... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Tendo
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 16.9.2021
Auto: e90 320D
Kraj: Trnavský

DPF filter failure

Streda, 3. Novembra 2021, 20:00

Chalani mám taký problém …jedná sa o e90 320d 2006
Auto bolo po kúpe skoro mŕtve pri stlačení plynu akurát vyskočil check engine light a ťah nikde …bolo mi povedané že to treba pár krát prehnať na dlhšej trase a bude to okej …tak asi po 2 týždňoch auto umrelo úplne filter sa zapchal na toľko že auto nebolo pri stlačení plynu na podlahu schopné vyhnať otáčky nad 2tisic a smrdelo syčalo proste KO …riešilo sa to čistením dpf filtra ktorý bol podľa slov mechanika ktorý už vyčistil XY filtrov tak zaneseny že horší ešte nevidel …(o auto bývalý majiteľ asi moc záujem nemal a viem že jazdilo kratke trasy v zápchach v meste) …každopádne filter sa vyčistil namontoval a auto šlapalo tak jak malo bez chybových kódov a podobne …až dodnes ..je tomu teda 3 mesiace a problém je tu znova …auto pri zošliapnutý plynu ide ťahá a pri 3tisic otáčkach nastane útlm a ďalej už ťahá len veľmi ťažko …cez 170 km/h sa ani nedostane …zároveň vyskočil check motora ktorý hovorí “increased emissions” a potom varovná správa v Idrive “diesel particulate filter failure” …neviete niekto co s tým ?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: DPF filter failure

Streda, 3. Novembra 2021, 20:31

Nachystaj si 2.5k na novy DPF.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: DPF filter failure

Streda, 3. Novembra 2021, 21:05

do stareho vraku novy filter, urcite :D
PetoK hod sem daku referenciu na tu cenu, bo to dako draho Ti predavaju
 
Tendo
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 16.9.2021
Auto: e90 320D
Kraj: Trnavský

Re: DPF filter failure

Pondelok, 8. Novembra 2021, 23:29

Čo by podľa vás mohlo spôsobovať tak rýchle zanesenie toho filtra alebo co by sa oplatilo skontrolovať ?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: DPF filter failure

Utorok, 9. Novembra 2021, 00:12

Vela veci, okrem inych aj to, ze je proste v prdeli ten katalizator pred a nim a uz nevypaluje, nespravis nic.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: DPF filter failure

Utorok, 9. Novembra 2021, 12:33

moze tam byt viac veci, ktore zapricinuju zvysenu dymivost, alebo ako pise stary, mozes mat uz poskodeny filter...treba to riadne zdiagnostikovat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 18 neregistrovaných