... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Korsen
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 14.7.2020
Auto: E60 535D
Kraj: Prešovský

E60 ručná brzda

Nedeľa, 17. Októbra 2021, 08:10

Zdravim, včera som nastavoval ručnú brzdu a po 20km na diaľnici mi začalo triasť s autom. Hneď som zastavil a vedel.som že je zle keď sa dymilo zo zadného kolesa. Nechal som to vychladnúť a pomaly som sa vrátil domov povoliť pakne ale už po ceste domov začalo niečo klepkať. Z auta sa zdá že to ide z predku ale ten je komplet vymenený. Zadná náprava je taktiež komplet vymenená nemá ani 6tkm. V Piatok robená geometria. Otázka teda znie: Mohlo prehriatie pakni spôsobiť zvlnenie kotúča? Mohlo dôjsť k poškodeniu ložiska?... Pri brzdení nožnou nehádže, iná pesnička to už je ak zatiahnem ručnú vtedy sa roztrasie celé. Môžu prehriate pakne spôsobovať konštantné klepkanie? Vozidlo 535d
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E60 ručná brzda

Nedeľa, 17. Októbra 2021, 22:08

Pozri v akom stave máš obloženie ručnej brzdy...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Korsen
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 14.7.2020
Auto: E60 535D
Kraj: Prešovský

Re: E60 ručná brzda

Utorok, 19. Októbra 2021, 11:04

sandrito napísal:
Pozri v akom stave máš obloženie ručnej brzdy...
Klepkanie je už vyriešené, odtrhnutá šruba na uložení + kolesá povolené ... Buď som ich zabudol dotiahnuť alebo sa povolili pri tom klepkaní do nápravy. Pakne budem meniť skôr sa obávam že bude ovalita na kotuči pravdepodobne kvôli tomu prehriatiu .. zaberá nerovnomerne

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných