... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ričibič
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 13.10.2015
Auto: BMW F10 530d xDrive
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Dorábka Apple Carplay do F01

Pondelok, 28. Júna 2021, 09:31

Ahojte

Dorábal niekto Apple Carplay do F01? Našiel som nato modul do týchto aut a rád by som vedel či už má niekto s tým reálne skúsenosti ( ako to funguje, či to neseká, či je to stabilné atd, a hlavne či do toho ísť :) ...)

Ďakujem

stránka modulu:
https://www.mjakes.cz/home/3109-apple-c ... o-bmw.html
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Dorábka Apple Carplay do F01

Nedeľa, 29. Augusta 2021, 13:53

do f01 som to nerobil, f10/f30 mam uz niekolko kuskov, funguje to fajn
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Max1mum
Príspevky: 23
Registrovaný: 29.10.2011
Auto: BMW 530xd F10
Kraj: Nitriansky

Re: Dorábka Apple Carplay do F01

Utorok, 19. Októbra 2021, 13:10

Tiez mam v F10 LCI 2016 a funguje vsetko fajn. Ma to svoje muchy, ale parkovacie kamery idu aj cez tlacidlo, aj automaticky pri zaradeni spiatocky. Z volantu viem myslim ovladat vsetko. Ak nieco potrebujem pozriet v original menu, tak medzi carplay a original sa da rychlo prepnut podrzanim Menu 2 sekundy.

Nevyhody:
  • Co chyba samozrejme pri tychto dorobenych veciach je komunikacia s headup displejom, tam je to len evidovane ako AUX, takze mapy, pesnicky napriklad cez spotify ani nic ine nevidno.
  • A ked si chcem v neprehladnej krizovatke rychlo zapnut kamery v prednom narazniku, tak smola, pretoze 2 sekundy najprv treba stlacit Menu tlacidlo, aby ma prehodilo do original BMW menu a nasledne sa daju tieto kamery spustit, ale da sa s tymito chybickami zit a vyhody prevysuju nevyhody.
  • A este z nejakeho dovodu mi Spotify hra tichsie ako ostatne aplikacie, takze ked mam napriklad na dialnici sam v aute pustenu hudbu hlasnejsie a zrazu ma ide Waze upozornit na prekazku ci radar, tak je to na infarkt, jedine co sa da robit je dat tichsie Waze. Z tohto dovodu som vypol aj Traffic oznamovanie, pretoze tiez sposobovalo infarkty, kedze vstavane radio je ovela hlasnejsie.
  • Taktiez nefunguje dotykove zadavanie na idrive - pisanie cisel/pismen.
  • Diagnostika hlasi 1 chybu na aute, pretoze si mysli, ze ma problem s elektrikou, kedze je tam votrelec - carplay jednotka.
  • Dalsou nevyhodou je, ze obcas automaticky nepripoji po nastupeni do auta a musim pripojit bluetooth samostatne/ wifi pripaja vzdy v poriadku. Po kliknuti v telefone na pripojenie cez bluetooth vsak vsetko bez problemu ihned nabehne. Nerobi to vzdy, no obcas ano.
  • Znefukncnilo mi to samozrejme tlacidlo Nav pre navigaciu a podobne v okoli iDrive a tak isto nevidim ukazovatel hlasitosti, ale tak pocujem predsa na kolko potrebujem hlasitost.
  • Asi posledna nevyhoda, ktora ma napada je, ze ak vypise auto nejake upozornenie, tak je potrebne ist do stareho menu a najprv dat OK - napriklad, ze sa blizi servis, ci je potrebne doplnit AdBlue, lebo ak to nespravim, tak potom po zaradeni spiatocky mi nespusti kameru, ale najprv toto upozornenie, ktore je potrebne odkliknut az potom zobrazi kameru.
Ak by niekto vedel riesenie tychto problemov, tak nech ma tu kludne opravi, pomoze tym aj mne, ale to su jedine veci, co mi vadia.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Dorábka Apple Carplay do F01

Utorok, 19. Októbra 2021, 14:07

skus mrknut, ci mas posledny firmware, niektore blbosti sa v nich riesili. sklamem ta, ani g11 nema v HUDe navigakcu z carplayia.
aku chybu ti to hlasi? predpokladam chyba CID displaya

btw celkom studnica mudrosti pre tieto zariadenia
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1675929
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných