... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

vôla kardanu?

Pondelok, 27. Septembra 2021, 19:48

zdravim, chcem sa spytat ci mal niekto taky isty problem ako ja a ako ho riesil.
bmw e65 750i
Pri jemnom zosliapnuti plynoveho pedala pri konstantnej rychlosti (napr 50k/h) ako by nieco narazilo do niecoho. Deje sa to aj presne opacne.... v momente ako dam nohu dole z plynoveho pedalu trhne autom. Dajme tomu ze sa rozbehnem na 50km/h a budem udrziavat tuto rychlost a pustim plyn tak v momente trhne autom a ked hned na to jemne pridam (fakt jemne) tak zase trhne . Ked to spravim po sebe aj 10 krat , tak 10krat to trhne po sebe. Jednoducho vzdy ked sa dothnem pedalu pri pridavani rychlosti , alebo pustim pedal tak trhne autom. Je pocut urcite buchnutie ale neviem identifikovat za jazdy od kadial to moze ist ci z predu alebo zo zadu vozidla. V minulosti (3mesiace spat) som riesil problem ze pri zaradeni z pozicie D do R (a opacne) autom trhlo a bolo pocut aj cinknutie. Vymenil som hardyspojku a problem hned zmyzol. Taktiez v tom case som pocitoval problem ktory som opisoval na zaciatku (trhanie pri stlaceni a pustení plynoveho pedalu) a problem akoby na chvilu zmyzol taktiez. Moze byt ze hardy spojka sa po takom kratkom case hned vylajdala? Je pravda ze to nebola origo hardyna ale nejaka MYLE HD ak sa nemylim. Ja si myslim ze tento problem co opisujem je niekde v tom ze bude vôla v oblasti kardanu bud na hardyspojke (aj ked je nova) alebo kde este moze byt podla vas problem?Diferencial nehuci , prevodovka radi v pohode. Hyrdomenic ze by sposoboval take narazove kopnutie?
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: vôla kardanu?

Pondelok, 27. Septembra 2021, 20:04

Nie. Na 99% sa ten šmejd zase rozsypal
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

Re: vôla kardanu?

Pondelok, 27. Septembra 2021, 22:42

Noooo bud si myslel to auto ,, šmejd,, alebo tú hardy spojku. V oboch prípadoch by som sa nečudoval aj tak :-)
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: vôla kardanu?

Pondelok, 27. Septembra 2021, 23:12

Myslel som tu hardynu
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: vôla kardanu?

Utorok, 28. Septembra 2021, 08:09

Tiež mi búchala hardy spojka.... po výmene za lemforder prestala
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

Re: vôla kardanu?

Utorok, 28. Septembra 2021, 08:13

Ok. Tak dnes objednam original bmw, vymenim to a dám vedieť. Je potrebne kardan nejako vyvážiť ci jednoducho ho dame naspäť tak ako bol? Ešte otazka môže byť vôla aj na kardane tam ako je ,, tisic hran,, alebo na konci spojenia kardanu s diferenciálom?
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4184
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: vôla kardanu?

Utorok, 28. Septembra 2021, 09:53

Kardan ma na sebe znacky ako sa spaja, je vyvazeny. Musi byt. Ak si snim dade jebol, vyvazit, ale sam od seba sa nerozhodi. Jedine ze tie pliesky vyvazovacie odpadnu, comu sa mi nechce verit
Edit ako myslis vola v kardanovych krizoch? Urcite nie.
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

Re: vôla kardanu?

Utorok, 28. Septembra 2021, 09:56

Hej.. presne to som myslel. Dakujem za rady. Uz som volal do bmw . Zajtra mi pride novy diel. Poriadne to popozeram ked to bude dole a dufam ze to vyrieši problém. Dik
 
Bmw750i
Autor témy
Príspevky: 71
Registrovaný: 15.5.2018
Auto: Bmw e66 750i
Kraj: Bratislavský

Re: vôla kardanu?

Utorok, 5. Októbra 2021, 13:28

Takže auto mam hotove. Original hardy spojka vymenená. Idem si zobrať auto a vyskúšať to.... Takže už sme našli tu vôľu viď video:
https://youtu.be/4b--n4n_3ZM
 
JaraX
Príspevky: 118
Registrovaný: 12.2.2009
Kraj: Zahraničie

Re: vôla kardanu?

Pondelok, 25. Októbra 2021, 14:14

- hardyspojku je blbost dávat origo, Febi ji vyrábí pro origo a je v kvalitě origa, naopak Meyle HD je největší sračka jak už hardyny tak třeba ramena, na E65 vydrží tak 2000km :D
- kardan se kvuli hardyspojce nerozdělává, jen se sundá, tím pádem není třeba nic středit, dávat na nějaké rysky apod
- když se mění středové ložisko tak je třeba rozdělat kardan, pak je nutné si označit pozici a dát to přesně zpět jak to bylo, šroub je třeba dát na závitové lepidlo
- když je to sundané je vhodné zjistit vůle, jednak v kříži ve středu kardanu a druhak v zadním homokinetickém kloubu
- stejně tak je vhodné rovnou zkontrolovat jeslti není vůle v diffu a zadních poloosách
- při montáží kardanu zpět dát ložisko zpět na otisk na kastli.
- vůle v převodovce je normální, otázka jak je fakt velká.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: vôla kardanu?

Pondelok, 25. Októbra 2021, 15:00

Bmw750i napísal:
Takže auto mam hotove. Original hardy spojka vymenená. Idem si zobrať auto a vyskúšať to.... Takže už sme našli tu vôľu viď video:
https://youtu.be/4b--n4n_3ZM

Bolo to "ono"? :D Myslim si, ze ste nasli prd.. neviem co konkretne chces zistit tocenim toho spojkoveho ustrojenstva v neutrali. Toto buchanie po pridani/ubrani byva najcastejsie vola niekde za prevodovkou, v nej nema moc co nabrat taku volu a zaroven fungovat. Ako bolo povedane, pozri si zadny homokinetak, ten je na rane prvy, potom polosi a nakoniec proste vsetko. Urcite najdes volu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní