnutim sa permitivita toho dielektrika meni, co sa vyhodnocuje.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: OIL RESET vypnúť kontrolu pri starte cez diagnostiku NCS Expert - neoriginalny snimac - Vyriešené

Piatok, 17. Decembra 2021, 13:38

Ano mas pravdu, napisal som blbost. je to tak ako pises.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných