... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabriel B
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 4.1.2017
Auto: BMW E39, 523i AT
Kraj: Košický

Nové viscospojky hucia

Utorok, 2. Novembra 2021, 15:26

Zdar chlapi,
Odišla mi viscospojka febi na chladici tak že sa zasekla a šla vkuse na plný výkon. Tak som kúpil novú meyle ktorá je zopnuta tiež asi stále nakoľko hučí a auto na ťah, skúsil som febi keďže tam stará bola febi a tá na diaľnici už nehuci ale v meste chodím ako z tatrovkou. Hučí dosť a teraz už ani teplo nieje veľmi takže neviem či sú obe zle alebo či je chyba inde. Motor sa mi neprehrieva pekne stupne ukazovateľ a drží. Pri starej pôvodne roky šla vporiadku, ak boli naozaj veľké horúčavy tak sa spinala ak som stál a po chvíľke sa rozopla, ale aj to pri veľkých horúčavách a motor sa neprehrieval.
Kúpil by som aj originál ale tá stojí aktuálne 250e a nechcem dopadnúť tak že chýba bude inde.
Viete mi poradiť prípadne ak má niekto funkčnú používanu na skúšku alebo na predaj ale zaručene funkčnú na východnom Slovensku.

Ďakujem.
E39 523i AT 99"
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Nové viscospojky hucia

Utorok, 2. Novembra 2021, 19:57

Nikde inde chyba nebude.. original bol nieco ako BEHR/MAHLE, dost mozne uz nezohnatelne. Takze ak to chces mat funkcne tak jedine OE alebo dobru jazdenu. Tieto lacne picoviny jednoducho nefunguju. Plast okolo vrtule dufam mas...
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabriel B
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 4.1.2017
Auto: BMW E39, 523i AT
Kraj: Košický

Re: Nové viscospojky hucia

Streda, 3. Novembra 2021, 15:49

starynovy napísal:
Nikde inde chyba nebude.. original bol nieco ako BEHR/MAHLE, dost mozne uz nezohnatelne. Takze ak to chces mat funkcne tak jedine OE alebo dobru jazdenu. Tieto lacne picoviny jednoducho nefunguju. Plast okolo vrtule dufam mas...

Dá sa originál objednať len cena 250e trošku dosť, ale ak nebude inej možnosti, plast mám jasné, takže nemôže tam byť nič iné, ešte som rozmýšľal prerobiť to na elektriku ale zas mám automat a to sa bojím že sa prehreje. Keďže elektrická vrtula berie údaje z teploty vody.
E39 523i AT 99"
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Nové viscospojky hucia

Streda, 3. Novembra 2021, 15:54

Ano a visko spojka ich berie len zo vzduchu, ktory prejde cez chladic, to je lepsie? :D Problem je skor ten, ze pokial viem tak E39 nikdy nemala elektricku vrtulu zo strany motora, takze tam nemas co dat, okrem nejakych dorabok+dorabky ovladania. Ta predna elektricka vrtula je len zaloha, ktora tam je kvoli klime ale zopne sa aj ked ma voda neviem, zo 105°C.
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Nové viscospojky hucia

Štvrtok, 4. Novembra 2021, 17:47

Zdar lidi a fandové BMW,

...jak píše STN - levné sračky nefungují ,z náhrad bude tak "nejlepší" Febi,ale funkce nezaručena,...stará visco spojka je zajíc v pytli,....jedině OEM nebo BEHR-HELLA funguje naprosto bezproblémově,viz odkaz (jako příklad)
https://www.autokseft.cz/BEHR-HELLA-SER ... gJYB_D_BwE

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 20 neregistrovaných