... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Antilopa
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.11.2017
Auto: bmw e46 316i
Kraj: Bratislavský

E46 stráca sa voda z chladica

Štvrtok, 18. Novembra 2021, 22:31

Zdravím,

trápi ma problém úniku chladiacej kvapaliny - cca 2 deci na 50km - neviem vôbec kam voda uniká pod autom žiadna mláka nie je.

Ďalší symptóm je že po naštartovaní (to je jedno či je motor studený alebo teplý, proste to robi kazdykrat) sa chvíľu asi 10 sekúnd klepe auto a kolíšu otáčky, a auto je trochu hlučnejšie - občas sa mi dokonca stane že auto skape (padnú otáčky až tak nízko že skape) akonahle prejde cca 10 sekúnd otáčky sa ustálila a tak isto aj hlučnosť a už ma pravidelný chod a az do vypnutia motora a opätovného naštartovania žiadny nepravidelny chod nedeje.

Neviem či tieto 2 veci spolu súvisia, možno nie ale prejstotu ich pisem.

Ďalej som hľadal na fórach že ak sa stráca voda nevedno kam tak môže byt prasknuta hlava, resp tesnenie pod ňou. Skúšal som ale pozriet veko od oleja a žiadny biely povlak tam neni. Tak isto v chladiacej nie sú olejové oka. Čo sa týka bieleho dymu - ten trochu je, ale nie je to tak veľa ako som videl na videách keď je prasknuta hlava (neni to žiadny kúdol dymu) + teraz je už chladnejšie vonku a pri starých autách je väčšia dymyvost asi normálna.

Menena bola vodná pumpa, termostst, chladic (radiátor)

Auto e46, 316i 1.9 m43 motor

Dakujem pekne za vaše odpovede
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E46 stráca sa voda z chladica

Štvrtok, 18. Novembra 2021, 23:44

To od pocitaca nezistime kde to tecie
 
Antilopa
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.11.2017
Auto: bmw e46 316i
Kraj: Bratislavský

Re: E46 stráca sa voda z chladica

Piatok, 19. Novembra 2021, 09:06

To mi je jasne že to od počítača nezistime, možno niekto kto sa s tým už stretol a vedel by poradiť kde začať :) možno niekto, kto vie či tie 2 problémy súvisia, atd
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E46 stráca sa voda z chladica

Piatok, 19. Novembra 2021, 11:18

treba otvorit kapotu a hladat :) ci ked poviem ze odchadzaju nadrzky, tak budes menit naslepo? mohli by suvisiet, ale zase to od pocitaca nepotvrdime
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: E46 stráca sa voda z chladica

Sobota, 20. Novembra 2021, 02:16

Po tých rokoch čo to auto má za sebou tak praskajú plasty. No a je dobré sa zamerať na vyrovnávaciu nádrž a príruby hadíc ktoré sú tiež z plastu. ( toto je pomerne častá závada na týchto plasťákoch ) Je dobré si pozrieť ako sa to odvzdušňuje lebo ty doleješ a voda sa stratí v radiátore kúrenia po otvorení ventilu. Taktiež je vhodné pozrieť tesnenie na zátke kadiaľ dolievaš vodu lebo systém pracuje s pretlakom a pokiaľ ho nemá tak tebe sa normálne vyvarí či lepšie povedané odparí voda pri 100°C ako býva jej zvykom, pričom ten systém funguje cez 100°C a na to tam ten pretlak je. Potom je dobre vedieť že nemrznúca kvapalina zohriatím zväčšuje svoj objem a teda je rozdiel či pozeráš na stav vody za tepla alebo za studena. Vlhké počasie nepraje hľadaniu tejto závady lebo je všetko mokré, potrebuješ na to suchú garáž a nezabudnúť vetrať aby si sa neotrávil CO-čkom. ( pokiaľ bude motor v chode )
Pozn.: Pokiaľ to má klímu automatickú tak musí byť pri odvzdušňovaní kľúč v zapaľovaní v polohe II ináč to neotvorí klapku kúrenia, ktoré musí byť nastavené na max. teplotu.
 
Noro 320
Príspevky: 82
Registrovaný: 17.9.2010
Auto: BMW 320i
Kraj: Nitriansky

Re: E46 stráca sa voda z chladica

Utorok, 23. Novembra 2021, 17:13

Na 320i mi to robila priruba pri nadrze, keď bol tlak tak tiekla a zároveň sa stihla vyparit. Takže zohriať motor, otvoriť kapotu, pridať plyn a pri otáčkach sledovať.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných