... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sxiza
Príspevky: 151
Registrovaný: 28.10.2012
Auto: nope
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 11:32

teta zdravotna sestra robila test celej rodine na protilatky(vsetci ockovani cca april-jun 2021 2xpfizer) a nikto uz nemal protilatky. Mozno testy na picu, mozno tie protilatky hybernuju a zacnu makat az ked telo napadne virus - neviem. Ja idem buduci tyzden ku nim na navstevu tak skusim si spravit aj ja test na protilatky a uvidime ako dopadne test po 3 davke a ci to ma vobec daku vypovednu hodnotu.
Naposledy upravil/-a sxiza v Pondelok, 25. Októbra 2021, 11:34, upravené celkom 1 krát.
Ex: BMW E53 3.0i
Ex: BMW F10 white [520D]
Ex: BMW E46 black [323ci]
EX: Audi A6 Avant 1.9TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 11:33

ockovanie bude poskytovat mensiu ucinnost cim viac bude virus mutovat, zaroven vsak bude klesat aj podiel ockovanych v nemocniciach. Ked sa dostaneme do stavu, ze budu vyberat koho zachranka zoberie do nemocnice, tak ten ockovany, ktory pre svoju ochranu spravil viac, nedostane prednost pred niekym, kto ockovanie odmietal,

Jednoducha matematika velmi nepomaha v krajine kde sa vdaka ockovacej loterii milion ludi diva v sobotu vecer na televizor ako na Silvestrovskych program v 82om, lebo veria, ze pri sanci 1:1000000 vyhra, ale neveri, ze pri sanci 1:440 zomrie, resp ma sancu 1:11 ze sa nakazi a v pripade nakazy ma sancu 1:38 ze zomrie.

##
karma je zdarma ;)))))))
minutu po tom ako som odoslal tento shitpost mi prisla sms. vyhral som 100 eur v ockovacej loterii.
 
Užívateľov profilový obrázok
spekillant
Príspevky: 467
Registrovaný: 10.8.2021
Kraj: Trnavský

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 11:52

sxiza napísal:
teta zdravotna sestra robila test celej rodine na protilatky(vsetci ockovani cca april-jun 2021 2xpfizer) a nikto uz nemal protilatky. Mozno testy na picu, mozno tie protilatky hybernuju a zacnu makat az ked telo napadne virus - neviem. Ja idem buduci tyzden ku nim na navstevu tak skusim si spravit aj ja test na protilatky a uvidime ako dopadne test po 3 davke a ci to ma vobec daku vypovednu hodnotu.
u nas rovnako, mamka zdravotna sestra robila test sebe a dedkovi (obaja pfizer) a nulove hodnoty. Ale tiez neviem co za rychlotest to bolo a ci existuje nejaka sofistikovanejsia verzia testu na protilatky.
Tiez mi inak napadlo, ze aktivne protilatky mozno uz niesu, a imunita len uchovava informaciu ako protilatky tvorit :D ale to len taky laicky odhad, malo bukovskeho videi mam napozeranych aby som sa vedel fundovanejsie vyjadrit

bobor pekne, investuj to do tiposu alebo euromilionov! Alebo Dubnica - Samorin 2ku
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 11:58

nah, nic nebude, ked som overoval tie zreby tak nic, reku dosiel nejaky ojeb, potom som si spomenul, ze som na svoje cislo registroval aj bobricu.
takze vo vysledku to vyhral volajaky ebautjuu alebo iny eshop s kokockou fastfeshn.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 12000
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 12:58

spekillant napísal:
ja to vidim tak, ze bud bude o chvilu dalsi logdam, alebo sa uz vyseru na to, berme to ako chripku na steroidoch, kto sa dostane do nemocnice tak dobre, kto nie tak smola. If he dies he dies.
Ja som bol v sobotu v City Arene v kine, kino malo rezim 2miesta obsadene - 2miesta volne, ale bolo zaplnene do posledneho mozneho miesta, fullka. Rady pred popcornom jak v najlepsich casoch, celkovo Arena plna ludi, po Bille kopec teenagerskych stokarov bez rusok pobehovalo.
K tomu spravy z frajerkinej prace zo Senca, ze uz tam maju 7 nakazenych. Ja zacinam byt celkom skepticky, obavam sa ze to bude stupat. Asi sme s tym premorenim neni na tom tak skvelo ako niektori hovoria
logdam najskor bude.. sak vacsina okresov cierna od dnes
fakt v kine to bolo zaplnene? :-O ja som bol minuly vikend na venoma v cinemaxe v boroch a dodrzane kazde 2 miesta volne.. ani sa nedalo rezervovat, tak je nastaveny system..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 13:11

Fuxxo napísal:
logdam najskor bude.. sak vacsina okresov cierna od dnes
fakt v kine to bolo zaplnene? :-O ja som bol minuly vikend na venoma v cinemaxe v boroch a dodrzane kazde 2 miesta volne.. ani sa nedalo rezervovat, tak je nastaveny system..
takymto sedenim by ma posadili dakde dopredu do rohu a mozem ist na druhy den k ocnemu po nove okulare.
 
Užívateľov profilový obrázok
spekillant
Príspevky: 467
Registrovaný: 10.8.2021
Kraj: Trnavský

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 13:23

ako myslel som ze boli zaplnene len tie povolene miesta, ale do posledneho - cize realne cca polovica kapacity kina. Ale aj tak, na pohlad plnka. A partie ludi, kde dosli viaceri si aj tak posadali spolu, takze to vyzeralo fakt jak za beznych cias (ked za normalu bolo kino plne tak v prvych laviciach vacsinou nikto nesedel).
napr: https://predaj.cine-max.sk/kino-ttarena/33509
 
Užívateľov profilový obrázok
Quba
Príspevky: 67
Registrovaný: 17.6.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 13:37

Protilatky sa vysetruju 2 metodami, rychlotestom a laboratorne. Rychlotest, rovnako ako pri CRP(zapal. paramater) ukaze len pozit/negat, mas/nemas...laboratorne-z biochemickeho vysetrenia krvi zistis presne cislo. Vysetrit krv na protilatky ti moze dat aj obvodak, avsak len po prekonani. Ak to chces individualne myslim, ze je to 9€...kazdopadne ockovanie ma zmiernit priebeh ochorenia, negarantuje, ze sa nenakazis, no budes nosic-siritel. Cisla idu a pojdu hore, sluzim na zachranke v BA, vyjazdy ku covid pozit. pacientom stupaju. Pacienti su v roznych vekovych kategoriach, s pridruzenymi diagnozami aj bez. Ockovanci su vacsinou starsi ludia VZDY s pridruzenymi diagnozami (kardiaci, chochpkari, astmatici, atd), neockovanci su na tom vzdy horsie, bez kyslika sa neudychaju, okyslycenie krvi maju od 70 do 90%...priznam sa, ze ked mam v sanitke cloveka od seba mladsieho, ktory sa doslova dusi, nieje to pekny pohlad. Vsetko je to otazka imunity, zivotospravy a toho, ci ma clovek nejake komorbidity (uz ziskane a liecene ochorenia)...ale ano, su aj vynimky, mlady, zdravy, sportovci, ktory sa nakazia a maju zly priebeh. Vsetko je to prudko individualne...rovnako, ako pri ucinnosti liekov. Tebe napr. zabera na bolest a teplotu brufen a nic ine, mne zasa paracetamol...
Kazdemu, kto toto ochorenie akymkolvek sposobom spochybnuje ci podcenuje, by som doprial jednu sluzbicku u nas vo vyjazde, ked si v tom sexi oblecku 2 hodinky, mokry ako mys, vlacit tych niekolko desiatok kil vybavenia a pacienta na sedacke, ktory je pomaly na prahu smrti.
V interieroch nosit zasadne respiratory, menit si ich po max. 8 hodinach pouzivania, umyvat a dezinfikovat paprce a zrat vitaminy, idealne v prirodnej forme (ovocie, zelenina)...tolko moj skromny pohlad, ako cloveka, ktory v sanitke sedi strnasty rok a tolko sraciek za celu karieru nevidel.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 13:53

Fuxxo napísal:
logdam najskor bude.. sak vacsina okresov cierna od dnes
fakt v kine to bolo zaplnene? :-O ja som bol minuly vikend na venoma v cinemaxe v boroch a dodrzane kazde 2 miesta volne.. ani sa nedalo rezervovat, tak je nastaveny system..
Nebude. Ak by aj bol tak bud naseru aj ten zvysok, alebo na to kazdy (vratne mna) hodi bobek a bude sa fungovat ako +/- teraz a seriozne uz to nikto nevynuti bezohladu na nejake zakazy a nariadenia. Nemozme sa hrat na ockovanych a zaroven "nemozme rozdelovat na 2 kategorie" a mat opatrenia a potom vsetkych aj tak jebnut do jedneho vreca. Bud alebo.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 13:56

Cista spekulacia ale nevychadza mi aby sa ti tam tie protilatky vzniknute bojom s fake virusom drzali nejaku podstatnu dobu. Podla mna nechceš aby tvoja imunita rok bojovala.. To si aspon myslim, vymiti tu vakcinu, nauci sa a ide drichmat.
 
Užívateľov profilový obrázok
Quba
Príspevky: 67
Registrovaný: 17.6.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 14:02

Lokalny doktor by sa mohol vyjadrit, predsalen jeho znalosti budu detailnejsie..je ale pravdou, ze prave tou vakcinaciou tvoje telo spozna ten virus, zapamata si jeho gen/strukturu, a nasledne je pre neho jednoduchsie zacat tvorit protilatky a bojovat s nim
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 14:03

ja som si dal vyšetriť protilátky v labáku cez obvoďáka 19,-€ to bolo, po asi po 4m po prekonaní covidu (potvrdeným PCR, ale po tom priebehu mi ani PCR netrebalo) a mal som nejakých 1,8 hodnotu (ale som pacient na imunosupresívach s jedným cudzím legom v sebe), žena šla o mesiac neskôr a hodnota 3,8 myslím. Po pol roku som už raz čipnutý, druhá ma čaká, neviem aké by boli hodnoty po čipe.
Jeden dodávateľ čo k nám chodí, ešte covid nemal, a sústavne všetko porušuje, dookola opakuje, že ON BY TEN COVID CHCEL DOSTAŤ, tak ja neviem čo sú to za ľudia. Keď som mu vravel, veď nie je problém, môžeš ísť ako dobrovoľník do nemocnice pomáhať a loviť covid, tak reakcia žiadna. Očkovať sa nedá, lebo to je fejkovina.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Quba
Príspevky: 67
Registrovaný: 17.6.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 14:12

Bfuty nebolo to 18 a 38? Nespochybnujem, len sa pytam. Tie cisla sa mi zdaju nizke..kazdopadne po 1 davke netreba cakat zazraky, druha je ta dolezitejsia. Hodnoty po zastiepeni budu samozrejme vyssie, no znova je to individualne...mozes mat 100 aj 1000, no kedze mas nejaky imunitny problem bude to u teba specificke. Ja do seba vzdy po kontakte s covidakom natlacim nejake isoprinosiny, ako prevenciu+vitaminy

Edit: odporucanie vyborne, kazda ruka je na covid oddeleniach dobra, tak nech len ide pomahat. Samozrejme bez ochrannych pomocok
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 14:16

normalne Darwin v praxi, ale ludia co neveria na ockovanie casto naveria ani v evoluciu, takze tak.
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Politika a ine sr*cky

Pondelok, 25. Októbra 2021, 14:20

žena má fotku cetlíku z labáku, a výsledok anti-SARS CoV-2 IgG 3,163 AU/ml.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 93 neregistrovaných