... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
lichie
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E91 320d
Kraj: Trnavský

Retrofit ccc na cic alebo android?

Sobota, 6. Novembra 2021, 17:03

Možno mi niekto poradí a povie svoj názor a postrehy. Oplatí sa ccc prerobiť na cic alebo dat android. Co sa týka vylepšenia z ccc na cic moc toho nie je. Lepší displej mp3 na disku a navigácia. Ale to ponúkne aj android a hlavne nemám v aute Bluetooth a android by toto vyriešil + bonus carplay.
Naposledy upravil/-a lichie v Sobota, 6. Novembra 2021, 19:56, upravené celkom 1 krát.
 
lubo123
Príspevky: 9
Registrovaný: 8.3.2021
Auto: 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Sobota, 6. Novembra 2021, 19:44

nie neoplati sa to ..
 
lichie
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 27.9.2018
Auto: E91 320d
Kraj: Trnavský

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Sobota, 6. Novembra 2021, 19:57

myslel som z CCC na CIC alebo nechať CCC a k tomu ten android monitor.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Utorok, 9. Novembra 2021, 08:46

lichie napísal:
myslel som z CCC na CIC alebo nechať CCC a k tomu ten android monitor.
o dost lacnejsie asi ten android. CIC vyjde o dost viac, a ak chces aj bluetooth, musis instalovat aj COMBOX, co su dalsie prachy navyse.
 
Užívateľov profilový obrázok
Peped
Príspevky: 1303
Registrovaný: 3.9.2006
Auto: g31 530d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Utorok, 9. Novembra 2021, 21:12

Mne teraz prisiel Apple wireless carplay screen mirroring vecička na stavajuci diplej. Mam CCC. V sobotu sa to bude montovat, som zvedavy či som nevyhodil 3 kila do kosa :))).

Dám vediet 4i to stoji za to.

Android som mal v aute asi 2 týždne a isiel von, kokocina velka.

Ale ani od tohto necakam zazraky....
g31 530d
e61 550i LCI
e60 545i ex
e46 320d touring ex
e36 328i coupe ex
e36 325tds touring ex
 
lubo123
Príspevky: 9
Registrovaný: 8.3.2021
Auto: 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Nedeľa, 14. Novembra 2021, 17:06

 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Štvrtok, 18. Novembra 2021, 12:23

No mna by zaujimalo ako dlho to vydrzi fungovat. Kedze CCC, ktore mam ma svoje lepsie roky za sebou. A navigacia ktora sa neda uz aktualizovat tiez uz nic moc.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Štvrtok, 18. Novembra 2021, 13:07

januar napísal:
No mna by zaujimalo ako dlho to vydrzi fungovat. Kedze CCC, ktore mam ma svoje lepsie roky za sebou. A navigacia ktora sa neda uz aktualizovat tiez uz nic moc.
no ved cez carplay sa da da pustit aj navigacia nie? CCC modul je opravitelny, cize jeho fyzicka zivotnost sa da opravou predlzit. Co sa tyka CIC, tiez tie mapy nemusia byt uz dlho... Ved prislo na trh v 2008. CCC sa vsak montovalo este tusim az do r 2009 v E70/E71 a ak vezmeme v uvahu ze na ccc uz od roku 2019 mapy nie su (teda od konca predaja ccc ubehlo slabych 10 rokov), tak podla tejto schemy by to iste cakalo CIC v roku 2022... Este horsia situacia je s navigaciami MK4, ktore v E83 prezili az do roku 2010 a M-ASK (v e90 do 2009 alebo tak nejako).... lenze posledna aktualizacia pre tieto systemy bola taktiez v roku 2019.... Takze chcem povedat ze aj ked CIC je najlepsia volba pre E90, tiez nepredstavuje spasu buducnosti ohladne vizie o aktualizacii map a financne je to skor nerentabilne. Nepaci sa mi takyto system, no bohuzial nic proti tomu nespravime. BMW, tak ako ostatne automobilky, ma zaujem predavat neustale nove vozidla a osud starsich 9-10 rocnych ich vobec netrapi... Z takejto situacie mi vychadza ze je lepsie ist radsej do aftermarket zariadeni (pre dodatocne funkcie ako bluetooth streaming, carplay apd), ako investovat vyse tisic eur do OEM systemu, ktory je sice super, ale jeho podpora onedlho tiez skonci....
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Štvrtok, 18. Novembra 2021, 22:55

airbone napísal:
no ved cez carplay sa da da pustit aj navigacia nie? CCC modul je opravitelny, cize jeho fyzicka zivotnost sa da opravou predlzit. Co sa tyka CIC, tiez tie mapy nemusia byt uz dlho... Ved prislo na trh v 2008. CCC sa vsak montovalo este tusim az do r 2009 v E70/E71 a ak vezmeme v uvahu ze na ccc uz od roku 2019 mapy nie su (teda od konca predaja ccc ubehlo slabych 10 rokov), tak podla tejto schemy by to iste cakalo CIC v roku 2022... Este horsia situacia je s navigaciami MK4, ktore v E83 prezili az do roku 2010 a M-ASK (v e90 do 2009 alebo tak nejako).... lenze posledna aktualizacia pre tieto systemy bola taktiez v roku 2019.... Takze chcem povedat ze aj ked CIC je najlepsia volba pre E90, tiez nepredstavuje spasu buducnosti ohladne vizie o aktualizacii map a financne je to skor nerentabilne. Nepaci sa mi takyto system, no bohuzial nic proti tomu nespravime. BMW, tak ako ostatne automobilky, ma zaujem predavat neustale nove vozidla a osud starsich 9-10 rocnych ich vobec netrapi... Z takejto situacie mi vychadza ze je lepsie ist radsej do aftermarket zariadeni (pre dodatocne funkcie ako bluetooth streaming, carplay apd), ako investovat vyse tisic eur do OEM systemu, ktory je sice super, ale jeho podpora onedlho tiez skonci....
Praveze uz bola opravovana pred vyse dvoma rokmi ked zostal cierny monitor. Vcera v noci som musel restartovat kedze mi zamrzla mrcha jedna. DVD jednotka funguje ale uz nevysuva DVDicko von. CD ide ale niekedy preskakuje pesnicky a je dost vyberave na znacku CD. Preto uz rozmyslam nad tym aftermarketom Android, kedze telfon pouzivam iba android. Ale otazko je kolko vydrzi fungovat nez sa pokazi. Lebo vyhodit 600€ za to to je dost. To je moja 3/4 vyplata.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Piatok, 19. Novembra 2021, 07:26

mne to vydržalo niekoľko rokov v pohode
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Piatok, 19. Novembra 2021, 09:30

Do mojej ex e90 slo aftermarket android radio s velkou obrazovkou, ale novy majitel co to tam dal s tym velmi spokojny nie je, i ked tiez je to cesta. Osobne by som sa na to vytoto a ak sa potrebujem navigovat presne zobral tomtom/garmin a vybavene.
 
Užívateľov profilový obrázok
januar
Príspevky: 772
Registrovaný: 18.9.2007
Auto: e90 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Malacky

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Piatok, 19. Novembra 2021, 09:48

pablohablo napísal:
Do mojej ex e90 slo aftermarket android radio s velkou obrazovkou, ale novy majitel co to tam dal s tym velmi spokojny nie je, i ked tiez je to cesta. Osobne by som sa na to vytoto a ak sa potrebujem navigovat presne zobral tomtom/garmin a vybavene.

a preco s tym nebol spokojny?
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Retrofit ccc na cic alebo android?

Piatok, 19. Novembra 2021, 09:56

Je tam problem s aktualizaciou toho androidu, skor ci neskor bude ta android verzia zastarala (a vyrobca ma v <> novu verziu) a odmietnu ti na tom fungovat tie podstatne aplikacie ako Waze, atd. No a niekedy proste bezne veci nefunguju a musis vypnut/zapnut jako kkt, a pri spustani diag tam tusim musis dat naspat OEM radio, to len tak zbezne co si pamatam od 2 ludi co to mali v autach, proste cinanko to nema odladene ako si zvyknuty z telefonov, ked s nim budem mozem sa spytat detailnejsie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných