... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Ján Beňka
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 14.10.2021
Auto: BMW E46
Kraj: Bratislavský

E46 problém s autorádiom

Štvrtok, 14. Októbra 2021, 14:25

Zdravím,

mám problém s autorádiom, ktorý spočíva v tom, že po otočení kľúčika sa buď zasekne pri načítaní loga alebo vypíše nejakú chybovú správu v Japonských / Čínskych znakoch. ( Nejaká čínska náhrada po minulom majiteľovi). Veľmi zriedkavo sa stane, že po nejakom čase naskočí, ale po vypnutí kľúčika to znova padne. Ešte pred tým, ako úplne prestalo fungovať malo už problémy s dotykovým panelom, ktorý zvykol zamrzávať resp. vyzeralo to akoby RAMka prestala stíhať. Taktiež bol problém aj so silou signálu rádiových staníc, ktoré mimo Bratislavy neustále šumeli. ( Na druhom aute chytám tie stanice bez problémov)

Alt. 1. Podľa slov známych je problém s tým, že autorádio nie je aktualizované, tak by som sa chcel spýtať, či tu je niekto, kto sa do toho viacej vyzná a vedel by mi nahodiť všetky aktualizácie, ktoré potrebujem aby bol problém eliminovaný a ideálne aby aj tie rádiové stanice fungovali ako majú nie len v BA. ( Ak by ste sa nachádzali v okolí Bratislavy max. západné Slovensko, bolo by to ideálne a prišiel by som za vami )

Alt. 2. Ak by sa nedali nahodiť aktualizácie, resp. by to problém nevyriešilo, ale bolo by potrebné zakúpiť už nové autorádio, vedeli by ste mi poradiť, čo si mám všímať pri kúpe nového kusu? Osobne by som potreboval aby fungovali spomínané rádiové stanice bez šumenia všade nielen v BA, nejaký prijateľný vzhľad ( uvažoval som nad zmenou, tak by som chcel vymeniť autorádio, ktoré je na obrázku za nejaký vystrčený model ako je v linku nižšie) a hlavne aby malo prehľadnú navigáciu ideálne aby fungovala aj bez internetu. Kľudne niečo modernejšie nech je, no hlavne, aby fungovalo ako má.
Uvažoval som nad autorádiom v linku nižšie, no nevidím tam žiadne informácie ohľadne navigácie, či bude prehľadná resp. aký bude mať výstup. Máte s nim nejaké skúsenosti ako funguje, či sa zasekáva alebo po 2 rokoch tiež odíde, a náhodou nemáte nejaké fotky, na základe ktorého by som vedel posúdiť, či je dostačujúci z grafického hľadiska.
Link na autorádio: AUTORÁDIA ŠPECIÁLNE | BMW E46 Android 10 autorádio s WIFI, GPS, USB, BT | najlacnejsieautoradia.sk

Auto do ktorého chcem namontovať nové autorádio je BMW e46 330d, ročník 1998-2005.

Za každú radu budem vďačný.
Prílohy
Pôvodné.jpg
Pôvodné osadené autorádio
Pôvodné.jpg (32 KiB) 1089 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E46 problém s autorádiom

Piatok, 15. Októbra 2021, 00:04

tak u cinskych radii je to uz zvykom, ze ich zivotnost je kratka. Je to proste nevkalitny vyrobok, neodladeny a neprisposobeny pre automotive podmienky. Lacna technologia ako u doma pouzivanych tabletov, ktore nie su stavane na podmienky vibracii, teplotnych zmien apd. Pri prezentacii ich "technickych udajov" predajcami je najpodstatnejsie to, kolko jadier a bitov ma procesor, nie ich celkova kvalita a funkcnost. Co sa tyka prijmu, v aute je antenny zosilnovac ktory je napajany od povodneho radia, avsak kazdy bulo, co sa do toho nerozumie a instaluje cinske radio, netusi naco je kabel vytrcajuci z toho radia s nadpisom ANT. Je to prave kabel pre napajanie antenneho zosilnovaca..... A ked napajany nie je, signal je o nicom a mimo mesto nechytis ani radio LUMEN. Aj ked ten zosilnovac pripojis, neocakavaj od toho nic extra, prijem sa vylepsi, ale stale bude mizerny oproti OEM radiam.
Skor by som kupil nieco novsie, kvalitnejsie. Vsetko je to samozrejme cina, ale je tam tiez viac kategorii kvality :D Myslim ze je strata casu hladat nejakeho dobrodruha, kto by sa pokusal to opravit. To by musel byt odbornik ktory akurat nema nic na robote, a chce zazit nejake dobrodruzstvo s nejasnym koncom..... A koniec koncov, mozno by sa cena za to usilie vysplala aj na cenu noveho radia....
 
Ján Beňka
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 14.10.2021
Auto: BMW E46
Kraj: Bratislavský

Re: E46 problém s autorádiom

Sobota, 16. Októbra 2021, 19:57

Ďakujem za informácie. Náhodou nemáš vytypovaný nejaký obchod s OEM autorádiami, čo by stálo aj za menšiu investíciu, nech za niečo aj stojí? Ideálne s vlastnou predajňou, nech si ten ich skvost môžem poriadne pozrieť. Nakoľko čo pozerám, tak veľa tých obchodov nenachádzam resp. popisujú produkt " Ako originál" čiže predpokladám, že to bude fungovať 2 roky podľa záruky a rovno môžem kupovať nové... A ešte jedna vec, je pre mňa veľmi dôležité, ako vyzerá navigácia a aké má funkcie. Je možné aj po kúpe nejakého autorádia nejako nahrať nový systém navigácie? Povedzme, že keby tá navigácia, čo tam bola pôvodná bola neprehľadná a boli by tam staré offline mapy, tak či by sa dal niekde zohnať a nainštalovať nový systém, ktorý by vykresľoval cesty ako má a boli by tam najaktuálnejšie mapy? Prípadne, ak má navigácia možnosť online máp, ako to mám chápať? Mám to chápať tak, že navigácia funguje v režime offline máp na cestách, pokiaľ neprídem niekde s WiFi signálom resp. hotspotu z mobilu a vtedy mapy len aktualizuje ale ináč funguje celý čas ako má? Prípadne máš nejakú vytypovanú navigáciu, ktorú rád používaš ako sú napríklad Sygic alebo z online máp Waze, google mapy, ... ?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E46 problém s autorádiom

Sobota, 16. Októbra 2021, 21:23

Obchod s OEM autoradiami? Neviem ci vies co znamena ten akronym. OEM radio s funkcionalitou, ktoru popisujes najdes u bmv asi tak v F10 lci.
Nedavno som daval do stareho medaka take multi radio od Pioneer a to bolo celkom kvalitne spracované-ale stale cina. Cenovka asi 350.
V tomto segmente nic kvalitne neexistuje. Navi si daj do smartfonu a usetri si za to radio, kde ti staci aby hralo z USB/SD.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní